2016 06 01

„Neptūno“ nokautas: unikalūs „Žalgirio“ skaičiai

Klaipėdos „Neptūnas“ vėl subyrėjo Kaune antrajame kėlinyje. Žalgiriečiai prieš pertrauką pasiuntė svečius į nokautą ir serijoje iki keturių pergalių sugrįžo į priekį 2-1. 24sek pateikia įdomiausius „Žalgirio“ pergalės skaičius, akcentuojant įvykius antrajame kėlinyje.
Edgaras Ulanovas ir Paulius Jankūnas
Edgaras Ulanovas ir Paulius Jankūnas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.
LKL finalas | Kauno „Žalgiris“ – Klaipėdos „Neptūnas“ 78:54 | Serija 2-1

Antrojo kėlinio akcentai

„Žalgiris“ antrąjį kėlinį laimėjo 22:11.

Penkių minučių atkarpą antrajame kėlinyje „Žalgiris“ laimėjo 18:3 ir atitrūko 33:21.

Per 83 antrojo kėlinio sekundes žalgiriečiai pataikė tris tritaškius iš eilės – daugiau nei per visas rungtynes Klaipėdoje, kur pataikė tik 2 tritaškius iš 16.

Brockas Motumas vien per antrąjį kėlinį pelnė 8 taškus. Galėjo pelnyti 10, bet prametė du baudų metimus.

„Šiandien kol kas daugiau Motumo nei Brocko“, – šmaikščiai australo žaidimą komentavo TV3 sporto žinių vedėjas Aurimas Tamulionis.

Beje, daugiau australas taip ir nebepasižymėjo.

„Neptūnas“ per antrąjį ketvirtį padarė net 7 klaidas, net tris iš jų – vienas klaipėdiečių lyderių Mindaugas Girdžiūnas.

„Žalgiris“ perėmė 6 kamuolius. Po du perėmė Edgaras Ulanovas ir Martynas Pocius.

Pagal naudingumo balus „Žalgiris“ antrąjį kėlinį laimėjo 30:6.

Kitos įdomybės

„Žalgiris“ suklydo tik 6 kartus – mažiausiai LKL nuo 2009-ųjų kovo 7-osios, kai taip pat prarado 6 kamuolius rungtynėse su Kauno „Triobet“. Klaipėdiečiai suklydo triskart daugiau.

29-ąją minutę žalgiriečiai jau buvo įmetę daugiau taškų (55) nei per visas rungtynes Klaipėdoje.

„Neptūno“ lyderis Danielis Ewingas sužaidė nerezultatyviausias ir nenaudingiausias rungtynes nuo balandžio 3-osios – pelnė 5 taškus ir surinko 4 naudingumo balus, pataikydamas tik 2 metimus iš 9.

Pastarąjį kartą D.Ewingas taip prastai žaidė taip pat su „Žalgiriu“, kai pasižymėjo tik 1 tašku ir 3 naudingumo balais.

Paulius Jankūnas po tuščių rungtynių Klaipėdoje sugrįžo prie jam įprastesnių skaičių. „Žalgirio“ kapitonas prie pergalės prisidėjo 9 taškais, 7 atkovotais kamuoliais ir 9 naudingumo balais. Jam būnant aikštėje, „Žalgiris“ įmetė 24 taškais daugiau nei „Neptūnas“ – jo +/- rodiklis buvo geriausias komandoje.

P.Jankūnas iki pertraukos buvo pataikęs tik 2 metimus iš 8. Per pusantrų rungtynių P.Jankūno pataikymas buvo tik 2 metimai iš 15 (13,3 proc.). Vis dėlto po pertraukos Paulius pataikė abu savo metimus – vieną dvitaškį ir tritaškį.

„Neptūnas“ metė daugiau tritaškių (7/23) nei dvitaškių (9/22). Vien „Neptūno“ vidurio puolėjas Vytautas Šarakauskas švystelėjo 7 tolimus metimus, iš kurių pataikė 2.

„Žalgiris“ trečią kartą laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių: 38-32.

Trečiajame kėlinyje teisėjai užfiksavo keturias technines pražangas: trimis buvo nubaustas „Neptūnas“ (Dainius Adomaitis, Vytautas Šarakauskas ir Martynas Mažeika), viena – „Žalgiris“ (Brockas Motumas).

„Neptūno“ legionierius Trentas Plaistedas prametė visas 5 baudas. Šiemet atkrintamosiose varžybose aukštaūgis dar nepataikė nė vienos baudos iš 7. Reguliariajame sezone amerikiečio pataikymo procentas prie baudų metimo linijos siekė 55,3. Viso „Neptūnas“ Kaune prametė net 10 baudų (15/25).

„Žalgiris“ šventė pergalę rezultatu 78:54. Praėjusios rungtynės Klaipėdoje baigėsi 76:54 „Neptūno“ naudai.