2015 11 21 /19:18

„Nevėžis“ pranoko „Dzūkiją“, „Šiauliai“ parklupdė „Pieno žvaigždes“

Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) šeštadienį sužaisti dar du susitikimai. Pergales iškovojo Kėdainių „Nevėžio“ ir „Šiaulių“ krepšininkai. Kėdainiečiai svečiuose 69:57 (9:18, 19:13, 13:6, 28:20) sugebėjo įveikti Alytaus „Dzūkiją“ , o Gedimino Petrausko auklėtiniai savo aikštėje 77:73 (21:20, 25:16, 17:19, 14:18) pranoko Pasvalio „Pieno žvaigždes“.
„Lietuvos rytas“ - „Nevėžis“ 116:54 Tete-a-Tete Casino-LKL Fotogalerija
Kėdainių „Nevėžis“.

Šiauliečiai mačą perlaužti sugebėjo antrajame kėlinyje, kai surengė keturių minučių spurtą 15:0 ir atsidūrė priekyje 38:24.

Trečiojo kėlinio viduryje jau patys šeimininkai penkias minutes nesugebėjo pelnyti taškų ir leido „Pieno žvaigždėms“ priartėti 48:52, tačiau aštuonis taškus iš eilės pelnė Cameronas Ayersas, tritaškį pataikė Artūras Jomantas ir „Šiauliai“ atitrūko 63:51.

Mačo pabaigoje „Pieno žvaigždės“ priartėjo ir surengė „Šiauliams“ baudų metimų egzaminą. Jo šiauliečiai neišlaikė ir varžovams suteikė progą išlyginti rezultatą (73:76). Vis dėlto pasvaliečių išpuolis baigėsi nesėkmingai, o „Šiaulių“ pergalę įtvirtino Artūro Jomanto baudos metimas.

Šiauliečiai namų arenoje žaidė jau ketvirtąsias rungtynes iš eilės.

„Šiauliai“: Cameronas Ayersas ir Gintaras Leonavičius po 14 taškų, Paulius Dambrauskas ir Assemas Marei (7 atk. kam.) po 11.

„Pieno žvaigždės“: Ramone’as Moore’as ir Demondas Carteris po 17, Žygimantas Skučas 12 (14 atk. kam.), Andriy Agofonovas 8 (8 atk. kam.).

Alytuje pergalę šventė Kėdainių „Nevėžis“, nors atsinaujinusi „Dzūkija“ puikiai pradėjo mačą ir laimėjo pirmąjį ketvirtį 18:9.

Antrajame kėlinyje šeimininkų puolime užstrigo patys šeimininkai. „Nevėžis“ ėmė vytis savo varžovus ir baigiantis antrajam kėliniui išlygino rezultatą – 28:28.

Trečiajame kėlinyje pati „Dzūkija“ tepelnė vos 6 taškus ir praleido „Nevėžį“ į priekį. Lemiamo ketvirčio viduryje Kėdainių klubas susikrovė dviženklį pranašumą 55:44 ir išsivežė iš Alytaus jau ketvirtąją pergalę.

„Dzūkija“: Arvydas Eitutavičius 14 (4 rez. perd.), Osvaldas Mačernis 12, Linas Lekavičius 9, Nerijus Varnelis 6.

„Nevėžis“: Darius Gvezdauskas 16, Tayloras Kingas (14 atk. kam.) ir Andrius Aleksandrovas po 14, Ernestas Ežerskis 10 (7 atk. kam.)

LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų skirtumas):

1. Kauno „Žalgiris“ 9 9 0 769:593
2. Vilniaus „Lietuvos rytas“ 9 8 1 795:640
3. Prienų-Birštono „Vytautas“ 10 7 3 824:728
4. Utenos „Juventus“ 11 6 5 835:895
5. Klaipėdos „Neptūnas“ 9 4 5 673:679
6. Kėdainių „Nevėžis“ 10 4 6 718:802
7. Šiaulių „Šiauliai“ 11 4 7 868:879
8. Pasvalio „Pieno žvaigždės“ 9 3 6 672:745