Dabar populiaru
Publikuota: 2018 balandžio 13d. 09:09

Nuo laiptų vyrą nustūmęs krepšininkas įstrigo Šilutėje: „Iš manęs nori 100 tūkst. eurų“

Jeffery Perkinso
NKL/MBaranausko nuotr. / Jeffery Charlesas Perkinsas

Eina trečia savaitė, kai Jeffery Charlesas Perkinsas buvo atleistas iš „Šilutės“ klubo, bet amerikietis krepšininkas vis dar Lietuvoje. „Viską padarysime, kad jis čia sėdėtų dar ilgai“, – sakė Tomas Kazlauskas, kurį krepšininkas nustūmė nuo laiptų per incidentą paryčiais prie Šilutės naktinio klubo durų.

J.Ch.Perkinsas vis dar Šilutėje, kur atvyko žaisti krepšinį, bet dabar jau nežinia, kada vėl galės tai padaryti.

Iš Sietlo kilęs 25 metų krepšininkas giliai įklimpo, kai sužalojo T.Kazlauską per kraupų incidentą, užfiksuotą vaizdo kamerų.

Iš pirmo žvilgsnio ramiai prasidėjęs pokalbis baigėsi liūdnai abiem jo dalyviams.

T.Kazlauskas patyrė kojos lūžį ir turėjo atlaikyti klubo sąnario operaciją, o J.Ch.Perkinsui gresia keleri metai nelaisvės, jei jis nesusitars su nukentėjusiu dėl žalos atlyginimo.

„Veikėjas, kuris mane kaltina, prašo 100 tūkst. eurų – negaliu su tuo sutikti, nes neturiu tokių pinigų. Nesu net arti to, – sakė amerikietis, iki konflikto žaidęs Nacionalinėje krepšinio lygoje – antroje pagal pajėgumą po LKL. – Aš sakiau, kad negaliu to padaryti, bet man pasakė, kad tada mane laikys čia tiek ilgai, kiek galima.“

Konfliktas įvyko kovo 25 dieną pusę penkių ryte prie Šilutės kokteilių baro „Golden Room“ lauko durų. Jos yra antrajame aukšte, pakilus apie 2,3 metro nuo šaligatvio.

Štai kaip situaciją pasakojo T.Kazlauskas: „Aš paprašiau, kad mane praleistų, nes ėjau į vidų pasikviesti draugo. Jis (J.Ch.Perkinsas) nelabai norėjo įleisti manęs.

Dariau viską, kad išvengčiau konflikto. Puikiai pamenu, kad sakiau jam „give me five“.

Prieš tai jie buvo išvaryti iš klubo. Tiesiog aš pasitaikiau ne laiku ir ne vietoje. Konfliktų nebuvo, bet vyrai jau buvo pradėję banguoti viduje ir apsaugos jau buvo išprašyti lauk. O išėjus lauk pasitaikiau aš.

Dariau viską, kad išvengčiau konflikto. Puikiai pamenu, kad sakiau jam „give me five“ (duok penkis). Pažiūrėkite įrašą ir įsitikinsite, kad aš keliu ranką nepiktai: duok penkis ir eik, žmogau, šalin, nes nesame nusiteikę boksuotis.“

J.Ch.Perkinso versija buvo kiek kitokia.

Papasakokite, kas nutiko tą naktį, tiksliau, paryčiais prie naktinio baro, kur krepšininkų neturėtų būti tokiu metu, 15min paklausė J.Ch.Perkinso.

– Tai buvo vakaras po rungtynių, kita diena mums buvo laisva. Aš nuobodžiavau namie, tad sutikau su pasiūlymu prasiblaškyti ir džiaugiausi lietuvių kompanija.

V.Mikaičio/NKL nuotr./Jeffery Charlesas Perkinsas
V.Mikaičio/NKL nuotr./Jeffery Charlesas Perkinsas

Ketinau keliauti namo, kai prie manęs pristojo vyras. Jis kalbėjo tik lietuviškai, bet agresyviu tonu.

Nežinojau, ką jis kalba, galbūt kažką neteisingai supratau, bet pasakiau jam, kad turiu eiti namo, ačiū, bet nesuprantu, ką tu sakai. Tada jis prisiartino, pagriebė mano ranką. Aš tiesiog atstūmiau jį šalin. Nenorėjau sužeisti, tik nustumti nuo savęs. Bet jis buvo pakankamai girtas, neišlaikė balanso ir nukrito.

Nenorėjau sužeisti, tik nustumti nuo savęs. Bet jis buvo pakankamai girtas, neišlaikė balanso ir nukrito.

Aš tikrai nenorėjau jo sužaloti, tiesiog pasidaryti sau erdvės.

– Tad šis konfliktas įvyko jums abiem nežinant, apie ką kalbatės?

– Taip. Tai net nebuvo konfliktas. Aš rengiausi eiti, stengiausi nekreipti dėmesio, nors jis kažką kalbėjo. Lietuviškai žinau tik „labas“, tad ir sakiau jam, kad turiu eiti. Beveik visi supranta, kai sakai, kad nori eiti, bet nebuvau tikras, kad jis suprato. Jis pagriebė ranką, tad jį nustūmiau.

– Pastūmėte stipriai.

– Ne, nelabai stipriai, jis tiesiog nelaikė pusiausvyros, deja, už jo nebuvo turėklų.

– Ar bandėte sužinoti, kas jam nutiko?

– Ne tą naktį, nes tada iškart išėjo jo draugas, kuris norėjo su manimi susimušti. Kai ištrūkau iš jo draugo, tiesiog pabėgau. Nenorėjau toliau tęsti kovos.

– Pabėgote namo?

– Taip.

– Ar incidento metu jūs buvote paveiktas alkoholio?

– Taip, bet ne tiek, kad norėčiau ką nors sužeisti ar nežinočiau, ką darau.

– O kitą dieną jus sulaikė policija?

– Kitą dieną treneris man pranešė, kad viskas yra nufilmuota. Pirmadienį įvyko pokalbis su policija.

Klubas poelgio netoleravo

Dėl naktinių žygių J.Ch.Perkinsas tuoj pat buvo atleistas iš „Šilutės“ klubo.

202 cm ūgio amerikietis rinko po 11 taškų ir atkovojo po 4,6 kamuolio NKL pirmenybėse, bet „Šilutės“ komandos vadovas Dainius Gricevičius iškart priėmė sprendimą.

„Tai buvo skaudi netektis – jis buvo vienas pagrindinių žaidėjų ir kas žino – gal vienas jo atkovotas kamuolys ar blokas būtų mums padėjęs iškopti į finalo ketvertą, – sakė D.Gricevičius, kurio vadovaujama komanda ketvirtfinalio serijoje 2:3 nusileido Kauno „Žalgirio-2“ komandai, šį savaitgalį kovosiančiai dėl NKL apdovanojimų. – Jis atsiprašė, pripažino klaidą ir net atsisveikino su ašaromis akyse.

Tačiau mes negalėjome toleruoti tokio poelgio, todėl abipusiu susitarimu santykius nutraukėme.“

VIDEO: Jeffery Perkinso dėjimas Jonavoje

Klubas nutraukė sutartį, sustabdė krepšininko būsto nuomos sutartį, maitinimą ir tęsė gyvenimą be J.Ch.Perkinso.

O šis pateko į sudėtingą padėtį.

Policijos teigimu, ikiteisminio tyrimo byloje J.Ch.Perkinsui yra paskirtos kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti iš Lietuvos.

Iš pradžių krepšininkas tikėjosi, kad tardytoja baigs ikiteisminį tyrimą iki balandžio 17 dienos – būtent tai dienai, po NKL finalo ketverto, klubas jau seniai yra nupirkęs bilietus į Jungtines Valstijas.

„Aš bandžiau kalbėtis su JAV ambasada, tačiau tik vienas asmuo pasiūlė pagalbą. Susisiekiau su teisininku, bet neturiu pinigų jo paslaugoms sumokėti. Man buvo skirtas valstybinis juristas, bet vyresnio amžiaus žmogus nelabai gali mane suprasti, nes nemoka angliškai. Jokio bendradarbiavimo, jis tik atidirba savo valandas, – sakė J.Ch.Perkinsas. – Bandžiau vėl kreiptis į ambasadą, bet jie atsisakė man padėti, nes mano pasas yra policijoje.“

M.Baranausko/NKL nuotr./Jeffery Charlesas Perkinsas
M.Baranausko/NKL nuotr./Jeffery Charlesas Perkinsas

Skaičiuoja, kad trauma atsilieps ir verslui

Amerikiečiui talkina tik „Šilutės“ komandos treneris Laimonas Eglinskas, laisvai kalbantis angliškai.

Visa tai atsilieps mano verslui, be to, prieš akis dar laukia operacijos, reabilitacijos. Tai ne piršto įpjovimas.

Jis patvirtino, kad krepšininkas kelis kartus buvo susitikęs su žemės ūkio srityje dirbančiu T.Kazlausku, kuris reikalauja 100 tūkst. eurų žalos atlyginimui.

To neslepia ir nukentėjęs vyras. „Taip, taip, – dėl 100 tūkst. eurų patvirtino T.Kazlauskas, kuris ieškiniui teisme sukurti pasitelkė advokatą. – Mūsų ieškinys paskaičiuotas pagal verslo balansus, piniginius srautus. Tai nėra iš kosmoso paimti skaičiai. Visa tai atsilieps mano verslui, be to, prieš akis dar laukia operacijos, reabilitacijos. Tai ne piršto įpjovimas, viskas nėra taip paprasta.

Aš negaliu vairuoti. Manau, kad teismas nuspręs, ar mano prašoma suma yra didelė.

Derybų negali būti, jei žmogus sako, kad nieko neturiu ir neturėsiu. Jei jis tartųsi ir siūlytų išmokėjimų grafiką – jei ne dabar, tai po metų sumokės, galima būtų derėtis, bet noro nerodo. Tad tegu sprendžia teismas.“

Suma tokia didelė todėl, kad esu amerikietis. Tai vienintelė priežastis.

J.Ch.Perkinsui pagal straipsnį už atitinkamą nusikaltimą gresia bausmė laisvės atėmimu iki trejų metų.

Jis teigė, jog santaupos jau beveik ištirpo, tad jis niekaip negali atlyginti prašomos sumos, kuri jam atrodo nereali.

„Ji tokia didelė todėl, kad esu amerikietis. Tai vienintelė priežastis,“ – skundėsi J.Ch.Perkinsas.

Jis tikisi išsikapstyti kažkaip be pagalbos iš JAV. „Nenoriu velti į savo problemas kitų“, – sakė krepšininkas, kilęs iš daugiavaikės šeimos Sietle – jis turi šešis brolius bei seseris.

VIDEO: Perkinsas drebina krepšinio konstrukciją

Krepšininkui padedantis treneris L.Eglinskas įsitikinęs, kad žaidėjas turėtų atlyginti žalą, bet prašoma žalos atlyginimo suma ir jam atrodo nesąžininga, juo labiau kad nukentėjusiam koja jau buvo lūžusi keturis kartus anksčiau.

Šiuo metu padėtis atrodo prasta ne tik kojos lūžį patyrusiam lietuviui, bet ir jį nustūmusiam amerikiečiui.

Lietuvoje tai tapo dideliu įvykiu, bet gal man dar pavyks kažkur žaisti krepšinį.

„Aš nežinau, kas bus toliau. Man tai pirmas toks atvejis, dar nesu buvęs tokioje situacijoje, nežinau, kaip tai atsilieps mano krepšinio karjerai, – sakė J.Ch.Perkinsas. – Lietuvoje tai tapo dideliu įvykiu, bet gal man dar pavyks kažkur žaisti krepšinį.

Galbūt kiti atsižvelgs į tai, kad taip man nutiko pirmą kartą, kad tai tiesiog buvo blogas sprendimas. Ne man vienam nutinka tokių dalykų. Tikiuosi, kad nenusikaltau taip baisiai, kad visiškai sugadinčiau savo karjerą.“

Bet kuriuo atveju jo karjera ir pajamos nelabai įdomu T.Kazlauskui, kuriam nerūpi NKL žaidėjo uždarbio dydis. Jis nelinkęs daryti nuolaidų: „Ar tai turėtų mane jaudinti? Jis turėjo prieš nusikaltimą įvertinti. Dabar tai jo problemos, o ne mano.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Interviu Aktualu

N.Puteikis apie dalyvavimą ir prezidento, ir merų rinkimuose: „Politikas kaip sportininkas“

Aktualu

Šiaulių moksleiviai įsiutę – jų surengtą mitingą politikai verčia savo žaisliuku?

Aktualu

Sostinėje pasipylė avarijos: įspūdingas 8 automobilių „bučinys“ Geležinio Vilko gatvėje

Aktualu

Birutė Davidonytė: Subliuškę Vyriausybės ir premjero pažadai

N-18 Aktualu

Paauglį, Anglijoje išprievartavusį ir nužudžiusį 14-metę lietuvę, pripažinus kaltu, jos motina nepaliauja klausti, kodėl

Vardai

Vandalai nuplėšė Agnetos Kleizienės kalėdines dekoracijas: „Gaila, kad grinčai gyvena visose šalyse“

„Eurolygos dienos“ prognozė: nutrūks pralaimėjimų „Bayern“ serija (3/3)

24sek

„Žalgirio“ varžovas po futbolo sparnu: apgaulingi milijonai ir auganti jėga Europoje

15min recenzija Kultūra

Knygos recenzija. „Ruduo“ – literatūrinis koliažas „Brexit“, meno, laiko ir atminties temomis

Gyvenimas

Kaminkrėčių šeima – ne tik apie stebuklingą laimės sagą: „Teko iš kamino traukti net laužtuvą“

Sportas

Juoda Rūtos Meilutytės diena: liko už mėgstamiausios rungties finalo borto

Vardai

Maltiečiams talkinęs M.Katleris prakalbo apie savo ateitį: „Galbūt 40-ies būsiu niekam nebeįdomus“

24sek

B.Daviesas – tarp pretendentų tapti Eurolygos sezono MVP

Maistas

Savaitgaliui – nelietuviškas duetas: vištiena su azijietiškais atspalviais ir prancūziškos kanelės

Pasaulis kišenėje

Namibiją aplankęs geografas: už dangoraižių miestuose gyvena kone pirmykštės gentys

Vardai

143 kg svėrusi Rima Antonovienė: „Pasakiau sau – geriau jau mirsiu sportuodama, nei lašinių kalėjime“

Vardai

Birutė Navickaitė po 10 metų pertraukos papuošė eglę: „Gimus dukrai, vėl noriu švęsti Kalėdas“

Verslas

Laisvų darbo vietų Lietuvoje – mažiausiai Baltijos šalyse, sparčiai kilo algos  

24sek

„Neptūno“ puolėjui atlikta operacija

Aktualu

Perversmas Šiauliuose: gal jau laikas mero automobilio vietą užleisti kitam?

Naujienos

Interviu Aktualu

N.Puteikis apie dalyvavimą ir prezidento, ir merų rinkimuose: „Politikas kaip sportininkas“

Aktualu

Šiaulių moksleiviai įsiutę – jų surengtą mitingą politikai verčia savo žaisliuku?

Aktualu

Sostinėje pasipylė avarijos: įspūdingas 8 automobilių „bučinys“ Geležinio Vilko gatvėje

Aktualu

Birutė Davidonytė: Subliuškę Vyriausybės ir premjero pažadai

N-18 Aktualu

Paauglį, Anglijoje išprievartavusį ir nužudžiusį 14-metę lietuvę, pripažinus kaltu, jos motina nepaliauja klausti, kodėl

Vardai

Vandalai nuplėšė Agnetos Kleizienės kalėdines dekoracijas: „Gaila, kad grinčai gyvena visose šalyse“

„Eurolygos dienos“ prognozė: nutrūks pralaimėjimų „Bayern“ serija (3/3)

24sek

„Žalgirio“ varžovas po futbolo sparnu: apgaulingi milijonai ir auganti jėga Europoje

15min recenzija Kultūra

Knygos recenzija. „Ruduo“ – literatūrinis koliažas „Brexit“, meno, laiko ir atminties temomis

Gyvenimas

Kaminkrėčių šeima – ne tik apie stebuklingą laimės sagą: „Teko iš kamino traukti net laužtuvą“

Sportas

Juoda Rūtos Meilutytės diena: liko už mėgstamiausios rungties finalo borto

Vardai

Maltiečiams talkinęs M.Katleris prakalbo apie savo ateitį: „Galbūt 40-ies būsiu niekam nebeįdomus“

24sek

B.Daviesas – tarp pretendentų tapti Eurolygos sezono MVP

Maistas

Savaitgaliui – nelietuviškas duetas: vištiena su azijietiškais atspalviais ir prancūziškos kanelės

Pasaulis kišenėje

Namibiją aplankęs geografas: už dangoraižių miestuose gyvena kone pirmykštės gentys

Vardai

143 kg svėrusi Rima Antonovienė: „Pasakiau sau – geriau jau mirsiu sportuodama, nei lašinių kalėjime“

Vardai

Birutė Navickaitė po 10 metų pertraukos papuošė eglę: „Gimus dukrai, vėl noriu švęsti Kalėdas“

Verslas

Laisvų darbo vietų Lietuvoje – mažiausiai Baltijos šalyse, sparčiai kilo algos  

24sek

„Neptūno“ puolėjui atlikta operacija

Aktualu

Perversmas Šiauliuose: gal jau laikas mero automobilio vietą užleisti kitam?

Vardai

Gera keliauti kartu

Kviečiame anties

Šiemet buvau geras

Maistas

Dovanoju sveikatą

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 24sek