Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2016 08 06, 17:56

Nusivylimas nuolaidomis Rusijos sportininkams neužgožė Dalios Grybauskaitės pasididžiavimo mūsiškiais

„Jūs esate nuostabūs. Čia susirinkę visi geriausi pasaulio sportininkai. Ir jūs esate tarp jų“, – kepinant visai ne žiemiškai saulei Rio olimpinio kaimelio prieigose Dalia Grybauskaitė kreipėsi į būrį mūsų sportininkų. Jie švytėjo iš laimės. Lyg būtų maža fantastiškos atidarymo ceremonijos „Maracanoje“, prieš svarbius startus prezidentė įpūtė dar daugiau pasitikėjimo ir drąsos.
Krepšininkų asmenukė su prezidente
Krepšininkų asmenukė su prezidente / „Instagram“ nuotr.

Jūs būtumėte matę Jono Valančiūno ar Domanto Sabonio veidus. Besiklausant D.Grybauskaitės žodžių jie nebematė nieko aplinkui ir vaikiškai džiaugėsi malonia viešnia olimpiniame kaimelyje. Įtempę ausis Lietuvos krepšinio rinktinės bokštai įdėmiai klausėsi kiekvieno prezidentės žodžio.

„Kaip tokiai mažai šaliai, 67 sportininkai yra labai daug“, – rekordiniu olimpiečių skaičiumi didžiavosi D.Grybauskaitė.

Ji beprotiškai didžiavosi Lietuvos sportininkais atidarymo „Maracanoje“ metu. Mūsiškiai buvo ryškūs, žavūs ir entuziastingi. Lyg ruoštųsi rekordiniam medalių skaičiui olimpinėse žaidynėse.

D.Grybauskaitė pati trumpam išgyveno olimpinę aurą sportininkų kaimelyje, į kurį ją pakvietė patys sportininkai. Beje, valgykloje ji sutiko ir vieną ryškiausių olimpinės rinktinės žvaigždžių – Rūtą Meilutytę.

Bet apie Rusijos sportininkę Juliją Jefimovą ir dopingo skandalo istorijos atomazgą moterys nesikalbėjo.

Dopingo vartojimas yra skandalas. Labai gaila, kad olimpinis sportas kompromituojamas

„Apie tai kalbėti tikrai nereikia, – pabrėžė D.Grybauskaitė. – O Rūta atrodo puikiai – geros formos. Kalbėjome apie jos savijautą, pasiruošimą plaukimui. Apie tai reikia kalbėti. Visa kita – nesvarbu“.

Bet prezidentei svarbus skaidrumas. Ypač olimpinėse žaidynėse. Tačiau Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) sprendimas daliai dopingo dėme aptaškytų Rusijos sportininkų leisti dalyvauti olimpinėse žaidynėse nuvylė D.Grybauskaitę.

„Sprendimas labai kontroversiškas, nevienaireikšmis, – nepasitenkinimą reiškė prezidentė. – Bet norėčiau vertinti ne patį komitetą, o tai, kad deja, olimpinės žaidynės pasiekė kompromatą. Dopingo vartojimas yra skandalas. Didelė dalis vienos šalies sportininkų, deja, neatrodo skaidriai. O tai kelia labai daug klausimų. Ir pati IOC reakcija bei situacijos valdymas. Labai gaila, kad olimpinis sportas kompromituojamas“.

Tačiau dopingo skandalas neužgožė D.Grybauskaitės džiaugsmo Lietuvos sportininkais.

„Turime tokią gražią komandą. Linkiu jiems kovoti švariai ir garbingai. Olimpinių žaidynių himno priesaikoje yra eilutės apie skaidrumą ir švarumą. Linkiu laikytis priesaikos ir nekompromituoti olimpinio sporto“.

D.Grybauskaitei olimpinės žaidynės asocijuojasi su taika ir draugyste.

Ją sužavėjo sportininkų kaimelyje sutikti Japonijos, Baltarusijos ar Lenkijos atstovai.

„Visi šypsosi, patenkinti. Nėra jokių barjerų! – džiaugėsi D.Grybauskaitė. – Čia politikos nėra. Taip, čia yra konkurencija. Bet tai gražus rungtyniavimas. Ir čia visi draugai. Tiek daug pasaulio valstybių, virš 200. Ne veltui anksčiau per olimpines žaidynes nutrūkdavo karas. Linkiu nebematyti tokios kompromitacijos, kokia pasirodė prieš žaidynes“.

15MIN MULTIMEDIJOS PROJEKTAS: 15 OLIMPINIŲ AKIMIRKŲ, DĖL KURIŲ DIDŽIUOJAMĖS LIETUVA

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 24sek