Dabar populiaru
Publikuota: 2015 rugpjūčio 16d. 09:51

Ovidijaus Galdiko stažuotė „Knicks“ – pokalbis su Carmelo Anthony ir kontaktas su Philu Jacksonu

Ovidijus Galdikas
Asmeninio archyvo nuotr. / Ovidijus Galdikas

Ovidijus Galdikas šią vasarą du mėnesius viešėjo JAV, kur augino raumenų masę, individualiai rengėsi artėjančiam sezonui ir su „New York Knicks“ apranga debiutavo NBA vasaros lygoje. Nors jo aikštėje praleistas minutes galima suskaičiuoti ant vienos rankos pirštų, 26 metų 217 cm ūgio „centras“ nenusimena – į Ameriką jis išvyko vedamas kitų tikslų.

Septyniolikos į krepšinio komandą atvestas O.Galdikas dvejiems metams buvo metęs krepšinį, bet sugrįžo, daug ir nuoširdžiai dirbo bei Lenkijoje sužaidė galingą 2014-2015 m. sezoną – rinkdavo vidutiniškai 11,2 taško (73,9 proc. dvit.) ir 20,5 naudingumo balo, sugriebdavo po 10 atšokusių kamuolių ir lygoje pirmavo pagal blokus, kurių per mačą išrašydavo 2,6.

„Gaila,kad aš per vėlai pradėjau profesionaliai dirbti, bet gal dar spėsiu… – 24sek.lt sakė svajonės praverti NBA duris dar nelaidojantis aukštaūgis. – O kam svajones laidoti? Tegul dar pabūna. Tai man padeda sunkiais momentais. Sunku pasakyti, kaip viskas gali susidėlioti. Aš dar turiu kelis metus. Pažiūrėsime.“

Nors O.Galdikas žaidė nedaug, treniruotėse paliko gerą įspūdį „Knicks“ treneriui Derekui Fisheriui. Bet krepšininkas nėra naivus – gražios kalbos jo neužliūliavo, o aikštėje laiko pasireikšti jam neužteko. Bet O.Galdikas sustoti neketina.

Kai pabūni kartu kelias dienas, tai viskas yra gražu, atsiliepimai geri. Visi nori, kad visiems liktų geri prisiminimai. Aš dėkojau už suteiktą galimybę, o jie dėkojo už atvykimą. Prašė, kad nesustočiau dirbti ir gal kitais metais vėl suteiks galimybę.

„Prašė, kad nesustočiau dirbti ir gal kitais metais vėl suteiks galimybę. Jie sakė, kad aš dirbu teisinga likme. Parodė pratimų, kuriuos turėčiau daryti sezono metu, tad darysiu ir žiūrėsime, ar tai duos naudos“, – teigė O.Galdikas.

24sek.lt pokalbis su mažai pažįstamu galingo sudėjimo „centru“ O.Galdiku – apie kontaktą su legendiniu NBA treneriu Philu Jacksonu, pokalbį su Carmelo Anthony, sulaužytus NBA mitus ir ateities planus.

– Ovidijau, ar teko asmeniškai pabendrauti su Philu Jacksonu, Dereku Fisheriu ar Carmelo Anthony? 24sek.lt paklausė O.Galdiko.

– Geras klausimas. Su Carmelo aptarėme kas būtų, jei būtų. Su treneriu Philu vienas kitą supratome iš akių kontakto. Daugiausia bendravome su treneriu Fisheriu. Gavau tikrai gerų, bet vėlgi, paprastų patarimų, kuriuos pabandysiu panaudoti aikštėje kitą sezoną. Daugiausia kalbėjome apie mano gynybą, kad aš turiu kontroliuoti baudos aikštelę, kaip tai daryti ir kaip žaisti du prieš du puolime bei išnaudoti savo greitį. 

– Kaip „Knicks“ vadovai įvertino jūsų pasirodymą?

– Kai pabūni kartu kelias dienas, tai viskas yra gražu, atsiliepimai geri. Visi nori, kad visiems liktų geri prisiminimai. Aš dėkojau už suteiktą galimybę, o jie dėkojo už atvykimą. Prašė, kad nesustočiau dirbti ir gal kitais metais vėl suteiks galimybę. Tobulinti visada yra ką. Jie sakė, kad aš dirbu teisinga likme. Parodė pratimų, kuriuos turėčiau daryti sezono metu, tad darysiu ir žiūrėsime, ar tai duos naudos. 

– Žaisti gavote vos 4 minutes, o kaip sekėsi „Knicks“ treniruotėse?

– Treniruotėse viskas buvo gerai. Jaučiausi gerai ir sekėsi neblogai. Bet kad treniruotėse gerai pasirodai, tai dar nieko nereiškia. Visi vertinimai prasideda po rungtynių ir kai žaidi bent 20 minučių. O dabar tai nėra, ką vertinti. Man reikia treniruotis, o jums jau vertinti 

„Scanpix“/AP nuotr./Kristapas Porzingis
„Scanpix“/AP nuotr./Kristapas Porzingis

– Kodėl gavote pasireikšti tiek mažai? Ką sakė komandos vadovai?

– Minčių daug, bet dabar jau nieko nepakeisi. Niekas nieko neaiškino, o aš nieko neklausinėjau. Nedarau taip. 

– Kas vasaros lygoje paliko didžiausią įspūdį?

– Daug kas patiko: ir atletiškumas, ir treneriai, ir pats vasaros lygos suorganizavimas. Bet labiausiai – tai, kad visur yra tikslumas, konkretumas, profesionalumas. Ten visi labai gerai dirba savo darbą.

– Tai buvo pirmoji jūsų artimesnė pažintis su NBA aplinka. Ar ten toks kosmosas, kaip galbūt jums atrodė anksčiau viską stebint per televiziją?

– Be abejo, televizija padaro savo ir mums atrodo, kad tai kažkas „antžemiško“. Visi tie šimtus kartų rodomi gražiausi momentai sudaro klaidingą vaizdą apie „kosmosą“. Realybėje viskas paprasčiau, bet tiksliau, atletiškiau, greičiau.

Įdomu stebėti talentus iš arti: ir kaip jie paprastai priima sprendimus aikštėje, ir kaip padeda komandai siekti pergalių. Bet tas „paprastai“ yra talento dėka. Iš to ir susideda NBA lygis. Apie klubų profesionalumą net nėra ką kalbėti – aukščiau, kaip sakote, tik kosmosas. Gaila, kad aš per vėlai pradėjau profesionaliai dirbti, bet gal dar spėsiu…

– Ar spėjote pasimėgauti NBA komandų prabanga?

– Aš maždaug įsivaizduoju, kaip viskas vyksta sezono metu. Gal tik neįsivaizduoju, kaip jie fiziškai ir psichologiškai atlaiko tokį kelionių ir rungtynių skaičių. Vasaros lygoje, aišku, kitaip. Čia gi tik kelios dienos.

Apie maisto kiekį čią negalvojama kaip Lietuvoje ar Lenkijoje. Čia svarbiausia kokybė. Turi ne tik žinoti, bet ir kontroliuoti, ką valgai. Jei žaidėjui reikia, gali gauti ir asmeninį vairuotoją. Viskuo čia pasirūpinta. Turi tik visą laiką galvoti apie darbą aikštėje ir nesvarbu, kur esi – aikštėje ar už jos ribų.

Tikslas buvo paprastas – kuo geriau pasirodyti, jei tik bus galimybė tai padaryti. Apie 20 taškų vidurkį nesvajojau. Visa kelione esu labai patenkintas. Dabar beliko parodyti rezultatą aikštelėje ir kilti į kitą lygį.

– Kaip vertinate NBA vasaros lygos meistriškumo lygį?

– Pakankamai gerai. Treneriai parodė kelis derinius ir žaidėjai bandė tuose rėmuose kurti žaidimą. Žaidėjai tik keletą sykių treniravosi kartu, todėl išėjo toks gatvės krepšinis. Tačiau susižaidimas aikštėje su laiku gerėjo labai greitai.

– Kokį buvote išsikėlęs tikslą vykdamas į vasaros lygą?

– Tikslas buvo paprastas – kuo geriau pasirodyti, jei tik bus galimybė tai padaryti. Apie 20 taškų vidurkį nesvajojau. Visa kelione esu labai patenkintas. Dabar beliko parodyti rezultatą aikštėje ir kilti į kitą lygį.

– Žaidėte kartu su „Knicks“ naujoku Kristapu Porzingiu. Kokį įspūdį paliko šis Latvijos krepšinio talentas?

– Normalus žmogus ir geras žaidėjas. Ateityje bus dar geresnis, bet tik tegul išgirsta, ką jam pataria ir tai daro aikštelėje. Aš nevertinu kitų žaidėjų garsiai. Linkiu jam sveikatos ir gerų aplinkybių susidarymo.

– „Knicks“ sirgaliai pamišę dėl komandos. Gatvėje jūsų nepainiojo su latviu? Neprašė nusifotografuoti?

– Mes gana skirtingi, todėl nepainiodavo. Aš vyresnis, o jis dar jaunas. Tikrieji „Knicks“ sirgaliai tokių dalykų nemaišo. Jie mus atpažindavo gatvėje, paprašydavo autografų. Viskas – kaip ir visur.

– Dar nelaidojate svajonės patekti į NBA?

– O kam svajones laidoti? Tegul dar pabūna. Tai man padeda sunkiais momentais, suteikia tikėjimo savimi. Sunku pasakyti, kaip viskas gali susidėlioti. Aš dar turiu kelerius metus. Pažiūrėsime. Svarbiausia, kad turiu žmones, kurie mane teisingai treniruoja, nukreipia.

– Kodėl taip ilgai viešėjote JAV?

– Kelionę į JAV buvau suplanavęs jau senokai ir tai nepriklausė, ar būsiu NBA vasaros lygoje, ar ne. Norėjau visą vasarą treniruotis su fizinio parengimo treneriu Philu Gephartu. Prisikalbinau Eigirdą Žukauską ir abu nuvykome porai mėnesių padirbėti. 

Gali būti, kad ir ieško man komandos. Kol buvau Amerikoje, apie tai nebendravau. Bet man ir Lenkijoje labai gerai. Aš ten viskuo patenkintas.

– Turite sutartį su „Asseco Prokom“, bet netyla kalbos, kad pakeisite komandą. Kur žaisite kitą sezoną?

– Tokia ir yra situacija, kad turiu sutartį su „Asseco Prokom“. Gali būti, kad ir ieško man komandos. Kol buvau Amerikoje, apie tai nebendravau. Bet man ir Lenkijoje labai gerai. Aš ten viskuo patenkintas.

– Į Lietuvą grįžti artimiausioje ateityje nelabai norisi?

– Man nėra didelio skirtumo, kur žaisti. Svarbu treneris, medicina, klubo organizacijos lygis. Tokie dalykai man svarbiausi.

– Daug dėmesio skiriate savo kūno puoselėjimui. Ką norėtumėte labiausiai patobulinti kitam sezonui?

– Labiausiai noriu patobulinti tai, ka ir darau geriausia: koncentruotis ties atkovotais kamuoliais gynyboje ir puolime, blokuoti metimus ir patobulinti savo tris judesius nugara į krepšį. Vėliau kasmet pridėsiu truputėlį kažko naujo ir eisiu tikslo link.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Užsispyrusi Italija renkasi vargšų nacionalizmą: radikalai žino, kad juos gelbės kiti

Smurto randai

Gyvenimas

Vladas slėpė depresiją 10 metų, bet rado jėgų susiimti: „Jaučiausi kaip zombis“

24sek

Dainius Adomaitis – apie antibiotikus, žaidėją-klijus ir skambų D.Suttono pareiškimą

„Ginčas“: ar pasiteisino Luko Lekavičiaus sprendimas palikti „Žalgirį“?

Aktualu

Tarptautinėse pratybose „Geležinis Vilkas 2018“ vienu metu sprogo 29 sprogmenys

Gyvenimas

Gulintis autostradoje vairuotojas meldė pagalbos ir buvo priblokštas greitosios operatorių sprendimų

24sek

Čempionų lygoje – netikėtai užliepsnojęs A.Juškevičius

Vardai

„Dydžio (r)evoliucijos“ finalininkė Dovilė Rostovskytė: „Dėl savo išvaizdos negalėjau įsidarbinti teatre“

24sek

„Rytas“ pralaimėjo paskutinių minučių dramą prieš „Uniks“

Kultūra

Už 100 JAV dolerių Danas Brownas žada atskleisti bestselerių rašymo subtilybes

Gyvi regionai

A.Bružas Visagine rado universitetą su aštuoniais fakultetais

Sportas

Olimpinė karatė: Kodėl čia nelyja medaliais? Ir ar jų reikia?

Vardai

Pabaigos pradžia artėja: paviešintas paskutinio „Sostų karų“ sezono anonsas

Sportas

„Sūduvos“ triumfo įrašas Kroatijoje tapo hitu

Vardai

Ieva Zasimauskaitė atšaukė „Eurovision afterparty“: „Matyt, esu per jauna organizuoti koncertus“

Gazas

Puspriekabių šoninės apsaugos: kaip jos gali išgelbėti gyvybę?

Verslas

J.Didžiulis apie Reformatų skvero atnaujinimą: taip ardomas pasitikėjimas

Aktualu

Šalia D.Trumpo įamžintas „mažylis“ V.Putinas prajuokino rusų internautus

Aktualu

Tarp kultūros įstaigų plinta informacija: valdžia planuoja muziejų jungtuves

Naujienos

Aktualu

Užsispyrusi Italija renkasi vargšų nacionalizmą: radikalai žino, kad juos gelbės kiti

Smurto randai

Gyvenimas

Vladas slėpė depresiją 10 metų, bet rado jėgų susiimti: „Jaučiausi kaip zombis“

Verslas

J.Didžiulis apie Reformatų skvero atnaujinimą: taip ardomas pasitikėjimas

Aktualu

Šalia D.Trumpo įamžintas „mažylis“ V.Putinas prajuokino rusų internautus

Aktualu

Tarp kultūros įstaigų plinta informacija: valdžia planuoja muziejų jungtuves

Deuce

Išvados padarytos – Rogeris Federeris išsaugojo viltis patekti į pusfinalį

24sek

Italijoje – netikėtas M.Kalniečio ir ASVEL pralaimėjimas

24sek

Čempioniškame „Warriors“ – nesantaikos kibirkštys tarp žvaigždžių

Aktualu

K.Brazauskienės sūnaus buhalterė teisme: „Lėšos ne įmonės, bet ėjo per įmonę“

Aktualu

Žiniasklaida: Jungtinė Karalystė ir ES pasiekė susitarimą dėl „Brexit“

Verslas

Aiškėja vyriausybės kainų mažinimo planas: pristatyti įstatymų projektai

Aktualu

Šalyje trūksta budinčių vaikų globėjų

Pasaulis kišenėje

Žygis, kuriam reikia ne tik stiprių kojų: kodėl kas nors ryžtųsi eiti 4 tūkst. km pėsčiomis?

Gyvenimas

Gydytoja: aknės būklę sunkina ne tik netinkama priežiūra ir maistas

Aktualu

Žmogaus teisių organizacijos ragina mažinti smurtą šeimoje, o ne persekioti problemą įvardijusią kontrolierę

Gyvenimas

Vaikų kūrybiškumo centrą įkūrusi R.Kernagienė: „Vaikams reikia kuo mažiau trukdyti“

Gyvenimas

Pirmoji videolaida „Atvirai su vadovu“: daugelio problemų išvengsite suskaičiavę iki dešimties

Aktualu

Z.Kelmickaitė apie nurodinėjimus, kaip dirbti: dar toks negimė

Vardai

Naomi Campbell kalėdinėje fotosesijoje įsiamžino su 67-erių mama: atrodo tarsi bendraamžės

Vardai

Ypatingos

04:06
09:17

Gera keliauti kartu

Ko reikia šiuolaikiniam pirkėjui?

Sveikata

Mamos prieš meningokoką

Būk nesustabdoma

Parašykite atsiliepimą apie 24sek