2019 08 25

Domanto Sabonio sugrįžimas pažymėtas įspūdinga pergale prieš Angolą

Angolos rinktinė Seule Lietuvos krepšininkams priešinosi tik du kėlinius. Po pertraukos Dainius Adomaitis sustygavo Lietuvos rinktinės žaidimą ir po spurto 11:0 buvo padėti pamatai įtikinamai pergalei. Lietuviai nušlavė Afrikos ekipą 91:56 (19:18, 21:15, 25:11, 26:12). Dvigubą dublį ir vėl pelnė Jonas Valančiūnas. Po skrandžio negalavimų sugrįžęs Domantas Sabonis surinko 7 taškus.
Domantas Sabonis
Domantas Sabonis / krepsinionamai nuotr.

Lietuvos rinktinė ir vėl sunkiai įsibėgėjo tvankioje „Samsan“ arenoje ir po pirmojo kėlinio pirmavo minimaliu skirtumu 19:18. Teigiamą impulsą komandai suteikė nuo suolo pakilęs Rokas Giedraitis, kuris kovoja dėl vietos galutiniame dvyliktuke.

Antrajame kėlinyje Angola buvo surengusi mini spurtą 5:0, tačiau lietuviai antroje kėlinio dalyje įgijo rekordinę, 9 taškų, persvarą, o prieš pertrauką pirmavo 40:33. Neramino tik klaidų skaičius. Per du kėlinius lietuviai suklydo 9 kartus.

Trečiajame kėlinyje lietuviai surengė spurtą 11:0 ir padėjo pamatus pergalei. Ketvirtajame kėlinyje lietuvių pranašumas išaugo iki 30 taškų ir Jonas Valančiūnas galėjo ilsėtis.

Lietuvos rinktinės lyderis pelnė 16 taškų ir atkovojo 11 kamuolių.

Rungtynes su Angola praleido vis dar skrandžio problemų turintis Marius Grigonis ir įžaidėjas Žygimantas Janavičius.

Dainiaus Adomaičio auklėtiniams tai buvo jau aštuntosios draugiškos rungtynės pasiruošimo pasaulio čempionatui Kinijoje cikle.

Prieš tai lietuviai Pamplonoje pralaimėjo Ispanijai (70:78), Klaipėdoje ir Espe įveikė Suomiją (80:60 ir 87:46), Belgrade ir Kaune buvo priversti nusileisti Serbijai (68:72 ir 91:95), Espe įrodė savo pranašumą prieš Rusiją (88:72) ir Seule pranoko Pietų Korėją (86:57).

Antradienį pasirengimas baigsis akistata su Čekija. Rungtynės Seule prasidės 12 val. Lietuvos laiku.

Po turnyro Seule paaiškės galutinis Lietuvos dvyliktukas.

Statistika

Lietuva – Angola 91:56 (19:18, 21:15, 25:11, 26:12)

Dvitaškiai: 21/31 (68%) – 14/45 (31%)

Tritaškiai: 7/26 (27%) – 6/19 (32%)

Baudų metimai: 28/33 (85%) – 10/17 (59%)

Atkovoti kamuoliai: 46:26

Rezultatyvūs perdavimai: 19 – 11

Perimti kamuoliai: 6 – 5

Klaidos: 13 – 10

Lietuva: J.Valančiūnas 16, R.Giedraitis 12, M.Kalnietis ir L.Lekavičius po 10, M.Kuzminskas 9, R.Seibutis 8, D.Sabonis 7, P.Jankūnas ir A.Butkevičius po 5, E.Ulanovas 4, J.Mačiulis 3, M.Gebenas 2.

Angola: C.Moraisas 13, Y.Moreira 12.

Rungtynių eiga

Ketvirtasis kėlinys: Lietuva – Angola 91:56

38 min. Aikštėje pasirodęs M.Gebenas pasižymėjo taškais – 86:53.

36 min. Po dviejų R.Giedraičio tritaškių iš eilės Lietuvos rinktinės pranašumas išaugo iki 33 taškų – 84:51.

31 min. Ketvirtąjį kėlinį J.Valančiūnas atidarė dėjimu – 67:46.

krepsinionamai nuotr./Jonas Valančiūnas

Trečiasis kėlinys: Lietuva – Angola 65:44

30 min. Trečiajame kėlinyje Lietuvos rinktinė įrodė, kad yra kur kas meistriškesnė už šiandieninį varžovą. Ketvirtasis kėlinys tapo tik formalumu.

28 min. L.Lekavičius pataikė du baudų metimus ir jau buvo pelnęs 7 taškus – 62:39.

Donatas Urbonas Donatas URBONAS, 24sek žurnalistas Seule

Dainius Adomaitis vėl kariavo su teisėjais prie šoninės linijos. Ir vėl kad apgintų savo žaidėjus, kuriuos ant parketo ne sykį šiurkščiai patiesė Angolos krepšininkai. Kai varžovai nuskynė ant žemės smulkutį Luką Lekavičių, strategas išsikvietė teisėją ant kilimėlio ir reikalavo nesportinės pražangos. Jo akimis, jau ne pirmos, kurios neužfiksavo arbitrų brigada. Angolos krepšininkai suskubo atsiprašyti žalgiriečio, kuris atsispaudimu kėlėsi nuo žemės. Pasiaiškinti D.Adomaičiui priėjo net Angolos rinktinės narys. Vyrai draugiškai pliaukštelėjo delnais. Visi turėtų nepamiršti, kad tai tik draugiškos rungtynės, o svarbiausios kovos prasidės po savaitės, ne dabar.

26 min. D.Sabonio taškai po R.Seibučio perdavimo. J.Valančiūnas gali ilsėtis. Lietuvos rinktinė veikia ir be jo – 58:37.

25 min. R.Seibutis puikiai prasiveržė ir pelnė taškus su pražanga – 54:35.

23 min. J.Valančiūnas pelnė jau 12 taškų ir Lietuvos rinktinė pradėjo triuškinimą 51:33.

22 min. M.Kalnietis pelnė 5 taškus iš eilės ir tęsė Lietuvos rinktinės spurtą 9:0 – 46:33.

21 min. Aikštėje pasirodęs A.Butkevičius iškart pelnė taškus. Po J.Valančiūno metimo pirmą kartą Lietuvos rinktinė įgijo dviženklį pranašumas – 44:33.

Po dviejų kėlinių Lietuvos rinktinės lyderis J.Valančiūnas pelnė 8 taškus ir atkovojo 9 kamuolius.

LKF nuotr./Jonas Valančiūnas

Antrasis kėlinys: Lietuva – Angola 40:33

20 min. Kėlinio pabaiga buvo gana sėkminga. P.Jankūnas pataikė du baudų metimus, o J.Mačiulis pirmąją rungtynių pusę uždarė tritaškių. Po dviejų kėlinių lietuviai turi 7 taškų pranašumą.

17 min. R.Seibutis smeigė antrą lietuvių tritaškį šiose rungtynėse – 35:26.

16 min. M.Kalnietis nepataikė antro baudos metimo, bet J.Valančiūnas jį pavertė dviem taškais. Lietuviai susigrąžino 7 taškų persvarą – 32:25.

15 min. J.Valančiūnas toliau provokavo varžovų pražangas ir rinko taškus baudų metimais – 29:25.

14 min. Po įspūdingo M.Kuzminsko dėjimo Angolos rinktinė nusprendė pasitarti. Lietuviai įsibėgėja ir tolsta – 27:20.

13 min. J.Valančiūnas pataikė į krepšį per žemesnį varžovą. M.Kalnietis pridėjo du baudų metimus – 25:20.

11 min. E.Ulanovas atidarė antrą kėlinį taškais iš po krepšio – 21:18.

LKF nuotr./Edgaras Ulanovas

Pirmasis kėlinys: Lietuva – Angola 19:18

10 min. L.Lekavičius pataikė pirmą lietuvių tritaškį ir persvėrė rezultatą. E.Ulanovas pirmuosius taškus pelnė baudų metimais, bet Angolos žaidėjas kėlinį užbaigė galingu dėjimu. Po pirmojo kėlinio – minimali Lietuvos rinktinės persvara.

9 min. Aikštėje pasirodęs R.Giedraitis budino Lietuvos rinktinę dėjimu ir taikliais baudų metimais. Teigiamas impulsas nuo suolo – 14:16.

Linkėjimai iš Seulo, kur vėl karšta kaip pirties prieangyje, ypač, kai aikštę jau sušildė Pietų Korėjos ir Angolos rungtynės. Ir vėl turime sunkų startą Lietuvos rinktinei. Mantas Kalnietis neužtikrintai vadovavo komandai, o Dainius Adomaitis turėjo pastabų Jonui Valančiūnui, kad šis nepasinaudojo savo dydžiu ir fizine jėga neatsistūmė priešininko po krepšiu taip, kad susikurtų šimtaprocentę galimybę atakuoti krepšį. Rinktinės starto penketo nariai kiek pyktelėję ant savęs sėdi ant suolo, o Angola priekyje.

„Lietuva! Lietuva!“ – skanduoja saujelė lietuvių, atvykusių į „Samsan“ areną palaikyti savo komandos. Lietuvos krepšininkai sulaukia palaikymo kiekviename pasaulio kampelyje. Seulo tribūnose įsitaisę kokie penki Lietuvos krepšinio gerbėjai.

7 min. Angola parodė dantis. Pataikė du tritaškius iš eilės ir dar surezgė efektingą ataką perdavimu pro J.Valančiūno kojas. L.Lekavičius po pertraukos pelnė taškus lietuviams baudų metimais – 10:11.

4 min. Firminė D.Sabonio verpstė ir taiklus metimas. Puolėjas dėl skrandžio problemų praleido pirmąsias rungtynes Seule – 8:5.

3 min. J.Valančiūnas pelnė pirmuosius taškus iš po krepšio – 6:2.

2 min. R.Seibutis pelnė pirmuosius taškus po J.Valančiūno užtvaros. Netrukus lengvus taškus įsirašė ir M.Kalnietis – 4:0.

Startinis Lietuvos rinktinės penketas: Mantas Kalnietis, Jonas Valančiūnas, Domantas Sabonis, Jonas Mačiulis, Renaldas Seibutis.