Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 13d. 09:27

Patyręs treneris į šuns dienas išdėjo LKF: „Naujo Š.Jasikevičiaus taip neužauginsime“

Stepas Kairys
„Facebook“ nuotr. / Stepas Kairys

Patyręs krepšinio treneris Stepas Kairys gana jautriai sureagavo į Lietuvos krepšinio federacijos sprendimus vaikų krepšinyje. Moksleivių lygoje įvesta taisyklė, jog besiginantys žaidėjai negali padėti vieni kitiems, negalėdami nutolti nuo tiesioginio dengiamojo per nustatytą atstumą.

„Faktiškai žaidimas vyksta vienas prieš vieną. Likusieji išsidėsto aikštės kraštuose. Šio draudimo autoriai bando paaiškinti tokio sprendimo naudą, sakydami, kad taip mes padėsime jauniems žaidėjams greičiau tobulėti individualiai. Yra manančių, kad toks pokytis genialus, siunčiančių kitaip manančius „po lapais“. Štai mano atsakymas jiems:

Genialus pokytis, sakote? Pagal jus išeitų, jog šiškauskai, kaukėnai, masijauskai, štombergai sporto mokyklose žaidė pagal minėtą „genialią“ sistemą, kur 4 nubėga į kraštus su juos ginančiaisiais (berods, metro atstumu), o vienas su kamuoliu apžaidinėja savo gynėją vienas prieš vieną? Nejuokinkite! Nei minėti žaidėjai, nei Šarūnas Jasikevičius neužaugo šitokios sistemos pagalba. Šaras, kuris nebuvo crossoverių karaliumi, ypatingu žaidėju 1x1, sugebėjo tapti vienu geriausiu įžaidėju pasaulyje savo žaidimo skaitymu, optimaliais sprendimais, laimėtojo charakteriu.

Įsivaizduokime šachmatų mokyklą, kurioje vaikai būtų mokomi žaisti šachmatais, draudžiant jiems naudotis arkliais ar bokštais. O juk krepšinis, kaip šachmatai, yra intelektuali sporto šaka. Niekas gi nedraudžia daryti čempionatus 1x1, siekiant tobulinti kamuolio ir kūno valdymą. Kita vertus, tos „genialios“ sistemos žala yra daroma formuojant gynybos, kuri ne mažiau svarbi už puolimą, įgūdžius.

Komandinės gynybos pagrindai – teisingos padėties pasirinkimas kamuolio ir ginamųjų atžvilgiu, kamuolio ir ginamojo matymas vienu metu, savalaikis atėjimas į pagalbą, komunikacija – tai tie dalykai, kurie ugdo įgūdžius, taip reikalingus ir taip nelengvai įdiegiamus šioje komandinėje sporto šakoje.

Šioje „genialioje“ sistemoje minėti įgūdžiai ignoruojami. Kita vertus, teisinga komandinė gynyba daro įtaką gerų sprendimų puolime tobulinimui.

Apibendrinant, turėtume siekti teisingo santykio tarp individualaus ir komandinio mūsų krepšinio vilčių rengimo, o ne blaškytis nuo vieno kraštutinumo prie kito.

Lietuva išgyvena kuriančiųjų gynėjų stygių, tad panašiais draudimais mes neužauginsime naujo Jasikevičiaus ar šiandien siaučiančio Campazzo.

Tad prieš siųsdami vieni kitus po lapais, gerai pagalvokime, kad patys ten neatsidurtume“, – aištriai feisbuke pasisakė S.Kairys.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera
Parašykite atsiliepimą apie 24sek