Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Paulius Jankūnas apie „Žalgirio“ padėtį: „Matyti šviesa tunelio gale“

Paulius Jankūnas
Paulius Jankūnas
Šaltinis: 15min
0
A A

Nors Kauno „Žalgirio“ simboliu tapęs Paulius Jankūnas nėra tikras ar ir kitą sezoną vilkės Lietuvos čempionų marškinėlius, krepšininkas tiki, kad klubo vadovybė eina teisinga linkme ir sugebės įveikti dideles finansines bėdas. Kapitonas tiki, kad „Žalgiris“ įveiks sunkumus ir kels sau vis didesnius tikslus.

Devintą kartą su Kauno „Žalgirio“ klubu LKL čempionu tapęs krepšininkas jau išvyko su šeima ilsėtis ir džiaugiasi papildoma atostogų savaite, kurią krepšininkai gavo Kauno komandai finalo seriją laimėjus sausu rezultatu 4-0.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Paulius Jankūnas
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Paulius Jankūnas

P.Jankūnas džiaugiasi, kad šį sezoną sugebėjo išvengti sudėtingų traumų ir galės padėti Lietuvos rinktinei Europos krepšinio čempionate. Žinoma, jeigu tik bus reikalingas vyriausiajam treneriui Jonui Kazlauskui. 

 – Pauliau, kaip vertinate praėjusį sezoną? Kas buvo gerai ir kas nesusiklostė? 

 – Sezonas šiemet buvo banguotas. Žaidėme gerai, iškovojome taurę, buvo daug džiaugsmo. Vėliau du kartus iš eilės pralaimėjome Klaipėdos „Neptūnui“, Eurolygoje irgi pralaimėjome, kur jau tikrai atrodė turėjome laimėti. Buvo daug nervų ir žaidėjams, ir treneriams. Bet išėjome į „Top 16“ etapą. Tai buvo minimalus tikslas. „Top 16“ etape irgi pasiekėme pergalių. Smagu, kad finaliniam LKL etapui sugebėjome atrasti reikiamą motyvaciją. Žinojome, kad finalinės kovos bus labai sunkios ir jos tikrai nebuvo lengvos. Nežiūrint į tuos skaičius, kaip laimėjome pusfinalį ir finalą. Smagu, kad komanda susivienijo ir pasiekė savo tikslą. Smagu, kad lemiamose varžybose vėl atsirado ta „Žalgirio“ dvasia ir dar kartelį pavyko laimėti žiedus. 

AFP/„Scanpix“ nuotr./Paulius Jankūnas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Paulius Jankūnas

 – Jeigu paprašytume įvertinti Kauno „Žalgirio“ praėjusį sezoną, kokį balą komandai parašytų jos kapitonas?

 – Aštuonetą gal stiprų parašyčiau. Lietuvoje mūsų tikslai visada būna maksimalūs ir jeigu jų neįgyvendini, būna labai blogai. Bet dabar jie įgyvendinti. Viskas gerai. Eurolygoje, kaip ir sakiau, išėjome į kitą etapą, bet prie geresnio žaidimo buvo galima pakovoti ir dar geriau. Tai tas balas ir lieka. 

 – Ar norėtume likti Kauno „Žalgirio“ komandoje? Kaip suprantu, sutartyje yra punktai, kurie negarantuoja, kad ir kitais metais žaisite Lietuvos čempionų gretose? 

 – Sunku pasakyti, kaip bus. Sutartyje yra visokių dalykų. Tiek ir iš klubo pusės, tiek ir iš mano pusės, visko gali būti. Bet aš dabar tikrai negalvoju, kad kažkur reiktų išvažiuoti. Esu namie ir esu patenkintas. Bet juk negali niekada žinoti, kaip bus. Tai ir sunku kažką tiksliai atsakyti. Čia jau prasideda agentų darbas. 

 – Gal jums teko kalbėtis su „Žalgirio“ vadovais ne tik apie jūsų ateitį komandoje, bet ir apskritai, kaip atrodys „Žalgiris“ kitą sezoną? Ko galima tikėtis aistruoliams?

 – Taip, į sezono pabaigą su Ginu Rutkausku kalbėjomės apie „Žalgirio“ ateities viziją. Bet tai buvo paprasti pokalbiai, ką reikėtų tobulinti. Kaip „Žalgiris“ turėtų atrodyti ateityje. Tiesiog lengvi pasikalbėjimai. Manau, kad „Žalgirio“ situacija gerėja, tuo pačiu auga ir tikslai.   

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Paulius Jankūnas
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Paulius Jankūnas

– Esate labai gerbiamas „Žalgirio“ krepšininkas. Devintą kartą tapote LKL čempionu. Ko gero, geriausiai iš žaidėjų žinote ir situaciją komandos viduje. „Žalgirį“ ir toliau slegia milžiniška skola. Situacija su pinigais išliko tokia pat, pagerėjo ar pablogėjo?

 – Aišku tos skolos yra ir jos niekur nedingo. Bet aš manau, kad klubas tikrai teisinga linkme dirba ir daro didelius žingsnius, kad tos skolos būtų sumažintos. Be abejo apie jų panaikinimą per metus ar dvejus čia turbūt neverta kalbėti. Nebent ateis koks geradarys ir sakys: aš viską sumoku. Bet taip turbūt neatsitiks. Klubas tikrai stengiasi ir pritraukia ir didesnių, ir mažesnių rėmėjų. Nėra dar gerai, bet situacija gerėja. Bent jau pamatiniai tokie dalykai padaryti, kad jeigu kažko labai drastiško neatsitiks, viskas turi būti gerai. Šviesa tunelio gale matosi. Daug kartų buvo blogų situacijų. Bet kažkaip išsikapstėme. Tikiuosi, kad ir šį kartą taip bus. 

 – Keli krepšininkai nors ir buvo įtraukti į Jono Kazlausko išplėstinį kandidatų sąrašą, pareiškė, kad nėra tikri, ar galės padėti Lietuvos rinktinei. Ką manote apie galimybę kovoti artėjančiame Europos čempionate? Ar nekamuoja traumos? 

 – Sveikata gera. Ačiū Dievui, kad šį sezoną pavyko išvengti sunkių traumų. Čiurnos pasukimai ar piršto išsinarinimai, tai traumos, kurių krepšininkai net neskaičiuoja. Smagu, kad finalas greitai baigėsi. Prisidėjo papildoma savaitė. Dėl rinktinės negali būti nė kalbos. Esu pasiruošęs. Kelias savaites pailsėsiu. Po to su fizinio rengimo treneriu bandysim susidėlioti programą ir po truputėlį pradėti ruoštis rinktinei.  

 – Pasigirdo informacija, kad „Žalgirio“ komandą palikti gali Šarūnas Jasikevičius. Tiesą pasakius, šios kalbos sklando gerą mėnesį. Šį sezoną daug laiko praleidote su šiuo žmogumi. Ar pasirengęs Š.Jasikevičius imtis vyriausiojo trenerio darbo?

Dainiaus Lukštos nuotr./Šarūnas Jasikevičius ir Paulius Jankūnas
Dainiaus Lukštos nuotr./Šarūnas Jasikevičius ir Paulius Jankūnas

 – Sunku pasakyti. Aš manau, kad per šį sezoną Šarūnas kaip treneris įgavo labai daug patirties. Pamatė tuos visus niuansus, kaip viskas vyksta. Nežinau kaip jam pačiam, gerai tai ar blogai, bet aš galvoju, kad jam išėjo į naudą pabūti trenerio asistentu. Turėjo galimybę pasižiūrėti, kas ir kaip. Kad ateityje jis bus geras vyr. treneris, aš net neabejoju. Bet dabar? Kodėl gi ne?Gali ir pabandyti. Čia, aišku, jam pačiam spręsti. Bet, manau, visi mato, kad jis turi didžiulį potencialą. 

 – Sezonas baigėsi. Kas toliau? Poilsis, šeima, draugai... 

 – Va kaip tik dabar su šeima kraunamės visus daiktus ir važiuojame į sodybą. Išjungsime telefonus, televizorius. Būsime gamtoje, žvejosim, žaisim. Aktyvios atostogos Lietuvos kaime su šeima, manau, yra geriausia, kas gali įvykti. O dar ir vien saulė bei šiluma prognozuojama. Manau, kad pailsėsime ir atsigausime psichologiškai labai, labai gerai. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 24sek