Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2018 01 08, 13:05

Paulius Jankūnas atskleidė, kad turėjo ne vieną galimybę palikti „Žalgirį“

Kauno „Žalgirio“ komandos kapitonas Paulius Jankūnas – neatsiejama žaliai baltų ekipos dalis. Keturiolika sezonų pagrindinėje komandoje rungtyniaujantis krepšininkas savo naudingu žaidimu ir toliau įrodinėja esąs vienas geriausių savo pozicijos žaidėjų Europoje.
Paulius Jankūnas
Paulius Jankūnas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

P.Jankūnas įspūdžiais apie savo karjerą „Žalgiryje“, asmeninį pasirodymą bei puikią pirmąją 2017–2018 m. sezono dalį dalijosi su kiekvieną sekmadienį TV6 eteryje Kauno „Žalgirio“ gyvenimą nušviečiančia „Savaitė su Kauno „Žalgiriu“ laida.

„Tikrai neįsivaizdavau, jog tiek metų žaisiu „Žalgiryje“. Atrodė, kad, pakliuvęs iš dublerių į pagrindinę komandą, ten pažaisiu kažkiek sezonų ir, pagal tuomet buvusias tendencijas, kaip ir visi po 2–3 metų Lietuvoje išvažiuosiu į užsienį, – kalbėjo P.Jankūnas. – Anksčiau būdavo taip – su žmona balandžio mėnesį susikraudavome lagaminus ir kalbėdavome, jog šią vasarą kažkur važiuosime, nes pasiūlymų žaisti kitur būdavo. Tiesa, liepos pabaigoje išsikrauni lagaminus, drabužius susidėlioji į spintą ir toliau lieki žaisti „Žalgiryje“. Buvo visokių pasiūlymų, bet „Žalgiris“ visada rodydavo iniciatyvą, kad aš čia likčiau.“

P.Jankūnas „Žalgiryje“ jau praleido 14 iš savo 15 profesionalo karjeros sezonų. Ištikimybė vienam klubui šiais laikais retais reiškinys. Be to, būti ištikimam neužtenka. Norint išlikti aukščiausiame lygyje, reikia demonstruoti ir atitinkamus rezultatus.

Kauniečio atveju, net ir bėgant vienam sezonui po kito, žaidėjo žaidimo kreivė žemyn nekrinta. Puikiu to įrodymu tapo ir geriausio Eurolygos gruodžio mėnesio krepšininko titulas. P.Jankūnas tikina, jog net ir po tiek metų „Žalgiryje“ aikštėje vis dar jaučiasi puikiai.

VIDEO: P.Jankūnas: „Aikštėje jaučiuosi galbūt geriau nei būdavo anksčiau“

„Esu susidaręs savo rutiną, kurią esame suderinę ir su rungtynių grafiku. Jaučiuosi gerai, esu kupinas jėgų. Aišku, būna sunku žaisti dvejas rungtynes Eurolygoje per savaitę bei papildomas rungtynes LKL čempionate. Išeikvoji tikrai daug jėgų ir jautiesi išsunktas po tokios savaitės, bet, pailsėjus keletą dienų, pasiruoši vėl ir viskas būna gerai. Tikrai jaučiuosi galbūt net geriau, nei būdavo anksčiau. Kartais, pasižiūrėjus į mūsų jaunus vyrukus, atrodo, kad jie daug kur bėgioja be tikslo. Viskas gerai, daug energijos, tai sveikintina, bet kai turi didesnę patirtį, į reikiamą tašką gali nueiti, o ne nubėgti“, – aiškino komandos kapitonas.

Kai turi didesnę patirtį, į reikiamą tašką gali nueiti, o ne nubėgti.

Sunku būtų surasti kitą Kauno klubo krepšininką, kuriam teko tiek daug išgyventi su „Žalgirio“ klubu. P.Jankūnas iš arti matė ir sunkiausias ekipos dienas bei pats prisidėjo prie daugybės iškovotų titulų ir kitų klubo įvertinimų.

Dabar krepšininkas su komandos draugais džiaugiasi pakiliu startu pirmoje 2017–2018 m. Eurolygos sezono dalyje. Žaidėjas tvirtina, „Žalgiris“ ir toliau auga kaip organizacija ir čia nuopelnai tenka keliems žmonėms.

„Visa „Žalgirio“ organizacija per trejus ketverius metus smarkiai patobulėjo ir toliau tobulėja didžiuliais žingsniais. Didžiausias to nuopelnas, kalbant ne apie krepšinio, o finansinę pusę, viską, ką mes turime arenoje, užsakomuosius skrydžius ir rėmėjus, yra Pauliaus Motiejūno. Krepšinio nuopelnai – Šarūno Jasikevičiaus. Jie yra didžiausi veiksniai, jie klubą kelia į dar neregėtas aukštumas. Jų darbas duoda puikų rezultatą. Kitos komandos yra turtingesnės, bet „Žalgirio“ pavyzdys rodo, jeigu tikslingai susidėlioji kelerių metų planus, stabiliai dirbi, gali pasiekti tikslingų rezultatų“, – teigė žalgirietis.

Kauno ekipa jau pasitinka antrąją Eurolygos sezono dalį, kurioje 16 komandų išsiaiškins 8 kelialapių į atkrintamąsias varžybas savininkus. Dešimt pergalių po pirmojo rato iškovoję žalgiriečiai tapo netikėtu siurprizu daugeliui, tačiau prieš akis – dar viena keturiolikos rungtynių serija.

Prasidedant antrosios sezono dalies žygiams, P.Jankūnas nusiteikęs optimistiškai ir tikisi tolesnio gero žalgiriečių pasirodymo.

„Esame pasistiprinę Beno Udrihu, manau, kad jo patirtis duos mums naudos lemiamais momentais. Manau, kad ir toliau turėtų viskas būtų gerai. Aišku, svarbiausia išvengti traumų ar kitų dalykų, kurie mus išbalansuotų. Dirbame taip pat, kaip ir dirbome anksčiau, todėl tikiuosi, kad nebus didelių bangavimų, ir tikiuosi, kad mums tą rezultatą pavyks ne tik išlaikyti, bet ir dar pagerinti žaidimą. Visos komandos antrajame rate tikrai žais geriau nei pirmajame“, – tvirtino krepšininkas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 24sek