Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 07 06, 19:45

Penktadienį kovas Europos čempionate pradeda Lietuvos merginų U-20 rinktinė

Lietuvos U-20 merginų rinktinnetrukus startuos Soprone (Vengrija) liepos 8-16 dienomis vyksiančiame Europos čempionate.
Jurgita Štreimikytė-Virbickienė
Jurgita Štreimikytė-Virbickienė / Lino Žemgulio nuotr.

Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės treniruojamos krepšininkės baigė kone mėnesį trukusį pasiruošimo etapą ir jau yra pasirengusios varžytis Senojo žemyno pirmenybėse.

Birželio pradžioje merginos sportavo Druskininkuose ir Birštone, vėliau Latvijoje sužaidė kontrolines rungtynes su šios šalies ekipa. Tuomet treniruočių stovykla persikėlė į Kėdainius, o paskutinę birželio savaitę merginos dalyvavo tarptautiniame turnyre Portugalijoje. Iki išvykimo į Vengriją dvidešimtmetės treniravosi Vilniuje.

J.Štreimikytės-Virbickienės teigimu, nepaisant kai kurių neigiamai susiklosčiusių detalių, čempionato pradžią lietuvės pasitinka su geru nusiteikimu, trenerei antrino ir auklėtinės.

„Realybė tokia, kokią mes turime. Gaila, kad dalis žaidėjų atsisakė atstovauti rinktinei. Yra, kas grįžta po traumų, yra Urtė (Čižauskaitė), kuriai tai bus pirmos oficialios rungtynės po dvejų metų pertraukos, yra prisijungusių žmonių, kurie studijuoja Amerikoje. Darbas vyko gerai, kol susiklijavome, susidėliojome truputėlį. Važiuojame su optimistine nuotaika, stengsimės padaryti viską, kas nuo mūsų priklauso, o koks bus rezultatas, toks bus“, – rinktinės situaciją apibendrino vyr. trenerė J.Štreimikytė-Virbickienė.

„Tarpusavio ryšys tikrai atsirado. Stengiamės kartu susirinkti vakarais, žaidimų pažaisti, pakalbėti. Kaip komanda sulipome, viskas yra gerai ir fainai“, – apie gerą atmosferą rinktinėje kalbėjo Elzė Motekaitytė.

C grupėje lietuvės žais su Ispanijos, Lenkijos ir Bulgarijos rinktinėmis. Penktadienį (liepos 8 d.) 14.30 val. Lietuvos laiku čempionatas mūsiškėms prasidės rungtynėmis su Ispanija, tokiu pat metu šeštadienį laukia susitikimas su lenkėmis, o grupių etapas pasibaigs sekmadienį 16.15 val. maču prieš Bulgarijos ekipą.

„Šiemet dauguma jaunimo komandų gauna pirmas rungtynes su ispanais. Stengsimės imti pavyzdį iš U-17 vaikinų, – Remigijaus Bardausko treniruojamos rinktinės pergalę prieš ispanus prisiminė merginų komandos strategė. – Ispanija yra favoritai, su lenkėmis žaidėme turnyre – kad turime galimybę laimėti, be abejonės, tik turime pasidaryti dalykus, kurių nepadarėme turnyre. Apie bulgares iš video pasakyti sunku, nes du pagrindiniai žmonės nežaidžia, bet tai komanda, kurią privalu nugalėti.“

Į atkrintamąsias varžybas žengs visos grupės komandos, tačiau nuo užimtos vietos priklausys varžovių aštunfinalyje pajėgumas. C grupės rinktinės pirmajame atkrintamųjų etape susitiks su D grupės komandomis (Serbija, Portugalija, Airija arba Latvija). Lemiamos čempionato kovos prasidės antradienį (liepos 12 d.), o baigsis – šeštadienį (liepos 16 d.).

Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) Vykdomajame komitete šiai rinktinei buvo iškeltas tikslas būti tarp 5-12 vietas užėmusių komandų.

Rinktinės sudėtis: Audronė Zdanevičiūtė, Amalija Pašajevaitė, Gedvilė Savostaitė, Urtė Čižauskaitė, Justina Oficerovaitė, Mingailė Urmulevičiūtė, Elzė Motekaitytė, Klaudija Janionytė, Gerda Tamoševičiūtė, Agnesė Garčinskaitė, Justina Leskauskaitė, Sintija Aukštikalnytė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 24sek