Dabar populiaru
Publikuota: 2016 balandžio 27d. 22:01

Per LMKL sezono uždarymą krepšininkės sužibėjo kitomis spalvomis

LMKL sezono uždarymo šventė
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / LMKL sezono uždarymo šventė

Raudondvario dvare iškilmingai nuleista Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) sezono uždanga. Krepšininkės įprastas sportines aprangas iškeitė į vakarines sukneles. Spindinčiai pažymėtas įspūdingai pasibaigęs LMKL sezonas.

Kaip ir aikštėje, taip ir Raudondvario dvare ryškiausiai žibėjo Kauno rajono „Sirenų“ krepšininkės.

Vos ketvirtają vietą reguliariajame sezone užėmusios žaidėjos paneigė visas prognozes ir netikėtai iškovojo aukso medalius. Jos 3-1 finalo serijoje palaužė Marijampolės „Sūduvą“, o pakeliui čempionių titulo link 2-1 nukarūnavo pernykštę stipriausią Lietuvos komandą „Uteną“.

Sidabras šiemet atiteko Marijampolės „Sūduvai“, o bronza pasidabino Vilniaus „Kibirkštis“.

Išdalijo apdovanojimus

Lietuvos moterų krepšinio lyga (LMKL) iškilmingai paminėjo 22-ojo sezono pabaigą Kauno rajone esančiame Raudondvario dvare. Čia buvo apdovanotos stipriausios čempionato komandos ir geriausios krepšininkės, o taip pat padėkota klubų vadovams bei rėmėjams.

Lygos direktorė Audra Ginelevičienė dėkojo komandų vadovams, rėmėjams ir ilgą laiką su moterų krepšiniu esantiems asmenims.

„Džiugu, kad šiandien yra žmonių, kurie prisidėjo prie LMKL. Galiu pasidžiaugti, kad LMKL žaidžia 33 rinktinių narės ir turime 7 nuostabias komandas. Įdomu tai, kad pirmą kartą ketvirtąją vietą reguliariajame sezone užėmusi ekipa tapo čempione. Labai norėčiau padėkoti klubų vadovams, žaidėjoms, treneriams. Ačiū rėmėjams ir žiniasklaidai, kuri šį sezoną itin daug rašė apie moterų krepšinį“, – dėkojo lygos vadovė.

Marijampolės meras Vidmantas Brazys ir ilgametis Klaipėdos „Fortūnos“ rėmėjas Virginijus Jurgelevičius buvo pasveikinti jubiliejaus proga ir jiems buvo įteiktos atminimo dovanos.

Ant scenos pasirodė ilgametė LMKL žaidėja Rima Valentienė ir Vilniaus „Kibirkšties“ vyr. trenerė Jurgita Štreimikytė-Virbickienė. Jos įteikė dovanas LKF generaliniam sekretoriui Mindaugui Špokui. Taip pat apdovanoti buvo ilgamečiai LMKL rėmėjai bei partneriai.

„Šis sezonas padovanojo labai daug puikių emocijų. Labai patiko finalai, o labiausiai nustebino žiūrovų gausa. Juos priviliojo didelė intriga. Visos žaidėjos norėjo laimėti, bet nugalėjo tos, kurių širdys buvo didesnės“, – sakė M.Špokas.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./LMKL sezono uždarymo šventė
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./LMKL sezono uždarymo šventė

Rezultatyviausios žaidėjos laurai atiteko įžaidėjai Santai Okockytei. Kauno rajono „Hoptrans-Sirenų“ gretose žaidusi atakų organizatorę per mačą vidutiniškai įmesdavo 18,4 taško. Apdovanojimą krepšininkei įteikė žurnalistas, prodiuseris ir televizijos laidų vedėjas Edvardas Žičkus.

„Kai man paskambino Audra ir paklausė, ar galiu įteikti apdovanojimą, pagaliau, jog nelabai ką turiu bendro su krepšiniu. Tačiau tada prisiminiau, jog prieš 15 metų norėjau patekti į televiziją ir paskambinau Vidui Mačiuliui bei pasiteiravau, ar jam nereikia žmogaus. Tuomet jis man suteikė šansą. Neseniai susitikome ir Vidas man parodė senus kadrus“, – karjeros pradžią prisiminė E.Žičkus.

Tuoj pat S.Okockytei buvo įteiktas ir kitas prizas – ji tapo daugiausiai rezultatyvių perdavimų atlikusi krepšininkė. Jos vidurkis siekė 4,1 tikslaus perdavimo per susitikimą.

„Džiaugiuosi, kad priėmiau teisingą sprendimą pasirinkti „Hoptrans-Sirenų“ komandą. Ačiū jums, panelės, nes jeigu ne jūs, aš čia nestovėčiau“, – dėkojo S.Okockytė.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./LMKL sezono uždarymo šventė
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./LMKL sezono uždarymo šventė

Klaipėdos „Fortūnos“ vidurio puolėja Justina Matuzonytė tapo geriausia sezono kovotoja dėl atšokusių kamuolių. 21-erių 195 cm ūgio žaidėjos vidurkis siekė 8,3 taško, o geriausią asmeninį rezultatą jį pasiekė, kai per susitikimą sugriebė 17 kamuolių. Aukštaūgei apdovanojimą įteikė Lietuvos vyrų rinktinės gydytojas Vytenis Trumpickas.

Geriausia jaunąja krepšininke (iki 20 metų) antrus metus iš eilės tapo Vilniaus „Kibirkšties“ atstovė – pernai prizas atiteko Laurai Juškaitei, o šiemet jį puikiu žaidimu užsitarnavo Daugilė Šarauskaitė. Vidurio puolėja buvo viena geriausių kovotojų dėl atšokusių kamuolių, neturėjo lygių blokuotų metimų kategorijoje ir buvo trečia pagal efektyvumą visoje lygoje. Krepšininkei prizą įteikė Seule olimpinių žaidynių aukso medalio laimėtojas Valdemaras Chomičius.

Pirmą kartą LMKL rinko ir didžiausią pažangą padariusią krepšininkę – ja tapo „Fortūnos“ atstovė Kristė Druskytė. 23-ejų kaunietė šį sezoną savo visus rodiklius padvigubino ir už tai jai atiteko apdovanojimas, kurį įteikė nuostabaus balso savininkė Ieva Zasimauskaitė. Atlikėja žiūrovus nudžiugino Eurovizijos atrankoje skambėjusia daina „Life (Not That Beautiful)”.

„Liūdna, kad mūsų komanda neiškovojo medalių, bet smagu, kad bent jau aš buvau įvertinti. Ačiū treneriui, kuris šį sezoną manim pasitikėjo“, – kalbėjo K.Druskytė.

Ant scenos buvo pakviestas Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis. Būtent Kaunas visada ištiesia pagalbos ranką klubams ir šiame mieste yra užaugusi ne viena Lietuvą garsinanti krepšininkė.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./LMKL sezono uždarymo šventė
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./LMKL sezono uždarymo šventė

„Beprotiškai pavyzdžiu Kauno rajono merui. Pavydžiu ir kitiems merams bei visai Lietuvos moterų lygai“, – rėžė V.Matijošaitis.

Septintus metus iš eilės daugiausiai kamuolių perėmusia krepšininke tapo „Hoptrans-Sirenų“ kapitonė ir tikras kovingumo pavyzdys Kornelija Balčiūnaitė. Aukštaūgė perimdavo 3,8 kamuolio, o šį sezoną dar ir pagerino visų laikų LMKL rekordą, kai per vienerias rungtynes „pavogė“ net 12 kamuolių. Krepšininkė apdovanojimą atsiėmė iš populiariaus atlikėjo, prodiuserio ir kompozitoriaus Lino Adomaičio rankų.

„Krepšinis ir muzika yra neatsiejami dalykai, kadangi tai yra jausmai bei aistra. Jūs, krepšininkės, darote krepšinį gražų“, – lygino L.Adomaitis.

Naudingiausiai LMKL žaidėjai prizą įteikė Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) vadovė Daina Gudzinevičiūtė. Geriausia 22-ojo sezono žaidėja paskelbta Marijampolės „Sūduvos“ lyderė Iveta Šalkauskė. Aukštaūgė tris kartus tapo mėnesio žaidėja, o jos efektyvumo vidurkis siekė net 19,5 balų.

„Kiekvieną kartą žiūrėdama į krepšininkes aš džiaugiuosi, jog vyrų krepšinis yra tiesiog vyrų krepšinis. Džiaugiuosi, kad turime tokią kaip Audrutė (A.Ginelevičienė. – red.). Labai didžiuojuosi šiomis merginomis“, – susižavėjimo neslėpė LTOK vadovė.

„Šis apdovanojimas yra ne tai, ko norėjau, bet sveikinu „Sirenas“ ir visas krepšininkes. Linkiu visoms žinoti, jog yra ne tik sezonas, bet ir vasara, todėl nešvaistykite laiko veltui“, – patarė I.Šalkauskė.

Geriausios statistinėse kategorijose pripažintos krepšininkės po įtempto sezono galės atsipalaiduoti „Eglės+“ sanatorijoje Druskininkuose. Visoms rezultatyviausioms žaidėjoms šią dovaną įteikė sanatorijos rinkodaros direktorius Edgaras Briedis.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./LMKL sezono uždarymo šventė
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./LMKL sezono uždarymo šventė

Netrukus ant scenos buvo pakviesti visų septynių LMKL klubų direktoriai, kuriems buvo padėta už įdėtą darbą, o E.Briedis įteikė savaitgalius „Eglės+“ sanatorijoje jiems ir jų šeimos nariams.

Renginys kulminaciją pasiekė, kai buvo apdovanojamos šio sezono komandos, iškovojusius medalius. Pirmosios ant scenos kopė bronzą laimėjusios „Kibirkšties“ krepšininkė. Jos mažajame finale 3:0 nepaliko šansų „Utenai“.

Trečius metus iš eilės ant antrojo apdovanojimo pakylos laiptelio lipo Marijampolės „Sūduvos“ ekipa, kuriai buvo įteikti sidabro medaliai.

LMKL klubo vadovai išrinko geriausią šio sezono trenerį. Juo tapo čempionėms „Hoptrans-Sirenoms“ dirigavęs Linas Šalkus. Prizą strategui įteikė susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.

„Aš visą sezoną jau kalbėjau. Šis asmeninis prizas man smagus, bet be komandos jo nebūtų. Noriu padėti merginoms ir pasidžiaugti pirma vieta“, – nedaugžodžiavo geriausias specialistas.

Skambant audringoms ovacijoms į sceną žengė savo žaidimu abejingų nepalikusios „Hoptrans-Sirenos“, kurios į ceremoniją atvyko prašmatniu limuzinu. K.Balčiūnaitė į viršų iškėlė čempionių taurę ir salėje suskambo audringi aplodismentai bei pabiro konfeti, taip simbolizuodama sezono pabaigą.

Vakaro svečius linksmino šokių kolektyvas „Vėtra“, I.Zasimauskaitė, o viską vainikavo Ryčio Cicino koncertas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Elektrėnų komisarą A.Grudinskį kelių policija nubaudė už greitį: „Džiugu, kad kolegos principingi“

Popiežiaus vizitas Aktualu

Italijos žiniasklaida: Kaščėjus nemirtingasis, Balkanai Kaune, Ryga – Vilniaus centre

Kultūra

Kęstas Kirtiklis: Mes ir jie

Aktualu

S.Jakeliūnas: M.Majauskas grasino merginoms, liudijusioms apie vakarėlius jo bute

Aktualu

T.Venclova perspėja dėl pražūtingų užuomazgų ir ilgam pakirsto Lietuvos prestižo

Čigonų tabore nebeliks medžių ir krūmų

Mokslas.IT

Naujausių „iPhone“ savininkai skundžiasi prasta ryšio kokybe

Aktualu

R.Karbauskis siūlo dėl dvigubos pilietybės balsuoti dvi dienas, o balsadėžes saugoti policijos komisariatuose

Vardai

Tadas Vidmantas pristato karštą filmo „Lietuviški svingeriai“ anonsą (N-16)

Kultūra

15-osios „Sirenos“: užsienio svečių dėmesio sulaukusi lietuviška programa ir pokyčiai komandoje

Patikrinta 15min Verslas

Tiesa ar melas? „Maxima“ vadovė K.Meidė: „Maisto kainos per 4 metus išaugo 5,3 proc.“

Mokslas.IT

Naujausio tyrimo išvados: „Roundup“ žudo bites

Vardai

Atlikėja G.Karaliūnaitė ir vėl laisva: teismas padėjo tašką jos trečiųjų skyrybų byloje

Popiežiaus vizitas Aktualu

15min paaiškina: kodėl popiežius viso vizito po Baltijos šalis metu nakvoja Lietuvoje?

Vardai

Praėjus 10 metų po pirmų vestuvių, Stano antrąkart vedė savo trijų vaikų mamą Indrę Stavickienę

Gazas

„Dakaro 2019“ aistros: Benediktas Vanagas tvirtina, kad neturės milžiniškos persvaros

Vardai

Laimai Mertinienei – 59-eri: „Metai buvo sunkūs ir liūdni, bet kad verkčiau – to nebus“

Aktualu

Jungtinės Karalystės leiboristai žada balsuoti prieš premjerės „Brexit“ susitarimą

Aktualu

Irano paskelbtame vaizdo įraše grasinama raketomis smogti Saudo Arabijai ir JAE

Aktualu

Savanorių prospektu pėsčiomis: prie kurios sankryžos dalina meilę?   

Naujienos

Aktualu

Elektrėnų komisarą A.Grudinskį kelių policija nubaudė už greitį: „Džiugu, kad kolegos principingi“

Popiežiaus vizitas Aktualu

Italijos žiniasklaida: Kaščėjus nemirtingasis, Balkanai Kaune, Ryga – Vilniaus centre

Kultūra

Kęstas Kirtiklis: Mes ir jie

Aktualu

S.Jakeliūnas: M.Majauskas grasino merginoms, liudijusioms apie vakarėlius jo bute

Aktualu

T.Venclova perspėja dėl pražūtingų užuomazgų ir ilgam pakirsto Lietuvos prestižo

Čigonų tabore nebeliks medžių ir krūmų

Mokslas.IT

Naujausių „iPhone“ savininkai skundžiasi prasta ryšio kokybe

Aktualu

R.Karbauskis siūlo dėl dvigubos pilietybės balsuoti dvi dienas, o balsadėžes saugoti policijos komisariatuose

Vardai

Tadas Vidmantas pristato karštą filmo „Lietuviški svingeriai“ anonsą (N-16)

Kultūra

15-osios „Sirenos“: užsienio svečių dėmesio sulaukusi lietuviška programa ir pokyčiai komandoje

Patikrinta 15min Verslas

Tiesa ar melas? „Maxima“ vadovė K.Meidė: „Maisto kainos per 4 metus išaugo 5,3 proc.“

Mokslas.IT

Naujausio tyrimo išvados: „Roundup“ žudo bites

Vardai

Atlikėja G.Karaliūnaitė ir vėl laisva: teismas padėjo tašką jos trečiųjų skyrybų byloje

Popiežiaus vizitas Aktualu

15min paaiškina: kodėl popiežius viso vizito po Baltijos šalis metu nakvoja Lietuvoje?

Vardai

Praėjus 10 metų po pirmų vestuvių, Stano antrąkart vedė savo trijų vaikų mamą Indrę Stavickienę

Gazas

„Dakaro 2019“ aistros: Benediktas Vanagas tvirtina, kad neturės milžiniškos persvaros

Vardai

Laimai Mertinienei – 59-eri: „Metai buvo sunkūs ir liūdni, bet kad verkčiau – to nebus“

Aktualu

Jungtinės Karalystės leiboristai žada balsuoti prieš premjerės „Brexit“ susitarimą

Aktualu

Irano paskelbtame vaizdo įraše grasinama raketomis smogti Saudo Arabijai ir JAE

Aktualu

Savanorių prospektu pėsčiomis: prie kurios sankryžos dalina meilę?   

Vardai

Daugiau vandens

Ginekologė pataria

Video

00:42
01:02
00:55

Sveikata

Ruduo pilnas komplimentų

Parašykite atsiliepimą apie 24sek