2019 08 02

Be lyderių žaidusi Lietuvos rinktinė krito prieš dviejų žaidėjų vedamą Ispaniją

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pasirengimą pasaulio krepšinio čempionatui pradėjo pralaimėjimu. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai Pamplonoje kovėsi pagirtinai, bet 70:78 (18:17, 15:23, 19:20, 18:18) krito prieš Ispanijos nacionalinę komandą.
Mindaugas Kuzminskas
Mindaugas Kuzminskas / nuotr. krepsinionamai.lt

Tiesa, Lietuvos ekipai penktadienio vakarą nepadėjo penki svarbūs krepšininkai: Domantas Sabonis, Jonas Valančiūnas, Mantas Kalnietis, Renaldas Seibutis ir Paulius Jankūnas.

Ispanai vertėsi be Rudy Fernandezo ir Marco Gasolio.

Pirmajame kėlinyje Lietuvos rinktinė atrodė kokybiškai. Nors gynyboje akivaizdžiai trūko susikalbėjimo, puolime lietuviai žaidė produktyviai, geriau kovojo dėl kamuolių ir po pirmųjų 10-ties minučių pirmavo 18:17.

Antrojo ketvirčio pradžioje komandos vis dar žaidė apylygiai, tačiau Ispanijos rinktinė sugebėjo surengti spurtą 10:0 ir išsiveržė į priekį dviženkliu skirtumu (36:25). Vis tik prieš didžiąją pertrauką Lietuvos nacionalinė komanda sugebėjo apkarpyti aikštės šeimininkų pranašumą – į rūbines ekipos patraukė ispanams pirmaujant 40:33.

Per pirmus du kėlinius daugiausiai problemų kėlė Ricky Rubio, pelnęs 14 taškų, Lietuvos gretose su 7 taškais rezultatyviausias buvo Martinas Gebenas.

Po pertraukos puolime žybtelėjo Lukas Lekavičius, kuris draskė varžovų gynybą, tačiau lietuviams niekaip nepavyko sustabdyti R.Rubio ir po krepšiu dominavusio Willy Hernangomezo.

Ketvirtajame kėlinyje Lietuvos rinktinė laikėsi koviniu atstumu nuo varžovų, tačiau rimtesnio spurto surengti nepavyko. Tam įtakos turėjo ir rungtynių svarbos suvokimas – D.Adomaitis kertiniu metu aikštėje nelaikė pagrindinių žaidėjų.

nuotr. krepsinionamai.lt/Dainius Adomaitis

Rezultatyviausiai svečių gretose rungtyniavo L.Lekavičius, pelnęs 10 taškų, M.Gebenas pridėjo 9 taškus.

Ispanijos komandoje ryškiausiai spindėjo W.Hernangomezas, pelnęs 23 taškus ir atkovojęs 9 kamuolius. R.Rubio surinko 21 tašką.

Dvitaškius lietuviai metė 60 proc. (23/38), o tritaškius – 24 proc. (6/25) taiklumu.

nuotr. krepsinionamai.lt/Marius Grigonis

Ispanijos komanda iš arti atakavo 58 proc. (21/36) taiklumu, o iš tolimos distancijos pataikė 19 proc. metimų (5/26).

Kovą dėl atšokusių kamuolių Lietuvos krepšininkai laimėjo 41:35, tačiau suklydo net 17 kartų, kai ispanai – tik 8.

Lietuva: L.Lekavičius 10 (3 rez. perd., 4 pr.), M.Gebenas 9, M.Kuzminskas (5 atk. kam.), R.Giedraitis ir A.Butkevičius (7 atk. kam.) po 8, J.Mačiulis 6 (4 atk. kam.), M.Grigonis 5 (3 rez. perd.), Ž.Janavičius ir M.Echodas po 4.

Ispanija: W.Hernangomezas 23 (9 atk. kam.), R.Rubio 21, I.Diopas 8.

Rungtynių eiga. Lietuva – Ispanija

Ketvirtas kėlinys. Lietuva – Ispanija

40 min. Lietuviai kovėsi garbingai, bet laikas pasibaigė ir pergalę pasiekė Ispanija.

39 min. Laikas bėgo, bet dar labiau priartėti prie varžovų lietuviams nesisekė.

38 min. A.Butkevičius perėmė kamuolį ir skirtumas sumenko iki šešių taškų – 68:74.

37 min. W.Hernangomezas dėjimu padidino lietuvių atsilikimą – 66:74.

35 min. A.Butkevičius pataikė iš toli – 69:62.

34 min. G.Masiulis pataisė nesėkmingą R.Giedraičio metimą – 59:69.

33 min. Ispanai atkuto. Po S.Llullo tritaškio lietuvių deficitas vėl tapo dviženklis – 57:67.

32 min. R.Giedraitis pataikė tritaškį nuo lentos – 57:62.

31 min. S.Llullas padidino Lietuvos deficitą iki dviženklės ribos, bet M.Gebenas sumažino deficitą iki aštuonių – 54:62.

Trečias kėlinys. Lietuva – Ispanija 52:60

30 min. Kėlinį lietuviai užbaigė dviem M.Kuzminsko taškais, o ispanai – W.Hernangomezo dvitaškiu.

28 min. W.Hernangomezas smaginasi baudos aikštelėje. Nei vienas lietuvis nesugeba sustabdyti varžovų bokšto – 50:58.

27 min. L.Lekavičius, atrodo, ant pečių užsimetė Lietuvos puolimo vežimą, tačiau stabdyti ispanų atakas sekėsi sunkiai – 49:55.

26 min. R.Giedraitis efektingai nupūtė varžovo metimą, o L.Lekavičius pelnė keturis taškus iš eilės – 45:50.

25 min. M.Grigonis paliko aikštę šlubčiodamas. D.Adomaitis nerizikavo ir pasodino gynėją ant suolo. Tiesa, atrodo, kad nieko rimto M.Grigoniui nenutiko. R.Rubio perėmė kamuolį ir pelnė lengvus taškus, o D.Adomaitis paprašė minutės pertraukėlės. Ispanija priekyje 50:41.

24 min. E.Ulanovas pataikė sudėtingą tritaškį – 41:46.

23 min. E.Bendžius pagaliau prisitaikė ir įsmeigė tritaškį, bet P.Oriola atsakė tuo pačiu – 38:46.

22 min. Abi komandos kėlinį pradėjo netiksliomis atakomis. Pirmus taškus pelnė Ž.Janavičius, tačiau jam taškais atsakė R.Rubio. Lietuviai toliau atsilieka – 35:42.

Antras kėlinys. Lietuva – Ispanija 33:40

20 min. M.Gebenas kėlinį uždarė pataisydamas R.Giedraičio metimą paskutinėmis kėlinio sekundėmis.

19 min. M.Gebenas pelnė dvitaškį su pražanga ir sumažino varžovų persvarą – 31:38.

18 min. W.Hernangomezo ir R.Rubio taškai padidino Lietuvos deficitą iki dviženklio – 25:36.

17 min. J.Beiranas švystelėjo tritaškį, į kurį reaguoja D.Adomaitis – jo komanda atsilieka jau septyniais taškais.

16 min. R.Rubio tampa vis sunkiau sustabdomas be pražangų. Svečių atsilikimas padidėjo iki keturių taškų – 25:29.

15 min. W.Hernangomezas smeigė tritaškį ir Lietuvos komanda vėl atsiliekančiųjų vaidmenyje – 25:26.

14 min. Ispanijos rinktinė buvo išsiveržusi į priekį, bet M.Grigonis baudos metimu rezultatą išlygino – 23:23.

13 min. M.Kuzminskas puikiai dėjimu pataisė netaiklų metimą – 22:19.

12 min. M.Grigonis padidino skirtumą iki trijų taškų – 20:19.

Pirmas kėlinys. Lietuva – Ispanija 18:17

10 min. Kėlinį svečiai užbaigė pirmaudami vienu tašku.

9 min. Kokia ataka! Ž.Janavičius pakabino kamuolį virš lanko, o M.Echodas krovė iš viršaus. Tiesa, I.Diopas atsakė lengvais taškais. Lietuviai atsilieka vienu tašku – 16:17.

8 min. M.Echodas išmaudė varžovą ir išvedė Lietuvą į priekį, bet neilgam – W.Hernangomezas pelnė dvitaškį su pražanga – 14:15.

7 min. Antras J.Mačiulio tritaškis lygina rezultatą – 12:12.

6 min. Puikiai užsuktas derinys, kurį tolimu dvitaškiu užbaigė L.Lekavičius – 9:12.

5 min. M.Gigonis pelnė lengvą dvitaškį – 7:10.

4 min. R.Rubio pataikė tritaškį, bet jam tolimu metimu atsakė J.Mačiulis. J.Hernangomezas pelnė dvitaškį su pražanga ir Lietuvos rinktinės atsilikimas padidėjo iki penkių taškų – 5:10.

2 min. L.Lekavičius pelnė pirmuosius Lietuvos rinktinės taškus šią vasarą, tačiau mūsiškiai vis dar atsilieka – 2:4.

1 min. R.Rubio pelnė pirmuosius rungtynių taškus. Lietuviai atsilieka – 0:2.

Komandų starto penketai:

Lietuva: Lukas Lekavičius, Marius Grigonis, Mindaugas Kuzminskas, Jonas Mačiulis, Martinas Gebenas.

Ispanija: Ricky Rubio, Victoras Claveras, Willy Hernangomezas, Sergio Llullas, Juanas Hernangomezas.