2022 11 06 /19:44

Čempionai apgynė savo tvirtovę: įspūdingas M.Fosterio šou nusmeigė „Žalgirį“

Vilniaus „Rytas“ buvo ilgai priverstas kentėti, tačiau Marcusas Fosteris surengė fantastišką pasirodymą ir Lietuvos čempionai apgynė savo tvirtovę, sekmadienį ypač įelektrintoje atmosferoje namuose dramatiškai laimėdami pirmąjį LKL grandų mūšį prieš Kauno „Žalgirį“ – 89:85 (23:27, 20:21, 20:21, 26:16).
Pirmas sezono derbis: Vilniaus „Rytas“ – Kauno „Žalgiris“
Pirmas sezono derbis: Vilniaus „Rytas“ – Kauno „Žalgiris“ / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Tai buvo pirmasis „Žalgirio“ pralaimėjimas šį LKL sezoną po septynių pergalių iš eilės. „Rytas“ per aštuonis susitikimus laimėjo penkis sykius.

Siautėjęs M.Fosteris per 33 minutes suvertė net 34 taškus (6/10 dvitaškių, 6/9 tritaškių, 4/5 baudų metimų), atkovojo 5 ir prarado 4 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, 2 kartus prasižengė bei surinko 31 naudingumo balą.

Jis pakartojo „Ryto“ krepšininko rezultatyvumo rekordą, kuris yra pasiektas žaidžiant prieš „Žalgirį“. 2009-aisiais metais tiek pat taškų į kauniečių krepšį sukratė Chuckas Eidsonas.

Pirmoje rungtynių pusėje didesnės iniciatyvos neturėjo nė viena ekipa, tačiau Igno Brazdeikio vedami žalgiriečiai vis tiek buvo penkiais taškais priekyje.

Tvirčiau iniciatyvą „Žalgiris“ perėmė po pertraukos, kai po Kevarriuso Hayeso sėkmingos atkarpos svečiai truktelėjo į priekį 56:45.

Tačiau „Rytas“ surado argumentų. M.Fosteris paleido kelis tritaškius ir vilniečiai dar trečiajame kėlinyje vėl priartėjo per vieno metimo atstumą.

Likus žaisti tris minutes tas pats M.Fosteris labai sudėtingu metimu pagaliau išvedė vilniečius į priekį, vėliau pataikė dar vieną fantastišką tritaškį ir atgal sostinės klubas jau nebesižvalgė.

Vilniečiai laimėjo net ir gerokai nusileisdami svečiams naudingumo balais – 89:101.

Didelį ažiotažą kėlė ir buvusio „Ryto“ kapitono Arno Butkevičiaus sugrįžimas į Vilnių su varžovų marškinėliais, tačiau nei jo pasitikimas, nei individualus pasirodymas (8 taškai) ryškaus įspūdžio nepaliko.

„Rytas“ turėjo verstis ir be svarbaus aukštaūgio – dėl sveikatos problemų rungtynes praleido Evaldas Kairys.

„Rytas“: Marcusas Fosteris 34, Martynas Echodas 12 (8 atk. kam.), Elvaras Fridrikssonas (5 rez. perd.) ir Margiris Normantas po 10.

„Žalgiris“: Ignas Brazdeikis 18 (3/6 tritaškių), Keenanas Evansas 12, Edgaras Ulanovas 10 (4 atk. kam., 5 rez. perd.), Kevarriusas Hayesas 9 (6 atk. kam.), Laurynas Birutis 8.

Rungtynių eiga:

IV kėlinys. „Rytas“ – „Žalgiris“ 89:85.

40 min. „Rytas“ turi keturių taškų persvarą, bet po Luko Ulecko netaiklaus tritaškio prasižengia Margiris Normantas. Kevarriusas Hayesas pataiko baudas (82:84), bet tada Marcusas Fosteris pataiko iš toli. Karolis Lukošiūnas pataiko tritaškį likus žaisti 1,4 sek., bet stabuklas neįvyksta ir triumfuoja Vilnius.

39 min. Marcusas Fosteris išprovokuoja Igno Brazdeikio pražangą mesdamas iš toli, bet įmeta tik dvi baudas. „Rytas“ pirmauja 80:79. Marcusas Fosteris žvėriškas. Dar vienas jo nuostabus reidas ir 29 taškas. Vilnius perima iniciatyvą 82:79.

38 min. Marcusas Fosteris pataiko fantastišką metimą nuo lentos. „Rytas“ jau priekyje 78:77. Edgaras Ulanovas sumeta baudas.

37 min. Keenanas Evansas išprovokuoja Jarviso Williamso pražangą mesdamas iš toli. Gynėjas ramiai suleidžia baudas. 74:77. Margiris Normantas pataiko sunkų metimą. 76:77.

36 min. Margiris Normantas perima kamuolį iš Igno Brazdeikio ir pastarasis baudžiamas nesportine pražanga. „Ryto“ gynėjas sumeta baudas. Lygu – 74:74.

35 min. Elvaras Fridrikssonas mažina atsilikimą iki vieno metimo – 72:74.

34 min. Gytis Masiulis renka pirmuosius savo taškus. 70:74.

33 min. Elvaras Fridrikssonas stabdo greitą žalgiriečių ataką ir gauna techninę pražangą.

32 min. Aikštėje daug chaoso, bet kauniečiai išsaugo trapų pranašumą. 68:73.

III kėlinys. „Rytas“ – „Žalgiris“ 63:69.

30 min. Arnas Butkevičius vėl pataiko iš toli. Martynas Echodas įmeta tik vieną baudą.

29 min. Arnas Butkevičius tolimu metimu žudo savo buvusią komandą. 58:64.

28 min. Marcusas Fosteris pataiko iš toli. 21-asis jo taškas. Atmosfera kaista. „Rytas“ sugrįžo! Kazys Maksvytis ima minutės pertraukėlę. Vilniaus ekipos fanai triumfuoja. 57:61.

27 min. Gytis Radzevičius įmeta iš po krepšio, bet Keenanas Evansas smeigia tritaškę strėlę. 52:61.

26 min. Marcusas Fosteris gaivina vilniečių viltis dar vienu tritaškiu. 50:58.

24 min. Kevarriusas Hayesas – greitoje atakoje. „Žalgiris“ bėga. 45:56.

23 min. Kevarriusas Hayesas krauna iš viršaus. „Žalgirio“ persvara auga iki rekordinės žymos. 45:54.

21 min. Ignas Brazdeikis renka 16-ąjį savo tašką iš po krepšio. Kitoje pusėje Marcusas Fosteris 13-uoju tašku vėl grąžina penkių taškų deficitą. 45:50.

II kėlinys. „Rytas“ – „Žalgiris“ 43:48.

19 min. Edgaro Ulanovo puikus reidas ir žalgiriečiai toliau tolsta. 41:47.

18 min. Laurynas Birutis po puikaus Igno Brazdeikio perdavimo efektingai užbaigia žalgiriečių ataką. 39:44.

17 min. Kevarriusas Hayesas puolime nuskina Luką Ulecką ir baudžiamas nesportine pražanga.

16 min. Ignas Brazdeikis pataiko iš toli. 3/4. Žalgiriečiai tolsta. 35:42.

15 min. Martynas Echodas gražiai pataiko puskablį, bet kitos atakos metu panašiu metimu atsako Kevarriusas Hayesas. Iggy Brazdeikis žalgiriečių pervarą didina iki keturių. 35:39.

14 min. Ignas Brazdeikis pataiko lengvą tritaškį, bet kitoje aikštės pusėje efektingai dėjimu ataką užbaigia Martynas Echodas. 33:35.

13 min. Kevarriusas Hayesas pataiko sudėtingą metimą su pražanga. 29:32.

12 min. Arnas Butkevičius puikiai žaidžia gynyboje, perima kamuolį bei rezultatyviai užbaigia ataką. Martynas Echodas užbaigia ataką su pražanga – 29:29.

11 min. Lukas Lekavičius pataiko tritaškį. 26:27.

I kėlinys. „Rytas“ – „Žalgiris“ 23:27.

10 min. Laurynas Birutis krauna iš viršaus. Antro kėlinio pabaigoje žalgiriečiai perima iniciatyvą.

8 min. Marcusas Fosteris pataiko trečią savo tritaškį, bet kitoje aikštės pusėje pataiko ir Lukas Lekavičius. 21:21.

7 min. Aikštėje pasirodo Arnas Butkevičius, o Marcusas Fosteris smeigia tritaškį – 18:12.

6 min. Žalgiriečiai stringa zoninėje gynyboje, o Jarvis Williamsas didina atotrūkį – 15:10.

5 min. Jarvis Williamsas užbaigia gražią vilniečių ataką – 10:9. Puolėjas prideda dar vieną metimą. Vilniečiai priekyje – 12:9.

4 min. Ignas Brazdeikis irgi įšauna savo pirmą tritaškį.

3 min. Marcusas Fosteris pataiko puikų tritaškį. 6:4.

2 min. Rolandas Šmitas ir Edgaras Ulanovas taikliais išpuoliais veda „Žalgirį“ į priekį. 3:4.

1 min. Rungtynės prasideda Margirio Normanto tritaškiu – 3:0.