Dabar populiaru
Publikuota: 2016 lapkričio 21d. 11:06

Pirmieji Dainiaus Adomaičio darbai: „Visi nori žaisti rinktinėje“

Dainius Adomaitis
Teodoro Biliūno / 15min nuotr. / Dainius Adomaitis

Kai Arvydas Sabonis ir Mindaugas Špokas Stambulo „Ciragan Palace“ viešbutyje lauks Europos čempionato burtų, Dainius Adomaitis kažkur Ventspilyje seks ceremoniją internetu. Klaipėdos „Neptūno“ treneris gyvens FIBA Čempionų lygos rungtynių ritmu, bet prieš pat susitikimą su „Ventspils“ lauks žinios apie Lietuvos rinktinės varžovus. Iškart po burtų įsibėgės naujieji D.Adomaičio darbai. Bet pirmuosius žingsnius naujose pareigose 42-ejų specialistas jau žengė.

Antradienis | Europos čempionato burtai | 13:00 | Stambulas

Sveikinimų banga, kuri spalio 25-ąją nuplovė D.Adomaitį, atslūgo. Nors trenerio rinkimai Lietuvoje sukėlė didžiulį atgarsį, „Neptūno“ vairininką nustebino linkėjimai su tokiomis geromis emocijomis.

„Galiu pasakyti, kad mūsų Lietuvoje, kur yra daug to negatyvo, su tokia pozityvumo banga, tiek gerų emocijų, tiek sveikinimų ir tokių palinkėjimų... Visada malonu gauti“, – su šypsena veide gyvenimą po oficialios žinios tapus Lietuvos rinktinės treneriu, prisiminė D.Adomaitis.

Bet treneris atsiraitojo rankoves ir pradėjo pirmuosius darbus. Vienas iš jų buvo skambučiai nacionalinės komandos lyderiams.

„Su kai kuriais rinktinės nariais jau teko kalbėti. Dar laukia pokalbiai su kitais“, – interviu 24sek „Švyturio“ arenoje pasakojo D.Adomaitis.

D.Adomaitis nuo pirmųjų dienų nespaudžia lyderių į kampą su klausimu „ar žaisi?“. Pirmiausia, pradėdamas ketverių metų olimpinį ciklą jis ieško galimybių, kaip pagerinti darbą Lietuvos rinktinėje.

„Pokalbiai vyksta ne apie tai, kas žais, o tiesiog apie rinktinę, ką galima daryti geriau, kas buvo gerai, kad tęstume, – pasakojo D.Adomaitis. – Visus žaidėjus asmeniškai pažįstu. Vienus gal geriau, kitus truputį mažiau. Bet su visais yra tekę bendrauti prieš tai, todėl viskas labai įprasta.“

Visi linkime Motiejūnui kuo greičiau pasirašyti sutartį, kad išsispręstų jo situacija.

Prie klausimo apie 2017-ųjų Europos čempionatą, kuris rugpjūčio 31-ąją lietuviams startuos Tel Avive, o pagal planą rugsėjo 17-ąją finišuos Stambule, D.Adomaitis su potencialiais rinktinės kandidatais ketina grįžti antroje sezono dalyje.

„Bendrausime ir palaikysime ryšį. Kažko konkretaus sukalbėti dar neįmanoma. Tiesiog dar labai anksti. Po Naujųjų bus galima kažką derinti, pavyzdžiui, kandidatų sąrašus. Svarbiausia, kaip žaidėjai užbaigs sezoną ir kaip bus su sveikata. Čia pagrindinis dalykas. Bet faktas, kad visi nori atvažiuoti į Lietuvos rinktinę. Čia net nėra apie tai kalbos.“

Sveikatos klausimas labai aktualus kalbant apie Donatą Motiejūną. 26-erių puolėjas vis dar nepasirašė naujos NBA sutarties, o dėl jo nugaros būklės iki šiol kabo klaustukai.

Paklaustas, ar jau teko bendrauti su derybose už Atlanto įstrigusiu aukštaūgiu, strategas nedaugžodžiavo: „Visi linkime jam kuo greičiau pasirašyti sutartį, kad išsispręstų jo situacija.“

Nors lankyti rinktinės kandidatų asmeniškai kaip J.Kazlauskas „Neptūno“ strategas negalės, jis dėl to nė kiek nesijaudina: tam yra telefonai, elektroninis paštas, „Viber“, „Snapchat“ ar kitos programėlės.

Po burtų – daugiau naujienų

Be pokalbių su žaidėjais, D.Adomaitis po truputį dėliojosi mintis apie naują būsimą trenerių štabą. Jono Kazlausko komandą sudarė Gintaras Krapikas, Darius Maskoliūnas, Benas Matkevičius, fizinio rengimo treneris Sigitas Kavaliauskas, personalo nariai. Normalu, kad D.Adomaitis į štabą greičiausiai atsives naujus žmones.

„Daug yra minčių, daug pokalbių, bet nenorėčiau dabar detalizuoti“, – ištikimas sau D.Adomaitis. Treneris nelinkęs atvirauti, kai susitarimai nepatvirtinti parašais.

Taip pat jau derinamas ir Lietuvos rinktinės draugiškų rungtynių sąrašas. Jį galutinai sustyguoti turėtų LKF galvos – A.Sabonis ir M.Špokas, vos tik sužinoję galutinius burtų rezultatus.

Burtų krepšeliai
I krepšelis Ispanija Lietuva Prancūzija Serbija
II krepšelis Graikija Italija Čekija Latvija
III krepšelis Kroatija Izraelis Turkija Suomija
IV krepšelis Rusija Slovėnija Vengrija Gruzija
V krepšelis Vokietija Belgija Lenkija Juodkalnija
VI krepšelis Islandija Didžioji Britanija Ukraina Rumunija

„Kažkokie namų darbai dėl draugiškų rungtynių jau padaryti, – atskleidė D.Adomaitis. – Į ceremoniją nuvažiavę federacijos atstovai, manau, jau vietoje gyvai susitars po burtų. O burtai yra burtai, kur negali galvoti toli į priekį. Kai bus, tada ir galvosime. Ir pasiruošimo planas dėliosis.

Tai nebus labai ilgas turnyras. Sistema bus tokia, kad turėsime daugiau pertraukų. Bet turint tokią gerą rotaciją kaip Lietuvos rinktinėje, turėtume atvažiuoti į čempionatą galbūt ne optimaliausios formos, bet geros.“

Laisvalaikis paaukotas rinktinei

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./LKL sezono uždarymo šventė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./LKL sezono uždarymo šventė

Įprasta D.Adomaičio savaitė sezono metu atrodo su dviem rungtynėmis – FIBA Čempionų lygoje ir LKL. Ir daugiausiai su viena poilsio diena. Tad kada „Neptūno“ treneris suspėja prisėsti prie rinktinės darbų?

Sako, kad per laisvadienius, kurie tokiu atveju šiek tiek neatitinka savo pavadinimo.

„Esu nusprendęs taip, kad yra darbo dienos, kai su „Neptūnu“ vyksta pasiruošimas rungtynėms ar darau rungtynių analizę. Kai turiu laisvą dieną ar pusdienį, jį skiriu rinktinei“, – detalizavo D.Adomaitis.

O kada lieka laiko tiesiog gyventi?

„Krepšinis man – 24 valandos per parą, – šypteli D.Adomaitis. – Va, pavyzdžiui, vakar buvo Eurolyga (24sek kalbino D.Adomaitį šeštadienį. – aut past.), užvakar – Eurolyga. Žaidžia Mantas, žaidžia Jonas... Seki, žiūri. Yra Ispanijos lyga. Visada tuo domėjausi. Tik dabar galbūt daugiau atkreipiu dėmesį į konkrečius žaidėjus, potencialius rinktinės kandidatus.

Aš myliu krepšinį. Negali dirbti darbo, kuris tau nepatinka. O man jis patinka. Nežinau. Aš neįsivaizduoju, kad galėtų būti kitaip.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

00:19
02:00
55:42

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 24sek