2017 10 08

Emocijų ir susistumdymų kovoje „Žalgiris“ palaužė „Lietuvos rytą“

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) nuolatinių varžovų mačas Vilniuje prasidėjo techninėmis problemomis, kai sugedo atakos laiką skaičiuojantis laikrodis, o paskui emocijos užvirė ir aikštėje. Imtynės, nesportinės ir techninės pražangos, o taip pat ginčas tarp Šarūno Jasikevičiaus ir Axelio Toupane'o paryškino antrąją mačo dalį.
Rungtynių akimirka / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Nors Chrisas Krameris sužvėrėjo rungtynių pabaigoje, jo atakų šuoras rungtynių pabaigoje neišgelbėjo „Lietuvos ryto“.

Nepaisant 20 klaidų, Kauno „Žalgirio“ krepšininkai laimėjo rungtynes 70:67 (16:15, 23:19, 14:21, 17:12). Žalgiriečiai išsilaikė trečioje vietoje, pasiekę penktąją pergalę per šešis lygos mačus.

Mačui galėjo prireikti pratęsimo, bet Jimmy Baronas prametė paskutinę sekundę tritaškį iš kokių aštuonių metrų. „Lietuvos rytas“ liko ketvirtoje pozicijoje su 4 pergalėmis ir 2 pralaimėjimais.

Kauno komandai 19 taškų pelnė Kevinas Pangosas, ypač puikiai žaidęs antrojoje rungtynių dalyje, per kurią pelnė 14 taškų.

Itin klampiose ir kovingose rungtynėse „Žalgiris“ dominavo pirmojoje rungtynių pusėje, tačiau trečiajame kėlinyje „Lietuvos rytui“ pavyko perlaužti mačo eigą sau palankia eiga.

Vilniečiai geriau išsilaikė įtemptoje situacijoje, kai kilo du susistumdymai tarp žaidėjų.

„Žalgirį“ sužeidė tarpusavio rietenos – į trenerio Šarūno Jasikevičiaus priekaištus per minutės pertraukėlę Axelis Toupane'as atsakė savo žodžių tirada, po kurios prancūzas nuėjo nuo „Žalgirio“ trenerio šalin.

Be to, dar pirmajame kėlinyje čiurnos traumą patyrė Kauno komandos įžaidėjas Dee Bostas, iššlubavęs iš aikštės ir nebegalėjęs tęsti mačo.

„Lietuvos rytas“: R.Carteris ir Ch.Krameris po 12, R.Giedraitis 10, L.Mavrokefalidis 9, T.Petersonas 7, A.Jomantas, B.Madgenas ir J.Baronas po 5, M.Lukauskis 2 (M.Echodas).

„Žalgiris“: K.Pangosas 19 (3/3 tritaškių), B.Daviesas 15 (9 atkovoti kamuoliai, 6 klaidos), A.Toupane'as ir E.Ulanovas po 10, A.Milaknis 7, V.Micičius 3, A.White'as, P.Jankūnas, A.Kavaliauskas po 2 (P.Valinskas, D.Bostas).

Rūšiavimas
Naujausi viršuje
Naujausi apačioje

Ketvirtasis kėlinys

19:13

Likus 1 sek. J.Baronas ištaikė progą paleisti tolimą tritaškį, bet kamuolys atsitrenkė į lanką.

Likus 15 sek. A.Milaknis šaltakraujiškai pataikė abi baudas: 67:70.

Likus 30 sek. Nepailstantis Ch.Krameris nepasiduoda: 67:68.

Likus 36 sek. K.Pangosas vėl dvitaškiu padidino skirtumą: 65:68.

Likus 45 sek.: Ch.Kramerio dar vienas reidas. Amerikietis šaukia iš džiaugsmo, nes skirtumas jau tik taškas: 65:66

Likus 52 sek. „Lietuvos ryto“ gynėjas Ch.Krameris pavogė kamuolį ir greitoje atakoje sumažino skirtumą: 63:66.

39 min. Labai svarbūs E.Ulanovo taškai. Po jo baudų metimų „Lietuvos rytas“ atsilieka penkiais taškais: 61:66.

37 min. K.Pangosas padėjo susigrąžinti persvarą „Žalgiriui“: 61:64.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Rungtynių akimirka

32 min. R.Carteris toliau sukasi galingai po krepšiais, bet Kauno komandai laikytis padeda K.Pangosas. 59:58 – minimali „Lietuvos ryto“ persvara.

Trečiasis kėlinys

18:50

30 min. „Lietuvos rytas“ išsiveržė į priekį 55:53, o „Žalgiris“ turi bėdų ne tik aikštėje, bet ir greta jos.

Baigiantis trečiajam kėliniui Š.Jasikevičius per minutės pertraukėlę ėmė priekaištauti A.Taoupane'ui. Prancūzas neatlaikė, pradėjo ginčytis, o galiausiai pasitraukė toliau nuo trenerio.

Luko Balandžio / 15min nuotr./A.Toupane'as.

25 min. Emocijos sprogo aikštėje! B.Madgeno ir V.Micičiaus rankos susipynė kovojant dėl kamuolio ir jie abu nukrito ant grindų. Imtynes nutraukė atlėkę komandos draugai ir teisėjai. B.Madgenas ir V.Micičius buvo nubausti nesportinėmis pražangomis.

24 min. „Lietuvos rytas“ išsiveržė į priekį (46:45), nors kovoje po krepšiais veidas buvo sukruvintas L.Mavrokefalidžiui. Dėl šio incidento vos nekilo susistumdymas, o emocijas dar labiau kaitino Š.Jasikevičius, ėmęs priekaištauti teisėjams. Technine pražanga buvo nubaustas B.Daviesas.

23 min. P.Jankūnas nepanašus į save. Jis prasižengė puolime, o gynyboje atstovęs T.Petersonas rėkia iš džiaugsmo. P.Jankūno sąskaitoje kol kas tik 2 taškai.

22 min. L.Mavrokefalidžio metimo technika gal ir nėra graži, bet jis gali pataikyti iš vidutinio nuotolio – „Lietuvos rytas“ po jo šešių taškų vis vejasi: 42:45.

Antrasis kėlinys

18:00

20 min. Gynybinio stiliaus rungtynėse „Žalgiris“ atrodo kiek tvirčiau. 39:34 Kauno komandos naudai įpusėjus dvikovai.

Per du kėlinius „Žalgiriui“ daugiausiai taškų pelnė: B.Daviesas 11, A.Toupane'as 8, A.Milaknis ir E.Ulanovas po 5;

„Lietuvos ryto“ rzultatyviausieji: R.Carteris 10, R.Giedraitis 7, Ch.Krameris 6.

19 min. Puikus R.Giedraičio reidas lyg skustuvu pro galinę liniją ir dėjimas į krepšį dviem rankomis. R.Giedraitis jau pelnė 7 taškus, o „Lietuvos rytas“ kvėpuoja Kauno klubui į nugarą 32:34.

17 min. R.Carteris negali nepataikyti. „Lietuvos ryto“ aukštaūgis pridėjo ir tritaškį, o po amerikiečio tolimo šūvio vilniečiai atsidūrė priekyje 21:20.

14 min. D.Bostas patyrė traumą. „Žalgirio“ įžaidėjas kryptelėjo čiurną ir paliko aikštę šlubčiodamas. Prasta žinia Kauno komandai, kuri po penkių dieną pradeda Eurolygos sezoną maču su Belgradu „Crvena zvezda“.

13 min. M.Echodas pirmą kartą būdamas „Lietuvos ryto“ žaidėju kaunasi prieš „Žalgirį“ – komandą, kurios sistemoje užaugo.

Pirmasis kėlinys

17:30

10 min. „Lietuvos rytas“ sumažino skirtumą: 15:16 po pirmojo rungtynių ketvirčio.

7 min. B.Daviesas siaučia po krepšiais. Žalgirietis lyg tinklininkas įmušė kamuolį į krepšį ir jau yra surinkęs 7 taškus. 7:14 B.Davieso komandos naudai.

6 min. L.Mavrokefalidis stengiasi žaisti labai aktyviai ir net metė tritaškį. Kol kas graiko sąskaitoje du taškai, bet gynyboje jis vėluoja. Jo atstovaujamas „Lietuvos rytas“ atsiliko 7:12.

2 min. Rungtynės prasidėjo techninėmis problemomis, kurios, regis, atsiliepė žaidėjams – vaikiška B.Madgeno klaida, V.Micičius nepataikė iš po krepšio, kol B.Daviesas įrideno pirmuosius taškus „Žalgiriui“.

Rungtynės sustojo dėl techninių problemų – neveikia atakos laiką skaičiuojantis laikrodis.

1 min. A.Jomantas yra Vilniaus komandos starto penkete. Akivaizdu, jog tai R.Kurtinaičio sumanymas – leisti gynyba pasižymintį puolėją prieš vieną „Žalgirio“ lyderių E.Ulanovą.

Komandų starto penketai

17:21

„Lietuvos rytas“: Ch.Krameris, B.Madgenas, A.Jomantas, T.Petersonas, L.Mavrokefalidis.

„Žalgiris“: K.Pangosas, V.Micičius, E.Ulanovas, P.Jankūnas, B.Daviesas.

Tarp žiūrovų yra ir Lietuvos rinktinės treneris Dainius Adomaitis. Jis veikiausiai negalės pasirinkti į rinktinę pasaulio čempionato atrankos kovoms „Žalgirio“ žaidėjų, kurių nes Eurolygos klubai nesutinka taikytis prie FIBA tvarkaraščio. Vieną kitą žaidėją, tokį, kaip Rokas Giedraitis ar Martynas Echodas, verta pasekti „Lietuvos ryte“.

Paskutinis atnaujinimas 2017-10-08 17:21