2019 02 22 /23:06

Amsterdame vos neprisižaidę lietuviai tapo grupės nugalėtojais

Lietuvos rinktinė penktadienio vakarą Amsterdame 78:69 (25:20, 20:15, 17:14, 16:20) nukovė Nyderlandų krepšininkus ir 2019-ųjų metų pasaulio krepšinio čempionato atrankoje įsirašė dešimtąją pergalę. Penkiolikos taškų pranašumą turėję Dainiaus Adomaičio vyrai mačo pabaigoje vos neprisižaidė, bet šeimininkams sukurti stebuklo nepavyko. Jau anksčiau vietą Kinijoje iškovojusiems lietuviams šis laimėjimas garantavo pirmąją vietą J grupėje.
Renaldas Seibutis
Renaldas Seibutis / FIBA nuotr.

Lietuviams pirmuosius taškus pelnė Eimantas Bendžius, o netrukus iš toli pataikė Rokas Giedraitis. Jo pavyzdžiu pasekė Renaldas Seibutis, o dar po akimirkos R.Giedraitis įdėjo į krepšį.

Lietuvių spurtas jau rungtynių pradžioje leido susikrauti apčiuopiamą pranašumą – 17:10.

Antrajame kėlinyje mūsiškiai pateko į duobę, tačiau ir šeimininkams taškus rinkti sekėsi sunkiai. Taškų badą nutraukė Martynas Echodas, o kėlinio pabaigoje pirmuosius taškus, atstovaudamas rinktinei, pelnė ir debiutantas Dovis Bičkauskis – 40:32.

Komandos ilsėtis išėjo lietuviams pirmaujant 45:32.

Renaldo Seibučio septyni taškai iš eilės dar labiau leido lietuviams atitrūkti (52:39), o trečią kėlinį tolimais metimais baigė Adas Juškevičius ir Eimantas Bendžius – 62:49.

Visgi ketvirtajame kėlinyje šeimininkai sugebėjo grąžinti intrigą. D.Adomaičio vyrai akivaizdžiai atsipalaidavo ir olandai pradėjo žaibiškai artėti.

Likus pusantros minutės iš lietuvių persvaros liko vos trijų taškų pranašumas, tačiau lemiamomis akimirkomis Mohamedas Kherazzi gavo nesportinę pražangą ir palaidojo šeimininkų viltis.

Nyderlandai: Charlonas Kloofas 17, Worthy De Jongas 13, Roelandas Schaftenaaras 10.

Lietuva: Renaldas Seibutis 20, Eimantas Bendžius 15, Rokas Giedraitis 14, Dovis Bičkauskis 10, Martynas Echodas ir Adas Juškevičius po 5, Arnas Butkevičius 4, Žygimantas Janavičius 3, Gytis Masiulis 2, Martinas Gebenas, Šarūnas Vasiliauskas ir Egidijus Mockevičius taškų nepelnė.

6. Nyderlandai 3 7 750:781

Pirmose rungtynėse Dainiaus Adomaičio auklėtiniai Nyderlandų rinktinę įveikė po dviejų pratęsimų rezultatu 95:93.

Po šio susitikimo lietuviai persikels į Klaipėdą, kur vasario 25 dieną pasaulio taurės atrankos turnyrą baigs dvikova su Italijos krepšininkais.

Jie penktadienį užsitikrino kelialapį į planetos pirmenybes, namuose nepalikę vilčių vengrams – 75:41.

Dar viename J grupės mače lenkai svečiuose 77:69 įveikė kroatus.

Ketvirtas iš eilės laimėjimas kaimynams irgi garantavo kelialapį į pasaulio pirmenybes bei palaidojo kroatų viltis.