2022 10 02

Pirmose namų LKL rungtynėse „Gargždai“ nesustabdė 18-mečio „Lietkabelio“ talento

Praėjusiame sezone Nacionalinę krepšinio lygą laimėjęs „Gargždų“ (0-2) klubas sekmadienio vakarą pirmą kartą žaidė Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) susitikimą namuose. Tiesa, ne Gargžduose, o Palangoje rungtyniavęs klubas neprilygo praėjusio sezono finalo dalyviams.
Paulius Murauskas ir Mantas Ruikis
Paulius Murauskas ir Mantas Ruikis / LKL nuotr.

Pauliaus Juodžio treniruojama Vakarų Lietuvos komanda 71:91 (25:19, 9:24, 15:23, 22:25) nusileido Panevėžio „7bet-Lietkabeliui“ (3-0).

Gargždiškiai laikėsi tik pirmajame kėlinyje. 8 taškus per ketvirtį pelnęs Giedrius Staniulis leido šeimininkams pirmauti 25:19 po dešimties sužaistų minučių.

Bet antrajame ketvirtyje iniciatyva perėjo į „Lietkabelio“ rankas. 6 taškus pelnęs Paulius Murauskas leido panevėžiečiams persverti rezultatą (36:31), o 5 iš eilės taškais kėlinį užbaigęs Mantas Rubštavičius sukrovė svečiams 9 taškų pranašumą – 43:34.

Galutinai „Lietkabelis“ nutolo trečiajame kėlinyje. Jo viduryje po Mariaus Runkausko tritaškio „Gargždai“ dar atsiliko tik 48:55, bet Panevėžio klubas spurtavo 11:1 ir pabėgo 66:49.

Paskutiniame ketvirtyje „Lietkabelio“ pranašumas jau abejonių nekėlė ir vienu metu buvo pasiekęs 22 taškus (73:51), o gargždiškiams šiek tiek priartėti buvo pavykę tik trumpam.

Į pergalę „Lietkabelį“ vedė nuostabiai rungtyniavęs 18-metis Paulius Murauskas. Jis per 20 minučių pataikė beveik viską – 7 dvitaškius iš 8, 2 tritaškius iš 3, visas 4 baudas ir pelnė net 24 taškus. Be to, jis dar atkovojo 7 kamuolius ir surinko 29 naudingumo balus, tapdamas geriausiu rungtynių žaidėju.

Iš Kauno „Žalgirio“ pasiskolintas talentingas puolėjas sezono pradžioje netikėtai tapo Panevėžio ekipos lyderiu – per trejas rungtynes jis renka po 15 taškų ir 6,3 atkovoto kamuolio.

Gargždų komanda namų rungtynes šiame LKL sezone žaidžia 1,5 tūkst. vietų Palangos arenoje, nes Gargžduose nėra reikalavimus atitinkančio statinio.

Trečią kartą laimėjęs „Lietkabelis“ prisijungė prie tiek pat laimėjimų turinčio Vilniaus „Ryto“. Taip pat dar nėra pralaimėjusios ir Kauno „Žalgirio“ (2-0), Jonavos „CBet“ (2-0) bei Alytaus „Wolves“ (1-0) komandos.

Savo ruožtu „Gargždai“ išlieka be pergalių, kaip ir „Šiauliai“ (0-1), Utenos „Uniclub Casino Juventus“ (0-2), Klaipėdos „Neptūnas“ (0-2) bei Prienų „Labas Gas“ (0-3).

„Gargždai“: Giedrius Staniulis 24 (12/16 dvit., 6 atk. kam.), Joshua Newkirkas 11 (9 rez. perd.), Mantas Ruikis ir Marius Runkauskas (5 kld.) po 10.

„7bet-Lietkabelis“: Paulius Murauskas 24 (9/11 metimai, 7 atk. kam., 29 naud. bal.), Mantas Rubštavičius 14, Gyorgy Golomanas ir Kristianas Kullamae (6 rez. perd.) po 11.