TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Po rasizmo skandalo – R.Šimašiaus kirtis Vilniaus „Lietuvos rytui“

Gedvydas Vainauskas ir Remigijus Šimašius
15min.lt montažas / Gedvydas Vainauskas ir Remigijus Šimašius
Šaltinis: 15min
6
A A

Po rasistinių Gedvydo Vainausko pasisakymų žiniasklaidoje sukruto ne tik Europos krepšinio bendruomenė, bet ir Vilniaus savivaldybė. Remigijaus Šimašiaus vadovaujama Vilniaus valdžia yra viena iš Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubo dalininkių, todėl reakcijos ilgai laukti nereikėjo. Meras teigia, kad sportiniais rezultatais nedžiuginęs sostinės klubas pamynė ir etikos vertybes.

Dar antradienį „Lietuvos ryto“ klubo vadovas G.Vainauskas iškilmingoje Lietuvos krepšinio lygos (LKL) uždarymo ceremonijoje Trakų pilyje skubėjo atsiimti ordiną už nuopelnus Lietuvos krepšiniui.

G.Vainauskas džiaugėsi, kad yra vienintelis LKL klubo vadovas, savo poste išsilaikęs 20 metų. Tačiau šis pasiekimas susvyravo ketvirtadienį.

„Visada buvo požiūris, kad daugiau kaip dviejų juodų... dviejų juodaodžių krepšininkų komandoje neturi būti. Atsitiko taip, kad treneris Tomas Pačėsas mėgsta žaisti su juodais žaidėjais, juos kontroliuoti, auklėti ir viską daryti.

Atsitiko taip, kad atsirado keturi juodi žaidėjai, susibūrė tokia, kaip pavadinti, jų gauja. Negalima taip – maksimum du juodaodžiai žaidėjai. Per dvidešimties metų praktiką aš galiu pasakyt – ir visos komandos taip turėtų daryti. Ne daugiau kaip du juodaodžiai“, – savo išmintimi „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje dalijosi G.Vainauskas.

Šie rasistiniai pasisakymai labai greitai išplito socialiniuose tinkluose ir sukėlė nepasitenkinimo bangą Europos žiniasklaidoje ir tarp garsiausių Eurolygos krepšininkų.

Vilniaus savivaldybė mažins paramą

Vilniaus savivaldybė yra viena iš „Lietuvos ryto“ klubo dalininkių ir 2017 metais Vilniaus miesto biudžete krepšinio klubui „Lietuvos rytas“ buvo numatyta 1,158 mln. eurų dotacija.

Vilniaus savivaldybė remia sportą, bet ne besąlygiškai.

Visas klubo biudžetas siekia 2 mln. eurų, vadinasi, miesto valdžios parama sudaro daugiau nei pusę klubo biudžeto.

Vilniaus vicemeras ir už sporto sritį atsakingas Linas Kvedaravičius teigė, kad savivaldybė dar nenutarė, kokių veiksmų imtis, tačiau „reakcija, be abejo, bus“.

Buvusio krepšininko sūnus šiuo metu priklauso „Lietuvos ryto“ klubui, todėl vicemeras buvo pareiškęs, kad atsiribos nuo sprendimų, susijusių su klubu.

„Dėl Gedvydo Vainausko viešų pasisakymų: kaip Lietuvos liberalų sąjūdžio pirmininkas, Vilniaus miesto meras ir Lietuvos pilietis aš kategoriškai smerkiu visas rasizmo apraiškas. Šiuolaikinėje visuomenėje jos neturi vietos, ir mūsų miestas, ir mūsų šalis neturi būti asocijuojama su tokiais dalykais“, – tokį pareiškimą lietuvių ir anglų kalbomis penktadienį išplatino Vilniaus meras.

Remigijus Šimašius penktadienį buvo suplanavęs oficialius pietus su G.Vainausku ir pripažino, kad šio kalbos į juos įnešė „papildomų, nelabai šviesių spalvų“.

Nors konkrečių skaičių neįvardijo, R.Šimašius 15min patvirtino, kad parama Vilniaus krepšinio klubui gali mažėti.

„Jau pasibaigus LKL sezonui buvo klausimų, nes mūsų netenkina klubo rezultatai. Vilniaus savivaldybė remia sportą, bet ne besąlygiškai. Su klubu turime trejų metų sutartį. Tačiau sutartyje yra numatytos ir sąlygos. Klubas nepasiekė reikiamų rodiklių. Be to, sportas – tai yra ir pagarba bei etika. Tokios kalbos yra visiškai nepriimtinos“, – kalbėjo Vilniaus miestui vadovaujantis liberalas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Remigijus Šimašius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Remigijus Šimašius

Pagal sutartį, Vilniaus savivaldybė įsipareigojo remti klubą trejus metus – nuo 2016 iki 2018 metų. Tačiau po šio skandalo ir prasto sezono, kuriame vilniečiai ir vėl liko už finalo borto, miesto valdžia greičiausiai paskutiniesiems sutarties metams paramą sumažins.

LKL generalinis direktorius Romualdas Brazauskas nenorėjo vertinti Vilniaus klubo prezidento pareiškimo ir tikino, kad šiuo metu atostogauja.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 24sek