2017 10 15

Po šalto dušo atsipeikėjęs „Žalgiris“ susitvarkė su „Šiauliais“

Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) Kauno „Žalgiris“ (6-1) namuose rezultatu 85:67 (26:22, 21:8, 20:21, 18:16) nugalėjo „Šiaulius“ (2-4), nors rungtynes lygos čempionai pradėjo itin nesėkmingai.
„Žalgiris“ – „Šiauliai“
„Žalgiris“ – „Šiauliai“ / Aliaus Koroliovo/15min nuotr.

Vos prasidėjus mačui „Šiauliai“ spurtavo 10:0, priversdami Šarūną Jasikevičių prašyti minutės pertraukėlės.

Po jos „Žalgiris“ atsipeikėjo ir laimėjo atkarpą 14:2.

Dar vienu spurtu – 9:0 – „Žalgiris“ pradėjo antrąjį ketvirtį ir rezultatas tapo 35:22 šeimininkų naudai.

Antroje susitikimo pusėje skirtumas buvo sumenkęs iki 9 taškų (58:49), bet „Žalgiris“ kontroliavo rungtynes ir neleido suabejoti savo pranašumu.

Artūras Milaknis pataikė visus penkis tritaškius ir pelnęs 17 taškų buvo rezultatyviausias „Žalgirio“ gretose per vos 17 minučių.

Brandonas Daviesas surinko 15 taškų, Vasilije Micičius – 12 (6 atk. kam., 7 rez. perdavimai), Antanas Kavaliauskas pridėjo 10 taškų.

Geriausias sezono rungtynes penktadienį Eurolygoje sužaidęs Paulius Jankūnas mačui su „Šiauliais“ registruotas nebuvo.

„Žalgiris“ taip pat vertėsi be traumuoto Dee Bosto. Vis dar dėl skilusios pėdos žaisti negali ir Martynas Sajus.

„Šiauliams“ Laurynas Birutis pelnė 16 taškų, Donatas Sabeckis – 14, o naudingiausias buvo Kristupas Žemaitis, surinkęs 12 taškų, atkovojęs 5 kamuolius ir atlikęs 6 rezultatyvius perdavimus.

„Šiauliai“ pirmajame kėlinyje neteko amerikiečio Omaro Prewitto – gynėjas užlipo varžovui ant kojos ir patyrė čiurnos traumą.

Dėl traumų Kaune žaisti negalėjo čiurnos traumas patyrę Ignas Vaitkus ir Gytis Stankevičius.

„Žalgirio“ komanda per visas rungtynes eksperimentavo gynyboje. Didžiąją dalį laiko žaidėjai spaudė „Šiaulių“ krepšininkus per visas rungtynes, vėliau buvo naudojama dviguba gynyba prieš „Šiaulių“ gynėjus.

Po šiauliečių klaidų „Žalgiris“ pelnė net 27 taškus, „Šiauliai“ surinko tik 7.

Be to, per greitas atakas šeimininkai įmetė 22 taškus, „Šiaulių“ krepšininkai – vos 5.

Šiose rungtynėse pasirodė būrys krepšininkų, kurių tėvai anksčiau taip pat žaidė profesionaliai: Tomo Masiulio sūnus Gytis ir Mindaugo Arlausko sūnus Martynas atstovauja „Žalgiriui“, Mindaugo Žukausko sūnus Mantvydas ir Sigito Biručio sūnus Laurynas vilki „Šiaulių“ marškinėlius.