Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 7d. 07:38

Pokalbis su Pauliumi Jankūnu, kurio Mantas Kalnietis prisibijojo be reikalo

Paulius Jankūnas
Josvydo Elinsko / 15min nuotr. / Paulius Jankūnas

2018-ųjų liepą vasarodamas su Pauliumi Jankūnu, Mantas Kalnietis nežinojo, kaip pradės šį pokalbį. Bet įžaidėjo bičiulis greitai parodė, kad šis nerimavo visai be reikalo.

M.Kalnietis mintyse ilgai dėliojosi argumentus Lietuvos rinktinės pusėn. Jis galvojo, kaip prieiti prie pokalbio temos, dėl kurios pasisekimo nebuvo tikras.

„Viskas prasidėjo pernai, kai su šeimynomis išvažiavome atostogų į šiltus kraštus. Galvojau, kaip įvairiomis priemonėmis ilgą naktį jį įkalbinėsiu (šypsosi.). Galvojau reikės kalbinti ir kalbinti. Bet pokalbis buvo labai trumpas“, – 24sek pasakojo M.Kalnietis.

Tas dialogas vyko apie Lietuvos rinktinę – Mantui Kalniečiui svarbiausią komandą gyvenime. Galbūt dėl to jis taip jaudinosi, nes po puikaus, bet ilgo Eurolygos sezono, kai pateko į finalo ketvertą ir buvo išrinktas į antrą simbolinę turnyro komandą, Paulius jautėsi labai pavargęs.

M.Kalniečiui pasirodė, jog 34-erių puolėjas jau buvo pasiruošęs sulankstyti rinktinės marškinėlius ir pasidėti į spintą. Galbūt net visam laikui.

„Bet jis neturėjo kitų minčių. Svarbiausia tik buvo būti sveikam. Paulius tik norėjo pailsėti, nes pernai ta vasara buvo nei šiokia, nei tokia.

Bet jis visada sakė, jog tikrai nesiruošia baigti karjeros rinktinėje. Ir tas pokalbis buvo labai trumpas. Paulius pasakė: jei bus sveikas ir pasiruošęs, tikrai žais, – kaip dabar ilgą pasisėdėjimą su savo vaikystės draugu mena M.Kalnietis. – Šį sezoną aš truputį buvau sunerimęs dėl jo sveikatos ir dėl visų tų traumų. Bet dėl jo noro nebuvo jokių kalbų.

Greitai išsprendėme šį klausimą ir kaip tikri sąžiningi lietuviai dar pernai pradėjome dėlioti dvyliktuką (juokiasi).“

Kai pastarąjį kartą Paulius Jankūnas buvo užsivilkęs Lietuvos rinktinės marškinėlius, treniruotėse stumdėsi su Robertu Javtoku, „ruošė“ NBA Domantą Sabonį ir Brazilijoje gaudė NBA gynėjo statistiką demonstravusio Manto Kalniečio perdavimus.

Tad vėl sulaukęs rinktinės vyr. trenerio kvietimo į nacionalinę komandą, P.Jankūnas su pamirštu jauduliu pasitinka iššūkių pilną vasarą.

Tai buvo pirmas kartas, kai Dainius Adomaitis išgirdo „Žalgirio“ kapitono „taip“.

2017-aisiais P.Jankūnas dėl fizinio nuovargio praleido Europos čempionatą ir kitą sezoną sužaidė geriausią savo sezoną Eurolygoje. Tačiau 2018-ųjų vasarą aukštaūgiui teko operuotis dvi pilvo išvaržas, todėl jis neprisijungė į pasaulio čempionato atrankos odisėją Lenkijoje bei Vengrijoje.

Bet P.Jankūnas vėl su džiaugsmu laukia susitikimo su senais pažįstamais rinktinėje.

„Jeigu būčiau apsisprendęs, kad nenoriu ir rinktinė man nebeteikia malonumo, jau pirmame pokalbyje su treneriu būčiau jam leidęs tą suprasti. Bet dabar jau viskas – laukiu, kada susitiksiu su senais pažįstamais, – 24sek pasakojo P.Jankūnas. – Juk suvažiuoja visi geriausi Lietuvos krepšininkai iš visų lygų, užsienio. Su kai kuriais ilgai nesimatėme. Vėl sutiksiu ir personalą. Tai bus geros emocijos.“

Vytauto Dranginio nuotr./Paulius Jankūnas
Vytauto Dranginio nuotr./Paulius Jankūnas

P.Jankūnas baigė vieną sunkiausių sezonų savo karjeroje.

Keliskart per savaitę su bičiuliu bendraujantis M.Kalnietis geriau nei bet kas kitas žinojo ilgą žalgiriečio traumų istoriją ir kokios sunkios buvo tos problemų recepto paieškos.

Tad M.Kalnietis sąmoningai vengdavo pokalbių apie rinktinę. Bet nebent atsargiai paklausdavęs, Mantas matė svarbiausią dalyką – P.Jankūno norą atstovauti Lietuvai.

„Nuomonė nesikeitė – svarbiausia būti sveikam ir pasiruošusiam, – sakė M.Kalnietis. – Vienintelis klaustukas kilo dėl jo kūno. O apie jo norą ir reikšmę nebuvo nė kalbos.“

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Paulius Jankūnas
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Paulius Jankūnas

Tik 36 rungtynes Eurolygoje ir LKL sužaidęs žalgirietis švęsdamas apgintą Lietuvos čempiono vardą po ilgos pertraukos viešai prasitarė, kad jeigu sulauks D.Adomaičio kvietimo, mielai vėl prisijungtų prie rinktinės.

„Pokalbis su treneriu jau buvo. Aš jam pasakiau, kokia mano situacija, kad po sezono reikės išsigydyti traumas, pasportuoti, įgyti formą. Nes nenoriu atvažiuoti tik tam, kad atvažiuočiau. Noriu būti konkurencingas, – 24sek teigė P.Jankūnas. – Treneris išreiškė norą, kad jeigu jausiuosi gerai, atvažiuočiau į rinktinės stovyklą. Tai sportuosim ir darysim.“

Žalgirietis pridūrė, kad D.Adomaitis sezono metu ne sykį bendravo su rinktinės senbuviu.

„Kai tik turėdavo kokių klausimų, jis į mane kreipdavosi. Tas bendravimas su juo vyksta gan dažnai“, – atkreipė dėmesį P.Jankūnas.

Tiesa, detaliau apie galimas užduotis priekinėje linijoje vyrai dar nekalbėjo. Teoriškai, P.Jankūnas galėtų užimti tiek sunkiojo krašto, tiek centro pozicijas. Daug kas priklausys nuo to, ar į pasaulio čempionatą spės plyšusių kryžminių kelio raiščių traumą besigydantis Artūras Gudaitis.

„Treneris žino mano stipriąsias ir silpnąsias puses. Jeigu esu kviečiamas į stovyklą, reiškia, nori pabandyti mane savo sistemoje. O ar aš tinku ar kur tinku, kaip norės, taip ir pabandys. Tai jau priklausys ne nuo manęs, o aš prisitaikysiu“, – dėl savo užduočių nesikremta P.Jankūnas.

Dvi vasaras rinktinės žaidimui be P.Jankūno dirigavęs labai gerai pamatė, ko trūko rinktinei.

„Pirmiausia, Paulius cementuoja gynybą. Ir jis visada žino, kur pastatyti koją, kur pakišti ranką, kaip patraukti žmogų. Nematomi dalykai, su kuriais jis labai gerai tvarkosi, – šypsojosi M.Kalnietis. – Kai jis yra komandoje, su juo visaip gali modeliuoti žaidimą. Jis gali žaisti ir ketvirtu, ir yra pakankamai stiprus, jog kažkurią atkarpą rungtyniautų penktu.

Paulius atveria daugiau galimybių puolime, o gynyboje kamšo spragas. O prie viso to, jis yra žiauriai svarbus komandos rūbinei. Čia net aiškinti nereikia – juk „Žalgirio“ rūbinėje viskas laikosi daugiausiai ant jo pečių.

Lietuvos rinktinėje jis įneša tą patį indėlį.“

Tai bus pirma vasara, kai P.Jankūnas dirbs su D.Adomaičiu.

Nuo 2005-ųjų vyrų rinktinei atstovaujantis krepšininkas jau yra dirbęs su Antanu Sireika, Ramūnu Butautu, Kęstučiu Kemzūra ir Jonu Kazlausku.

„Nenoriu čia lyginti, kas kitaip, kas ką. Visi treneriai bendrauja ir viskas gerai. Manau, Adomaitis šiuolaikiškas treneris, daug bendrauja su žaidėjais ir dažnai. Kai tik turi klausimų, iškart skambina, pats tiesiogiai klausia. Jis jaunas, perspektyvus treneris. Bet viskas gerai – jei rinktinę treniruoja, reiškia perspektyva didžiulė“, – pažintį su naujuoju nacionalinės komandos strategu apibūdino P.Jankūnas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Dainius Adomaitis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Dainius Adomaitis

Kviesdamas P.Jankūną į rinktinės stovyklą, D.Adomaitis greičiausiai jį mato ir galutiniame nacionalinės komandos dvyliktuke.

Bet po žalgiriečiui sunkaus 2018-2019 m. sezono daugelis spėlioja, kiek 35-erių veteranas dar gali būti efektyvus aikštėje.

M.Kalnietis šia tema įsiminė A.Milaknio žodžius.

„Nesame burtininkai ir nežinome, kas bus, – samprotavo M.Kalnietis. – Bet kadangi gerai jį pažįstu ir žinau, koks jis talentingas ir kiek nematomo darbo padaro aikštėje... Gal Paulius nemes įspūdingo taškų skaičiaus. Nepadarys kažko labai matomo. Bet tai žmogus, kurį norėtų turėti kiekviena komanda.

Kaip sakė Artūras Milaknis, jis dar tikrai dainuos.“

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Video

00:55
01:30
03:27

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Konkursas

Visi į lauką!

Parašykite atsiliepimą apie 24sek