2022 12 21

Prie istorinio Ž.Ilgausko rekordo priartėjęs amerikietis nukalė pergalę „Neptūnui“

Klaipėdos „Neptūnas“ (6-7) jau buvo per žingsnį nuo laimėjimo, tačiau Prienų „Labas GAS“ (0-14) ekipa vėl parodė kovingumą. Tiesa, jo pirmajai pergalei Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) neužteko.
Austinas Wiley
Austinas Wiley / LKL nuotr.

Mindaugo Brazio auklėtiniai namie 80:75 (16:14, 20:14, 25:22, 19:25) palaužė prieniškius.

„Neptūno“ vedliu tapęs Austinas Wiley rodė monstrišką žaidimą – pelnė 14 taškų ir atkovojo net 24 kamuolius, rinkdamas 38 naudingumo balus.

Jis gerino šio sezono lygos atkovotų kamuolių rekordą, nedaug trūko ir iki visų laikų „Betsafe-LKL“ rekordo (28), kuris priklauso Žydrūnui Ilgauskui. Jis buvo pasiektas dar 1995-aisiais.

Beje, Marius Kiltinavičius dėl techninių pražangų nebaigė mačo ir išėjo iš aikštės likus 8 sekundėms.

12:2 – taip su didesniu pozityvu rungtynes pradėjo šeimininkai, kuriems 9 taškus pelnė Žygimantas Janavičius. Badą puolime „Labas GAS“ nutraukė tik įpusėjus ketvirčiui, Giedrius Bergaudas pelnė 5 taškus per mažiau nei minutę, taip keldamas vis didesnę grėsmę „Neptūnui“. Po pirmo kėlinio prieniškiai atsiliko neženkliai – 14:16.

Darius Tarvydas buvo žmogus, kurio tolimas šūvis pirmąsyk susitikime išvedė į priekį „Labas GAS“ (23:22), bet jau netrukus klaipėdiečiai atsakė spurtu 7:0 ir vertė Marių Kiltinavičių prašyti pertraukėlės. Ji nedavė vaisių – skirtumas augo iki dviženklio (36:23), tad prieš ilgąją pertrauką šeimininkai jautėsi užtikrinčiau – 36:28.

Klaipėdiečiai po pertraukos išlaikė užtikrintumą (49:36) ir neleido varžovams pernelyg priartėti, nors šie ir kėsinosi tai daryti. Vis dėlto liko paskutinis kėlinys, kurio metu situacija ėmė keistis.

Kai atrodė, kad prieniškiams šansų lieka mažai, tritaškį smeigė Mintautas Mockus, dar vieną – Domantas Vilys, o baudų metimus po nesportinės Oskaro Pleikio pražangos realizavo Darius Tarvydas – 70:73. Galingai žaidęs A.Wiley pelnė labai reikalingus taškus „Neptūnui“, bet „Labas GAS“ viltį gyvą išlaikė K.Andersono baudų metimai ir Žygimanto Janavičiaus pražanga puolime.

Liko 33 sekundės, D.Tarvydas smeigė šaltakraujį tritaškį (75:77), bet Mindaugo Girdžiūno baudų metimai tvirtino pergalę „Neptūnui“.

Prienų ekipai nepadėjo neseniai atvykęs Tauras Jogėla. Kukliai atrodė tokie svarbūs žaidėjai kaip Džoko Šaličius (2 tšk., -6 n.b.) ar Dominykas Domarkas (3 tšk.), Jamilas Wilsonas prametė visus 4 metimus. Kyanas Andersonas žaidė ryškiausiai sezone ir pelnė 24 taškus, atliko 8 perdavimus bei rinko 29 naudingumo balus.

„Neptūnas“: Žygimantas Janavičius 18, Austinas Wiley (24 atk. kam.) ir Maliekas White‘as – po 14, Oskaras Pleikys 13, Mindaugas Girdžiūnas 11.

„Labas GAS“: Kyanas Andersonas 24 (8 rez. perd.), Giedrius Bergaudas 16 (6 atk. kam.), Darius Tarvydas 13, Mintautas Mockus 8 (6 atk. kam.), Domantas Vilys 7.