2022 08 14

Prieš Izraelį dominavę jaunučiai – grupės nugalėtojai

Lietuvos jaunučių vaikinų (iki 16 metų) rinktinė (3-0) Europos čempionato grupių etapą užbaigė be pralaimėjimų.
Dovydas Buika
Dovydas Buika / FIBA nuotr.
Temos: 2 Krepšinis Sportas

Tomo Purlio auklėtiniai 98:69 (33:12, 22:21, 30:15, 13:21) nepasigailėjo Izraelio (1-2) rinktinės ir tapo A grupės nugalėtojais.

Toli į priekį lietuviai nuo varžovų pabėgo dar mačo pradžioje. Antrajame ketvirtyje skirtumo augimas sustojo, tačiau po pertraukos Lietuvos krepšininkai pratęsė dominavimą, kol galiausiai atotrūkis tapo nepadorus. Paskutiniajame kėlinyje vadelės buvo atleistos, tačiau galutinis rezultatas lietuvių pranašumu suabejoti neleido.

Lietuvių gretose keturi žaidėjai surinko dviženklį taškų skaičių – Nojus Indrušaitis su 18 taškų buvo rezultatyviausias, Kristupas Smirnovas pelnė 16 taškų, Dovydas Buika – 11, o Paulius Narvilas – 10.

Pirmadienį čempionate – pertrauka, o antradienį prasidės atkrintamosios varžybos. Jose lietuviai startuos aštunfinaliu prieš nė vienos pergalės neiškovojusią Danijos rinktinę.

Lietuva: Nojus Indrušaitis 18, Kristupas Smirnovas 16, Dovydas Buika 11, Paulius Narvilas 10, Kevinas Šacas 9, Matas Buteliauskas 8, Mantas Laurenčikas 7, Kasparas Jakučionis ir Rokas Kreišmontas po 6.

Izraelis: Benas Avrahamas Sarafas 19, Omeras Mayeris 14, Ory Danielis Yairas 13, Mironas Katzas 6.