Ir vasarą naujienų netrūksta. 3 mėn. prenumerata vos už 1,49 Eur!

Prireiks lemiamo mūšio: „Juventus“ paskutinę akimirką įveikė „Lietkabelį“

Lietuvos krepšinio lygos ketvirtfinalio serijoje tarp Utenos „Juventus“ ir Panevėžio „Lietkabelio“ prireiks lemiamų rungtynių. Antrajame ketvirtfinalio susitikime Panevėžyje svečiai iš Utenos triumfavo įtemptoje kovoje 89:88 (24:20, 22:26, 23:16, 26:20).
Utenos „Juventus“ išplėšė lemiamas ketvirtfinalio rungtynes
Utenos „Juventus“ išplėšė lemiamas ketvirtfinalio rungtynes / nuotr. LKL.lt

Dabar serijos iki dviejų pergalių rezultatas lygus 1-1. Lemiamos rungtynės Utenoje vyks penktadienį.

Mačas Panevėžyje buvo maksimaliai įtemptas nuo pirmųjų minučių, o per pertrauką rezultatas buvo lygus 46:46.

Trečiojo kėlinio starte Deividas Sirvydis pats vienas suorganizavo komandos spurtą 8:0, tačiau Oliverio Kostičiaus minutės pertraukėlė prikėlė svečius – jie spurtavo net 15:0 ir veržėsi į priekį.

Ketvirtojo kėlinio starte uteniškiai laikėsi priekyje nedideliu skirtumu, tačiau jį sėkmingai išlaikė ilgą laiką.

Likus žaisti dvi minutes, Vytenis Lipkevičius prametė laisvas iš toli, o „Juventus“ pranašumą netrukus iki septynių taškų didino Tahjonas Starksas (84:77).

Džordže Gagičiaus taiklus baudos metimas ir Deivido Sirvydžio dėjimas po perimto kamuolio greitai braukė varžovų pranašumą (80:84).

Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Deividas Sirvydis

Ėmė tiksėti paskutinė rungtynių minutė, kai Martynas Varnas įkrėtė tritaškį ir komandas teskyrė taškas.

T.Starksas tuomet prametė iš toli, tačiau jo komandos draugai sugriebė kamuolį puolime, o taškus dėjimu vertė Ajdinas Penava (86:83).

D.Sirvydis buvo siunčiamas prie baudų linijos, tačiau pataikė tik kartą iš dviejų (84:86). Dar viena „Juventus“ klaida išsimetant kamuolį vėl siuntė prie linijos Gabrielių Maldūną – centras išlygino rezultatą 86:86.

Po pertraukėlės G.Maldūnas pažeidė taisykles prieš Ivaną Vranešą, bandydamas perimti kamuolį. Kroatas sumetė abi baudas, laikrodis rodė 18 likusių sekundžių.

D.Sirvydis ėmėsi atakos ant savo pečių, Evaldas Šaulys be pražangos neapsiėjo – „LIetkabelio“ vakaro lyderis rezultatą vėl išlygino 88:88.

Paskutinei atakai Utenos krepšininkai turėjo 12 sekundžių. T.Starksas tritaškio nepataikė, tačiau išprovokavo pražangą metimo metu paskutinę rungtynių sekundę.

Skirmanto Lisausko / BNS nuotr./TJ Starksas

Amerikietis pirmą baudos metimą prametė, antroji buvo tiksli, trečiojo metimo, norėdamas jį pramesti, žaidėjas net nepataikė į lanką. 1,5 sekundės stebuklui turėjo „Lietkabelis“, bet M.Varno metimas iš aikštės vidurio nebuvo tikslus.

T.Starksas su 21 tašku buvo rezultatyviausias nugalėtojų gretose, pralaimėjusiems 26 taškus surinko D.Sirvydis.

„Lietkabelis“: D.Sirvydis 26 (5/8 dvit., 3/4 trit.), M.Varnas 13, Dž. Gagičius 11, G.Orelikas 10.

„Juventus“: T.Starksas 21, E.Šaulys 14, Ž.Skučas 12.