Metinė prenumerata tik 7,99 Eur. Skaityti apie sportą - taip pat sportas.
Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!

Du spurtus surengęs „Žalgiris“ pergalingai startavo pusfinalyje

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) pusfinalio starte Kauno „Žalgiris“ sutriuškino Panevėžio „7bet-Lietkabelį“, nors laimėjo tik du kėlinius. Pirmą ir paskutinį.

Andrea Trinchieri auklėtiniai susitikimą pradėjo taip, kad atrodė, jog tiesiog nupūs svečius, žaidusius be Nikola Popovičiaus, Dovio Bičkauskio ir Liutauro Lelevičiaus. Galingai spurtavęs „Žalgiris“ pirmavo 31:12.

Tačiau Gediminas Orelikas įskraidino 6 tritaškius iš 6-ių, o antrą ir trečią kėlinius laimėję svečiai priartėjo iki 5 taškų (68:63).

„Žalgiris“ į tai atsakė spurtu 21:2 ir sudėjo taškus ant „i“ bent jau pirmosiose serijos iki 3 pergalių rungtynėse – 93:72 (33:14, 15:24, 18:22, 27:12).

Rezultatyviausias ir naudingiausias nugalėtojų gretose buvo Keenanas Evansas su 15 taškų ir 17 naudingumo balų.

Svečių ekipoje žibėjo G.Orelikas, pelnęs 22 taškus ir surinkęs tiek pat naudingumo balų.

Deividas Sirvydis strigo „Žalgirio“ gynyboje ir nors baigė mačą su 5 taškais (0/5 trit., 1/3 baud.), bet ir minus 4 naudingumo balais.

Panevėžiečiai iš viso prarado net 22 kamuolius – daugiausiai šiame sezone.

„Žalgiris“: Keenanas Evansas 15, Demetre Riversas ir Laurynas Birutis – po 12, Kevarriusas Hayesas ir Edgaras Ulanovas – po 9, Dovydas Giedraitis 8, Lukas Lekavičius 7, Brady Manekas 6.

„7bet-Lietkabelis“: Gediminas Orelikas 22 (6/6 trit.), Džordže Gagičius 16 (7 atk. kam.), Diante Baldwinas 12, Martynas Varnas 8.

Rungtynių eiga

40 min. Pabaiga – „Žalgiris“ laimi 93:72.

36 min. Šeimininkų spurtas tęsiasi iki 21:2 ir intriga žaibiškai išgaruoja (89:65). N.Čanakas kelia nuo suolo jau ir 18-metį Niką Stuknį.

33 min. L.Lekavičius smeigia tritaškį ir „Žalgiris“ spurtuoja 15:0 (78:63).

32 min. K.Hayesas verčia du su pražanga (73:63).

31 min. G.Orelikas įmeta 6 tritaškį iš šešių (68:63).

Trečias kėlinys

30 min. Dž.Gagičius pelno du su pražanga ir prieš lemiamą ketvirtį komandas jau skiria tik 6 taškai (66:60).

29 min. Tik trečiajame kėlinyje į kovą mestas L.Lekavičius pelno pirmuosius savo taškus. Tuo metu panevėžiečiai žaidžia ne tik be N.Popovičiaus ir L.Lelevičiaus, bet ir Dovio Bičkauskio.

26 min. G.Maldūnas įmeta savo firminį metimą ir „7bet-Lietkabelis“ jau lipa žalgiriečiams ant kulnų (60:55). Į tai pirmaisiais savo taškais atsako E.Ulanovas, pelnantis keturis iš eilės (64:55).

23 min. Žaidimas jau senokai nebevyksta į vieną krepšį. V.Lipkevičius įmeta iš toli ir skirtumas tarp ekipų – vėl vienženklis (53:44).

21 min. Trečias kėlinys prasideda lygiai taip pat, kaip ir pirmas – taikliu tolimu B.Maneko tritaškiu. Bet čia pat tuo pačiu atsako G.Orelikas (51:41).

Antras kėlinys

20 min. Galingai rungtynes pradėjęs „Žalgiris“ pirmąją jų pusę laimi 10 taškų (48:38).

19 min. Tyčia „Žalgirio“ laisvas paliekamas D.Baldwinas įmeta dar vieną tritaškį, D.Sirvydis deda iš viršaus su pražanga ir skirtumas traukiasi iki vienženklio (46:37).

17 min. Tuo metu „Žalgiris“ iš toli meta puikiai – 6/10 (60 proc.) ir pirmauja 46:29.

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Gediminas Orelikas

15 min. G.Orelikas – 4/4 tritaškiai, bet kiti ir toliau stringa kietoje „Žalgirio“ gynyboje. D.Sirvydis prameta abi baudas ir svečių taiklumas nuo baudų metimų linijos daugiau nei siaubingas – 1/7 (14,3 proc.).

13 min. „Žalgiris“ toliau renka taškus, o panevėžiečius išjudinti bando penkis iš eilės pelnantis Diante Baldwinas (38:21).

Pirmas kėlinys

10 min. Svečių košmaras tęsiasi. M.Varnas prameta abi baudas, o „Žalgiris“ tiesiog puotauja „7bet-Lietkabelio“ pusėje. Be intrigos – 31:14.

8 min. Beviltiška panevėžiečių gynyba – E.Sumneris metas laisvas, iš eilutės taškus renka ir R.Šmitas (29:12).

7 min. „7bet-Lietkabelio“ gyvybę kol kas palaiko tik G.Orelikas, įmetantis 3 tolimą metimą iš 3 (20:12).

5 min. D.Sirvydis aplaidžiai praranda kamuolį, o jį pavogęs K.Evansas deda iš viršaus ir riaumoja nuo emocijų. „Žalgiris“ atrodo nusiteikęs nejuokauti (15:6).

4 min. Laiko apsidairymui turėjęs G.Orelikas duria tritaškį (10:6).

2 min. Brady Manekas įskraidina tritaškį, Laurynas Birutis renka taškus iš po krepšio ir „Žalgiris“ sėkmingiau pradeda rungtynes (7:3).

Panevėžiečiams pirmosiose rungtynėse dėl traumų nepadės Nikola Popovičius ir Liutauras Lelevičius.

15min apklausti lygos treneriai neabejoja, kad į finalą žengs „Žalgiris“, o didžiausią intrigą mato panevėžiečių lyderio Deivido Sirvydžio žaidimą prieš Eurolygos lygio gynybą.

„Žalgiris“ į pusfinalį žengė tiesiausiu keliu – dukart sutriuškindamas Mažeikių „M Basket-Delamode“.

Tuo metu „7bet-Lietkabelis“ ketvirtfinalyje laimėjo tik neįtikėtinai dramatiškame lemiamų rungtynių pratęsime, kai Gabrielius Maldūnas kyštelėjo ranką ir pataisė netaiklų metimą, palauždamas Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ pasipriešinimą.

Kauniečiai ir panevėžiečiai šiame sezone tarpusavyje susitiko 4 sykius (įskaitant KMT finalą) ir visus juos laimėjo „Žalgiris“.

Didžiausiame Bukčių miško parke Vilniuje pasivaikščioti kviečia trys nauji maršrutai