2018 04 10

R.Knyzaitės vedamos „Hoptrans-Sirenos“ žengė žingsnį LMKL aukso link

Kauno rajono „Hoptrans-Sirenos“ pergalingai pradėjo Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) finalo seriją. Manto Šerniaus auklėtinės namuose 78:73 (20:17, 19:21, 14:19, 25:16) įveikė Vilniaus „Kibirkštį“ ir finalo serijoje išsiveržė į priekį rezultatu 1:0.
Rasa Knyzaitė
Rasa Knyzaitė / nuotr. Evaldo Šemioto

Mačo pradžia klostėsi apylygiai abiems ekipoms ir ketvirčio viduryje, po Ievos Šimkutės dvitaškio, „Hoptrans-Sirenų“ deficitas buvo minimalus – 8:9. Nei viena iš ekipų atitrūkti nesugebėjo, o po Rasos Knyzaitės tikslių baudos metimų garliaviškės išsiveržė į priekį – 16:15. Ketvirtį dvitaškiu baigė Gabija Šegždaitė, leisdama šeimininkėms pirmauti – 20:17.

Antrajame kėlinyje „Hoptrans-Sirenos“ surengė spurtą 7:2 ir susikrovė 8 taškų pranašumą – 27:19. Garliaviškės ilgokai išlaikė atotrūkį, tačiau vilnietės rezultatą išlygino – 29:29. Nors šeimininkėms ir vėl buvo pavykę pabėgti į priekį (36:30), tačiau prieš antrąją mačo dalį pranašumas ištirpo iki minimalaus – 39:38.

Po didžiosios pertraukos ir toliau aikštelėje virė atkakli kova. Sužaidus kiek daugiau nei 3 minutes, rezultatas buvo lygus – 43:43. Nors žingsneliu priekyje vis buvo „Hoptrans-Sirenos“, tačiau toli pabėgti varžovės neleido – 51:48. Likus žaisti 2 minutes, „Kibirkštis“ rezultatą persvėrė (52:51), o prieš lemiamą ketvirtį garliaviškių deficitas siekė 4 taškus – 53:57.

Paskutinį ketvirtį tolimu metimu pradėjo R.Knyzaitė, tiksliai baudų metimus realizavo Rasa Žemantauskaitė-Matlašaitienė bei pridėjo dvitaškį ir išvedė „Hoptrans-Sirenas“ į priekį – 60:57. Intriga ir toliau niekur nedingo, o įpusėjus ketvirčiui rezultatas buvo lygus – 66:66. Likus žaisti 2 minutes, tritaškį smeigė Olena Ogorodnikova (71:70), o netrukus garliaviškių pranašumas siekė jau 4 taškus – 75:71. Nors likus 20 sekundžių „Kibirkštis“ priartėjo (73:75), tačiau „Hoptrans-Sirenos“ baudų metimais įtvirtino savo pergalę – 78:73.

„Hoptrans-Sirenos“: Rasa Knyzaitė 23 (6 atk. kam., 5 rez. perd.), Ieva Šimkutė 14, Rasa Žemantauskaitė-Matlašaitienė 11 (5 atk. kam.), Olena Ogorodnikova 7 (5 atk. kam.).

„Kibirkštis“: Gabija Meškonytė 18 (5 atk. kam.), Laura Juškaitė 13 (5 atk. kam.), Shenita Landry (15 atk. kam.) ir Deanna Mayza po 11.

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas