Reguliarųjį sezoną „Rytas“ uždarė rezultatyviausiu pasirodymu per 16 metų

Vilniaus „Rytas“ (24-6) įspūdingu pasirodymu uždarė Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) reguliarųjį sezoną. Giedriaus Žibėno auklėtiniai išvykoje net 124:89 (35:23, 30:23, 31:27, 28:16) nupūtė Pasvalio „Pieno žvaigždes“ (5-25).

124 taškai – naujas LKL rezultatyvumo rekordas ir didžiausias „Ryto“ rezultatas per beveik 16 metų.

Pastarąjį sykį taip rezultatyviai vilniečiai žaidė dar 2008 m. spalį, kai Antano Sireikos treniruotas „Lietuvos rytas“ į tuomečio „Alytaus“ krepšį įmetė net 134 taškus. Tai yra ir šios komandos rekordas šalies pirmenybėse.

Mačą abi komandos pradėjo produktyviau dirbdamos puolime nei gynyboje, o pirmieji į priekį truktelėjo vilniečiai – 16:8. Gausiai taškus vertęs „Rytas“ dviženkliu skirtumu pabėgo tik kėliniui besibaigiant, greitoje atakoje pasižymėjus Gyčiui Radzevičiui – 32:21.

Antrajame kėlinyje svečiai skirtumą vertė triuškinančiu ir nesužaidus nė vienuolikos minučių atsiplėšė 40:23. Vėliau sostinės ekipos taškų mašina kiek sumažino apsukas, tačiau į ilgąją pertrauką išėjo užtikrintai pirmaudama 65:46.

Trečiąjį kėlinį vėl geriau pradėjo „Rytas“ – Margiris Normantas ir RJ Cole’as pataikė tritaškius, Javinas DeLaurier įkrovė tautiečio pakabintą kamuolį (73:49). Itin kietai M.Normantą stabdęs Deante Johnsonas užsidirbo nesportinę pražangą.

Paskutinėje mačo atkarpoje intrigos jau nebuvo – J.DeLaurier dėjimu šimtąjį vilniečių tašką pelnė dar likus žaisti šešias minutes, o Pasvalio klubas prie šios ribos taip ir nepriartėjo. Mačo pabaigoje dar kibirkščiavo Simas Jarumbauskas ir Oskaras Pleikys, jiems skirta po techninę nuobaudą. Kiek anksčiau nesportinę pražangą gavusiam „Ryto“ aukštaūgiui tai reiškė rungtynių pabaigą.

Paskutinėmis minutėmis dviženklį rezultatyvumą pirmą kartą karjeroje pavyko pasiekti „Ryto“ jaunuoliui Gantui Križanauskui. Vos 12 minučių sužaidęs 18-metis spėjo surinko 12 taškų.

Į atkrintamąsias neprasibrovusioms „Pieno žvaigždėms“ tai buvo paskutinysis sezono mačas. Pozityviausiu pasvaliečių sezono finišo aspektu tapo išskirtinės aprangos – atributika vėliau bus pardavinėjama labdaringame aukcione „Už pergalę gyventi“.

Tuo tarpu antrąją vietą užėmęs „Rytas“ dar laukia, kol sužinos savo varžovus ketvirtfinalyje – jais gali tapti Jonavos „CBet“ (11-19) arba Mažeikių „M Basket-Delamode“ (11-18).

Kad ir kaip pasibaigtų reguliarusis sezonas, „Rytas“ ketvirtfinalio seriją namie pradės pirmadienį, gegužės 13-ąją, namuose.

„Pieno žvaigždės“: Jordanas Watsonas 26 (6/10 trit.), Simas Jarumbauskas ir Kadeemas Jackas po 17, Deante Johnsonas 10.

„Rytas“: Gytis Radzevičius 17 (6 atk. kam.), Margiris Normantas 16, RJ Cole'as (8 rez. perd.) ir Justinas Gorhamas (5/5 dvit.) po 14, Gantas Križanauskas 12, Marcusas Fosteris 11, Javinas DeLaurier 10.