2022 08 19

Nenugalimi: pasirengimo etapą lietuviai baigė sudorodami Nyderlandus

Lietuvos krepšinio rinktinė pasirengimą Europos čempionatui baigė be nuostolių. Penktadienio vakarą paskutiniame mače Kazio Maksvyčio auklėtiniai Vilniuje 94:68 (25:19, 23:22, 22:17, 24:8) nukovė Nyderlandų komandą.
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Lietuva laimėjo visas septynias kontrolines rungtynes.

Šį kartą intrigos nebuvo daug. Svečiai laikėsi tik apie pusę pirmo kėlinio. Vėliau lietuviai, kaip įprasta, pradėjo dominuoti baudos aikštelėje ir persvara iš lėto ėmė augti.

Tai buvo rezultatyviausias lietuvių mačas pasirengimo etape.

Šeimininkus į priekį vedė NBA parako uostę lyderiai: Ignas Brazdeikis pelnė 16 taškų, Jonas Valančiūnas – 14, Domantas Sabonis – 10.

Lietuvai šiame mače nepadėjo Donatas Tarolis ir Eigirdas Žukauskas, bet po traumos sėkmingai sugrįžo 11 taškų pelnęs Mindaugas Kuzminskas.

Iki kitą mėnesį prasidedančio Europos čempionato pradžios lietuviai dar sužais dvejas 2023 metų pasaulio čempionato atrankos rungtynes su Vengrija (svečiuose) ir Juodkalnija (namuose).

Lietuva: Ignas Brazdeikis 16, Jonas Valančiūnas 14, Martynas Echodas 12, Mindaugas Kuzminskas 11, Domantas Sabonis 10, Rokas Jokubaitis 9, Marius Grigonis 8.

Nyderlandai: Olafas Schaftenaaras 17, Worthy De Jongas 14, Keye Van Der Vuurstas De Vriesas 11.

Rungtynių eiga.

IV kėlinys. Lietuva – Nyderlandai 94:68 (25:19, 23:22, 22:17, 24:8).

40 min. Rungtynės baigiasi. Septinta pergalė.

36 min. Kuzia kaip reikiant įsibėgėjo. Jo tritaškis, Kristupo Žemaičio perimtas kamuolys bei dėjimas ir jau 88:64.

34 min. Rokas Giedraitis staigiai paleidžia tritaškį. Bingo! Tomas Dimša irgi tokiu pačiu būdu pelno pirmuosius savo taškus. 78:61.

32 min. Du Martyno Echodo puikūs epizodai. Iš pradžių galingu dėjimu užbaigia greitą ataką, o po to dar ir varžovui išrašo „stogą“.

III kėlinys. Lietuva – Nyderlandai 70:58.

27 min. Mindaugas Kuzminskas sėkmingai įsijungia į žaidimą ir pelno pirmuosius taškus iš po krepšio.

25 min. Igno Brazdeikio du puikūs epizodai. Jis renka 14-ąjį tašką, o lietuvių persvara vėl dviženklė – 62:52.

23 min. Nuo kranto iki kranto. Dar vienas puikus Mariaus Grigonio epizodas – 54:48.

21 min. Antrą rungtynių pusę taikliu metimu pradėjo olandai, bet į tai iš karto Marius Grigonis turėjo savo atsakymą – 52:43.

II kėlinys. Lietuva – Nyderlandai 48:41.

20 min. Olandai pataiko du tritaškius, prideda metimą iš po krepšio ir iš dviženklės persvaros beveik nieko nelieka. 45:41.

19 min. Ignas Brazdeikis sumeta baudas, o po akimirkos lietuviai perima kamuolį ir Rokas Giedraitis užbaigia greitą ataką – 43:33.

18 min. Igno Brazdeikio dar vienas tritaškis. Iggy šiame mače vėl jaučiasi puikiai – 38:30.

16 min. Arnas Butkevičius gražiai perduoda kamuolį Domantui Saboniui per nugarą ir pastarasis renka aštuntą tašką – 33:26.

15 min. Kokia graži lietuvių ataka. Domantas Sabonis atlieka puikų perdavimą nuo žemės į baudos aikštelę kertančiam Rokui Jokubaičiui. Šis tandemas taip suveikia jau ne pirmą kartą – 31:26.

12 min. Kazys Maksvytis drąsiai varijuoja sudėtimi, bet ir svečiai neatsilieka ir išlieka per kovinį atstumą – 29:22.

I kėlinys. Lietuva – Nyderlandai 25:19

10 min. Kėlinio pabaigoje olandai atkuto, bet lietuvių persvara išlieka saugi.

7 min. Lietuviai užtikrintai pirmauja – 19:11.

6 min. Kazys Maksvytis pirmą iš aukštaūgių ant suolo sodina Domą.

5 min. Lietuvių pranašumas nekelia didesnių klausimų nuo pat dvikovos pradžios. Šeimininkai daugumą savo atakų organizuoja per Joną Valančiūną ir Domantą Sabonį ir tai visiškai pasiteisina.

1 min. Puiki pradžia. Vakarykščio mačo didvyris Ignas Brazdeikis rungtynes pradeda taikliu tritaškiu – 3:0.

Lietuvos rinktinė šiame pasirengimo cikle laimėjo visas penkias akistatas.

Lietuvos krepšinio federacija pranešė, kad šį susitikimą praleis Donatas Tarolis ir Eigirdas Žukauskas.

Pirmasis nerungtyniaus trenerio K.Maksvyčio sprendimu, o antrasis yra patyręs kojos raumens traumą.

Į rikiuotę po šešių praleistų mačų turėtų sugrįžti Mindaugas Kuzminskas.