Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2017 08 16

Rimas Kurtinaitis įvertino Lietuvos rinktinę: „Kovosime dėl medalių“

Visą vasarą plušėjęs Rimas Kurtinaitis turėjo ką veikti – dėliojo naują Vilniaus „Lietuvos ryto“ paveikslą aikštėje ir iš naujo pažindinosi su klubo vadovybe, kuri pasikeitė iš esmės. Tačiau vasaros pabaigoje treneris gali ramiau atsipūsti ir pats pasimėgauti krepšiniu prie televizoriaus. Jame – Dainiaus Adomaičio kuriama Lietuvos rinktinė. Po rungtynių su Prancūzija R.Kurtinaitis įsitikinęs – Europos čempionate kovosime dėl medalių.
Rimas Kurtinaitis
Rimas Kurtinaitis / Valdo Kopūsto / 15min nuotr.

R.Kurtinaičio nenustebino tai, kad Lietuvos rinktinė nuo sutriuškinimo Orleane perėjo prie užtikrintos pergalės Kaune.

„Rinktinė sužaidė dar nedaug draugiškų rungtynių ir paieškos tęsiasi. Žinome, kad ne iš karto į stovyklą atvyko visi krepšininkai, todėl dar reikia laiko. Žaidimas jau gerėja ir rungtynės su Prancūzija buvo to įrodymas“, – kalbėjo „Lietuvos ryto“ treneris.

Stebėdamas Lietuvos rinktinės žaidimą, 57-erių krepšinio specialistas mano, kad Europos čempionate turėtume siekti aukščiausių tikslų: „Aš manau, kad mūsų rinktinė yra pajėgi kovoti dėl medalių. Ir ne aš vienas taip manau. Teko skaityti ir kitų šalių trenerių atsiliepimus.“

Rungtynėse su Prancūzija taikliai šaudęs Martynas Gecevičius ne kartą viešai užsiminė, kad norėtų žaisti Vilniaus „Lietuvos ryte“, tačiau Rimas Kurtinaitis apgailestaudamas atskleidė, kad ateinantį sezoną jo komandoje nematysime.

„Deja, bet šiais metais mes tiesiog negalime jo turėti. Dėl kitų metų žiūrėsime, kaip bus“, – apie anksti baigtą komplektaciją snaiperių grandyje kalbėjo sostinės klubo treneris.

R.Kurtinaitis pasidalijo mintimis ne tik apie Lietuvos rinktinę, bet ir Donato Motiejūno sprendimą karjerą tęsti Kinijoje.

Ray Vysniausko nuotr./Rimas Kurtinaitis
Ray Vysniausko nuotr./Rimas Kurtinaitis

– Kaip apibūdintumėte šių metų rinktinę?

– Mes žinome, ką gali kiekvienas mūsų žaidėjas. Jonas Mačiulis demonstruoja gerą formą, Manto Kalniečio žaidimas dar banguoja. Jis atlieka daug gerų dalykų, bet ir klaidų padaro. Bet mes visada žinome, kad jie dar tik siekia formos ir to lygio, kuriame jie yra kaip žaidėjai. Jau dabar visuma yra gera. Jie ir ginasi gerai, ir prancūzų pataikymas šįkart buvo daug prastesnis. Ne vien dėl to, kad jie nepataikė, bet kad ir mes geriau gynėmės. Teko skaityti Dainiaus Adomaičio komentarą, tai jis ir tvarkė gynybinius reikalus. Manau, kad nuo šių rungtynių judėsime gera linkme.

– Ko dar trūksta, kad iki čempionato rinktinė būtų pasirengusi?

– Velnias žino. Treneriai gal geriau žino. Manyčiau, kad dar reiktų stabilizuoti žaidimą ir susirasti tinkamus penketus. Kokiais momentais ką į aikštę leisti. Kol kas žaidžia arba tie mūsų lyderiai, arba tie, kurie dar kovoja dėl vietos rinktinėje. Kuriami modeliai, kad būtų galima patikrinti, ar žaidėjas tinka rinktinei. Dar reikia stabilumo, bet jis ateis per treniruočių ir rungtynių procesą. Dar liko ketverios draugiškos rungtynės, per kurias bus spėta viską susiderinti. To ir linkime.

#Kapitonas apie komandoje šlubavusį pataikymą ????????????#Lietuva #Kalnietis

A post shared by 24sek (@24sek) on

– Koks jūsų įspūdis apie jūsų auklėtinio Artūro Gudaičio pasirodymą rinktinėje?

– Artūras Gudaitis kelias rungtynes iš eilės sužaidė neblogai. Nemanau, kad mūsų trys „centrai“ ir Donatas Motiejūnas, kurį Dainius Adomaitis naudoja penktoje pozicijoje, visada žais gerai, todėl ir reikalinga juos mainyti. Su prancūzais daugiau žaidė Jonas Valančiūnas, bet mes žinome A.Gudaičio potencialą. Dar sezono metu sakiau, kad jis bus svarbus rinktinei, ir jis tai įrodo. Džiaugiuosi.

– Martynas Gecevičius rodė snaiperio savybes. Krepšininkas ne kartą užsiminė, kad norėtų žaisti Vilniuje. Ar jūs norėtumėte jį matyti savo komandoje?

– Jeigu atvirai, su manimi nebuvo susisiekęs nei pats Martynas, nei jo agentas. Aišku, gal ne pats žaidėjas turi tai daryti. Klubo viduje gal kokios ir vyko kalbos. Problema ne tame. Aš labai vertinu Martyną Gecevičių, man teko dirbti su juo anksčiau Vilniaus „Lietuvos ryte“. Tikrai labai gerai žaidė ir šiemet jis gerai žaidė.

Juk mes jau negalime atsisakyti tų žaidėjų, su kuriais pasirašytos sutartys.

Aš norėčiau jį matyti savo komandoje. Tačiau yra kitos problemos. Mes birželio pradžioje jau pasirašėme sutartis su tos pozicijos žaidėjais. Mes tada apie jį nieko nežinojome. Tada atsirado tos žinutės laikraščiuose. Man skambino ir klubo vadovybė, klausė, ar aš žiūriu. Ką aš žiūriu? Juk mes jau negalime atsisakyti tų žaidėjų, su kuriais pasirašytos sutartys. Jeigu mes turime pinigų, aš norėčiau turėti ir 20 žaidėjų, bet mes jų neturime. Paprasčiausiai.

Man jis tikrai patinka kaip žaidėjas ir snaiperis, bet tiesiog jau tos pozicijos sudėliotos. Nemanau, kad tokius dalykus reikia aiškintis per laikraščius, bet jei paklausėte, tai atsakau, kad ta tema nebūtų plėtojama. Deja, bet šiais metais mes tiesiog negalime jo turėti. Dėl kitų metų žiūrėsime, kaip bus.

@marciukas13 ???????????????????? #Gecevicius #Lietuva #Eurobasket

A post shared by 24sek (@24sek) on

– Ar „Lietuvos ryto“ komanda kitam sezonui jau galutinai sukomplektuota, ar dar vyksta darbai?

– Daugmaž sukomplektuota, bet dar ieškome jaunų ir nebrangių krepšininkų. Galvojame apie perspektyvą, bet ta pagrindinė sudėtis jau sudaryta. Dar turėsime neblogos medžiagos iš „Perlo“, nes mums reikia tų jaunų žaidėjų iš „Lietuvos ryto“ sistemos. Tai praėjusį sezoną įrodė Margiris Normantas. Jaunimo komandoje dar tikrai turime įdomių žmonių.

Manau, treneris taip pasirinks žaidėjus, kad galėtume kovoti dėl medalių.

– Kaip manote, koks bus tas galutinis Lietuvos rinktinės dvyliktukas?

– Nenoriu spėlioti ir patarinėti. Jonui Kazlauskui buvo svarbiausia gynyba, tai jam Martynas Gecevičius netiko. Dainius Adomaitis labiau žiūri į tikslų puolimą, tai jam Gecevičius tinka. Man, kaip trečiam, dar būtų galima kažką pasakyti, bet kiekvienas treneris pats geriausiai žino, kas jam tinka. Manau, treneris taip pasirinks žaidėjus, kad galėtume kovoti dėl medalių.

– Rezultatyviausias rungtynes šią vasarą sužaidė Donatas Motiejūnas. Ką jūs manote apie jo pasirinkimą karjerą tęsti Kinijoje?

– Teko pasiskaityti daug nuomonių apie tai. Šiuo metu daug žaidėjų iš NBA važiuoja į Kiniją ir dar spėja sezono gale vėl sugrįžti į NBA. Manau, kad jam reikia žaisti. Tie pora metų su traumomis ir perėjimais buvo jam nenaudingi. Aišku, tai buvo ne jo sprendimai, bet dabar jam svarbiausia žaisti. Kinija yra nebloga šalis ir finansiškai. Aišku, pasaulyje Kinijos lyga užima vos 12-ą vietą, bet galbūt dabar tai nesvarbu. Dabar ten yra daug gerų klubų ir žaidėjų. Tai buvo jo sprendimas ir, matyt, teisingas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius