„Rytas“ nesugadino šventės Generolui ir debiutavusiam 16-mečiui – palaužė „Šiaulius“

Legendinį klubo lyderį Chucką Eidsoną iš JAV atsiskraidinęs ir 13-u numeriu pažymėtus marškinėlius į „Jeep“ arenos palubes iškėlęs Vilniaus „Rytas“ (21-5) sugrįžo į pergalių kelią Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“).

Išskirtinėse Generolu pravardžiuoto Ch.Eidsono pagerbimo rungtynėse Giedriaus Žibėno auklėtiniai 83:74 (24:18, 21:22, 18:13, 20:21) įveikė svajonių apie lygos atkrintamąsias neatsisakančių „Šiaulių“ (7-19).

Ilgosios pertraukos metu pagerbtas Ch. Eidsonas – ceremonijos metu į arenos palubes iškelti jo marškinėliai, joje sudalyvavo visa krepšininko šeima bei buvę bendraklubiai Martynas Gecevičius, Steponas Babrauskas, Justas Sinica ir kiti.

Vilniečiai ir toliau užtikrintai žengia antri šalies pirmenybėse, o 9 vietą užimantys šiauliečiai nuo atkrintamųjų vis dar atsilieka net 3 pergalėmis.

Lengva „Rytui“ tikrai nebuvo. Antrajame kėlinyje Žydrūno Urbono treniruojami svečiai pirmavo 6 taškais (29:35), bet tuomet krito į duobę.

Šeimininkai spurtavo 11:0 ir perėmė iniciatyvą (40:35). Galutinai palaužti „Šiaulių“ pasipriešinimą vilniečiams pavyko tik ketvirtajame kėlinyje, kuriame skirtumas tarp komandų užaugo ir iki 15 taškų (80:65).

Karjeros blokuotų metimų rekordą pagerino Martynas Echodas, užgesinęs net 6 šiauliečių bandymus. Iki LKL sezono rekordo „Rytui“ aukštaūgiui pritrūko dar vieno bloko.

Išskirtinėse rungtynėse su „Ryto“ vyrų komandos marškinėliais debiutavo ir 16-metis Ignas Urbonas, akistatoje prieš tėčio Žydrūno Urbono treniruojamą „Šiaulių“ ekipą.

Vis dėlto taškų per 2 minutes pelnyti nepavyko – jaunuolis prametė vienintelį mestą tritaškį.

„Rytas“: Justinas Gorhamas 22 (6 atk. kam., 31 naud. bal.), Marcusas Fosteris 12 (2/7 trit.), R.J. Cole'as, Margiris Normantas (2/6 trit.) ir Martynas Echodas (6 blok., 5 atk. kam.) – po 9, Arnas Velička 8 (2/5 trit.).

„Šiauliai“: Tomašas Pavelka 17 (8 atk. kam., 3 blok., 27 naud. bal.), Shaquille'as Keithas 13 (4 klaid.), Paulius Danusevičius 11 (7 atk. kam.), L.J. Thorpe'as 9 (5 atk. kam., 4 klaid.), Seanas Armandas 8.