Dabar populiaru
Publikuota: 2018 birželio 20d. 12:33 , Atnaujinta: 2018 birželio 20d. 13:10

Š.Jasikevičiui suteiktas Kauno garbės piliečio vardas: „Tai viena didžiausių garbių mano gyvenime“

Šarūnas Jasikevičius
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Šarūnas Jasikevičius

Trečiadienį Kauno rotušėje vyko ceremonija, kurios metu Kauno „Žalgirio“ krepšinio komandos vyriausiajam treneriui Šarūnui Jasikevičiui oficialiai suteiktas Kauno garbės piliečio vardas. Pergalių kalvis prisipažino, kad šiemet Jasikevičiaus reikalas yra per daug išpūstas, juk svarbiausia yra – nuostabi komanda.

Idėja būtent tokiu būdu pagerbti Š.Jasikevičių už pasiekimus krepšinyje ir nuopelnus garsinant Kauno vardą kilo dar šių metų pradžioje. Balandį tokiam pasiūlymui pritarė Kauno savivaldybės Apdovanojimų komisija, o gegužę vienbalsiai šį sprendimą patvirtino ir miesto taryba.

„Tai viena ryškiausių ir tituluočiausių Lietuvos žvaigždžių“, – tokiais žodžiais pradėtas garbės piliečio Š.Jasikevičiaus pristatymas. Į Kauno rotušės ceremonijų salę iškilmingai įneštos Kauno garbės piliečio regalijos.

Šventėje Š.Jasikevičius pasirodė su savo šeima – žmona Anna ir dviem vaikais. Treneris akivaizdžiai jaudinosi.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Šarūnas Jasikevičius
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Šarūnas Jasikevičius

„Keistai jaučiuosi su šitomis regalijomis. Didelė man garbė, Šarūnai, tau įteikti šį apdovanojimą. Ne tik už pasiekimus, už moralinį veidą, meilę šeimai ir miestui. Prisimenu praėjusius metus, kai kabėjo plakatas mieste „Šarai, pasilik“. Šiemet mes jo nekabinsime. Nes žinome, kad tu buvai, esi ir būsi kaunietis. Džiaugiuosi, kad tau atsiveria didelės karjeros galimybės. Visad Kaune būsi laukiamas. Geriau, kad laukiamas, taip niekad ir neišėjęs.

Iš komandos tu padarei šeimą. Teko kartu su „Žalgiriu“ keliauti, mačiau, koks tu visiems patarėjas, lyg vyresnis brolis, draugas ar net tėvas“, – ceremonijos metu teigė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Pasak Vlado Garasto, treneris, o ne valdžios funkcionieriai, yra pagrindinis variklis, pergalės kalvis. Jis pasidžiaugė, kad Kauno valdžia susiprato įteikti Š.Jasikevičiui garbės piliečio vardą.

„Noriu pajuokauti. Prieš 8-erius metus buvau susitikęs su Baltarusijos krepšinio federacijos prezidentu, kuris patikino, kad už blogus pasirodymus du treneriai buvo pasodinti į kalėjimą“, – visus nusišypsoti privertė dar 2002-aisiais Kauno garbės piliečio vardą pelnęs anuometinis „Žalgirio“ treneris V.Garastas.

Į tai Š.Jasikevičius atsakė: „Smagu, kad mes treniruojame demokratinėje šalyje“.

Kalbą tarė ir Š.Jasikevičiaus tėtis.

Š.Jasikevičius: „Jasikevičiaus reikalas yra išpūstas“

Tai viena didžiausių garbių, kurią esu patyręs gyvenime. Stengsiuosi toliau garsinti savo miestą, – žadėjo Š.Jasikevičius.

„Noriu padėkoti Kauno miestui už didžiulę garbę. Didžiuojuosi būdamas kaunietis. Stengiuosi visad atlikti gerai savo darbą. O jei dar kartu garsinu savo miestą... Ačiū mamai ir tėčiui, žmonai ir vaikams, komandai, sirgaliams. Viena didžiausių garbių, kurią esu patyręs gyvenime. Stengsiuosi toliau garsinti savo miestą“, – žadėjo Š.Jasikevičius.

Paklaustas, ar apdovanojimas įpareigoja, Kauno „Žalgirio“ treneris patikino, kad niekas tikrai nepasikeis, tiesiog labai malonu.

„Šiemet yra Jasikevičiaus išpūstas reikalas. Komanda yra nuostabi. Žaidėjai lemia viską. Taip, trenerio profesija yra svarbi, treneris už daug ką atsako, jaučiuosi prisidėjęs, tačiau aikštelėje viską lemia žaidėjai. Jie įdeda fantastines valandas, dirba rytais ir vakarais. Yra treniruotė, nors oficialiai jos nėra. Ir neraginami eidavo treniruotis. Tai didžiulis žaidėjų nuopelnas“, – patikino Š.Jasikevičius.

Paklaustas, į kokias lentynas – aukščiau sportinių apdovanojimų ar žemiau, nuguls ką tik gautas apdovanojimas, treneris atsakė: „Pirma reikia turėti tas lentynas, namus. Dabar pas tėvelius išvažiuos visi apdovanojimai. Atvažiuoju kartą per mėnesį jų aplankyti, pasižiūriu karts nuo karto. Faina. Galbūt kažkur turiu namą, bet tokių kaip namų – nėra“.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Renginio akimirkos
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Renginio akimirkos

Apdovanota ir visa komanda

Renginio metu pagerbti LKL čempionais tapę „Žalgirio“ krepšininkai ir likęs komandos personalas – jiems įteiktos atminimo dovanos: sąsagos ir sidabriniai Kauno medaliai, sukurti specialiai šimtmečio progai.

Šarūnas – tikras pavyzdys mums visiems. Ne tik koks turi būti treneris, bet koks turi būti žmogus, kaunietis, – teigė P.Jankūnas.

„Smagu matyti Šarą ne savo rogėse. Kaifas, nors matome, kad jis keistai jaučiasi. Vėliau supranti, koks tai garbingas apdovanojimas. Tai garbė ir klubui, ir miestui“, – šyptelėjo Kauno „Žalgirio“ generalinis direktorius Paulius Motiejūnas, kuriam buvo įteiktas Kauno simbolis tauras.

Jis patikino, kad Kauno „Žalgirio“ turėtos skolos jau baigiamos išmokėti. Paklaustas dėl ateinančio sezono biudžeto, P.Motiejūnas apie tikslius skaičius kalbėti nepanoro. Anot jo, euforija turi greitai pasimiršti, o rėmėjai prie durų tikrai nesirikiuoja, kad būtų galima rinktis, ką imti, o ko – ne. „Žalgiris“ iki šiol dar neturi generalinio rėmėjo.

„Ar su miestu kalbėsime dėl didesnės paramos? Ne, miestas tikrai prisidėjo daug. Norime privačių verslininkų paramos. Nedrįstame daugiau prašyti iš miesto“, – patikino P.Motiejūnas.

Dar kovo mėnesį „Žalgirio“ generalinis direktorius manė, kad komanda keisis tik 10 proc., o dabar šis skaičius jau išaugo – gali būti, kad pasikeis 50 proc. komandos.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Renginio akimirkos
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Renginio akimirkos

„Šarūnas – tikras pavyzdys mums visiems. Ne tik koks turi būti treneris, bet koks turi būti žmogus, kaunietis. Parodo, kaip lietuvis turi mylėti savo šalį. Jis 100 procentų nusipelnė šio apdovanojimo. Su juo būti vienoje komandoje smagu, bet nėra lengva“, – prisipažino apdovanojimą atsiėmęs Kauno „Žalgirio“ kapitonas Paulius Jankūnas.

Paulius patikino nežinąs, ar Š.Jasikevičius liks klube. Anot jo, visi nori, kad Šaras liktų, niekur neišvažiuotų, tačiau tai – jo sprendimas. Ar žaidėjai bando paveikti, kad treneris liktų?

„Stengiamės treniruotis, gerai žaisti, kad nebūtų dėl ko pykti. Kad jis liktų. Juokauju. Nepaveiksi. Visas miestas nori, kad liktų. Jis tą jaučia. Nereikia žodžiais nieko išsakyt. Mes tai parodom savo veiksmais“, – teigė komandos kapitonas.

15min primena, kad pirmadienį Kauno „Žalgiris“ nugalėjo Vilniaus „Lietuvos rytą“, laimėjo seriją 4-1 ir tapo šalies čempionais.

Š.Jasikevičiaus vedamas Kauno „Žalgiris“ šiemet Eurolygoje užėmė trečiąją vietą. Dar žaisdamas krepšinį Š.Jasikevičius yra tris kartus tapęs Eurolygos čempionu su skirtingomis komandomis. Prieš kelerius metus jam oficialiai suteiktas Eurolygos legendos statusas.

Kauno miesto garbės piliečio vardas nuo 1991-ųjų teikiamas nusipelniusiems asmenims, savo darbais ir veikla meno, mokslo, kultūros, sporto ir visuomeninėje bei kitose srityse garsinantiems Kauno miesto vardą Lietuvoje ir svetur, taip pat už svarų indėlį kuriant Kauno miesto gyventojų kultūrinę, ekonominę, socialinę ir dvasinę gerovę.

42-ejų metų „Žalgirio“ treneris tapo 30-uoju Kauno miesto garbės piliečiu. Jo pavardė įrašyta greta kitų garsių šalies mokslo, medicinos, kultūros, meno bei sporto asmenybių, nusipelniusių visuomenininkų ir dvasininkų. Š.Jasikevičius yra vienas jauniausių šio titulo laureatų. Už jį jaunesnis buvo tik kitas legendinis krepšininkas Arvydas Sabonis, kuris 1997-aisiais Kauno garbės piliečiu tapo būdamas 33-ejų metų.

Pernai Kauno garbės piliečiais paskelbti nusipelnę sportinių šokių šokėjai bei treneriai Jūratė Elena ir Česlovas Norvaišos. Šiemet, minint Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmetį, Vasario 16-osios iškilmėse Kauno garbės piliečio vardas suteiktas Vytauto Didžiojo universiteto profesoriui Liudui Mažyliui, Vokietijos užsienio reikalų ministerijos archyve Berlyne suradusiam prieš 100 metų pasirašytą Vasario 16-osios Lietuvos Nepriklausomybės Aktą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

00:52
08:29
03:24

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 24sek