Dabar populiaru
Publikuota: 2016 kovo 3d. 21:01

Sabonis, Marčiulionis, Einikis. Kokios legendinių krepšininkų atžalų perspektyvos?

Augustas Marčiulionis, Domantas Sabonis ir Aidas Einikis
15min.lt montažas / Augustas Marčiulionis, Domantas Sabonis ir Aidas Einikis

„Jokių privilegijų“, – taip apie sąlygas legendinių Lietuvos krepšininkų atžaloms kalba šalies jaunimo rinktinių vadovas Rolandas Radvila. Jam tenka iš arti stebėti jauniausius talentus ir spėti, ar ateityje jie bus vyrų rinktinės nariais. Domantas Sabonis, Augustas Marčiulionis, Gytis Masiulis ir Aidas Einikis turi ne tik gabumų, bet ir pavardžių naštą. Ko galima iš jų tikėtis ateityje?

„Domantas yra perspektyviausias Lietuvos jaunosios kartos krepšininkas“, – Arvydo Sabonio sūnaus talentu įsitikinęs R.Radvila.

NCAA žibantis 19-metis iki debiuto vyrų rinktinėje turėjo atitarnauti jaunimo rinktinėse ir sunkiu darbu įrodė, kad gali išlįsti iš tėvo šešėlio.

Šiais metais Lietuvos krepšinio federacija pirmą kartą burs U-14 rinktinę, į ją bandys prasibrauti ne ką mažesnio svorio pavardę nešiojantis 13-metis. Augustas Marčiulionis ateityje gali tapti vienu perspektyviausių Lietuvos įžaidėjų, tačiau iki to dar ilgas kelias.

Lietuvoje jau kelerius metus plėtojamas „Talentų kartos“ projektas, kuris suburia talentingiausius penkiolikmečius ir jaunesnius berniukus. Anot R.Radvilos, šis projektas pasiteisino ne tik dėl vaikų entuziazmo, bet ir tiesioginio įvertinimo.

Mes keliame sau tikslą iš kiekvienos kartos vyrų rinktinei duoti bent vieną žaidėją.

Į prestižinę „Jordan Brand Classic“ stovyklą yra atrenkami 40 talentingiausių Europos 15–16 metų žaidėjų. Šiais metais tarp jų pateko ir keturi lietuviai. Pirmą kartą istorijoje Lietuva gavo tiek daug vietų. Iki šiol to nebuvo pavykę pasiekti nė vienai valstybei. Organizatoriai pakvietė Tomą Balčiūną, Roką Jakubaitį, Deividą Sirvydį ir Domantą Vilį.

„Mes keliame sau tikslą iš kiekvienos kartos vyrų rinktinei duoti bent vieną žaidėją. Tai būtų jau labai geras pasiekimas. Reikia laiko, kad pasakytume, ar šitas projektas prisidės prie vieno iš tų žaidėjų išauginimo“, – teigia vienas projekto kuratorių R.Radvila.

Nenuostabu, kad krepšinio šalyje garsių tėvų pavyzdžiu seka ir dėl pripažinimo kovoja ir jų atžalos. 24sek kartu su R.Radvila pristato perspektyviausius legendinių krepšininkų vaikus.

Augustas Marčiulionis (13)

Šarūno Marčiulionio akademijos nuotr./Augustas Marčiulionis
Šarūno Marčiulionio akademijos nuotr./Augustas Marčiulionis

Tėvas: Šarūnas Marčiulionis. Olimpinis čempionas, dukart olimpinės bronzos laimėtojas, dukart Europos vicečempionas, Europos čempionato bronzos laimėtojas. 1989–1997 metais žaidė NBA. 

Žaidžia: MKL, Šarūno Marčiulionio krepšinio akademija.

Statistika (2015-2016): 12 rungt., 22 min, 8,8 tšk., 5,6 atkv. kam., 4,5 rez. perd., 13 naud. b.

Duomenys: 170 cm, gynėjas.

Rolandas Radvila:

„Išduosiu mažą paslaptį. Šiais metais mes pirmą kartą renkame U-14 rinktinę. Augustas kaip tik yra gimęs 2002 metais. Jis turi tikslą patekti į šią rinktinę. Mes tikrai negalime jo proteguoti kaip žymaus žmogaus sūnaus ir visur stumti. Jis turi viską pats užsitarnauti.

Jeigu labai jo neperlenksime ir gėlėmis neužklosime, tai jis turi neblogas perspektyvas.

Manau, Augustui ir pačiam nesinori, kad jam tėvas žalias šviesas uždegtų. Tėtis už jį aikštėje nieko nepadarys. Mes jį stebime ir galbūt suteiksime jam šansą, o kaip jis juo pasinaudos – nuo jo priklauso.

Man atrodo, kad jis tikrai turi neblogą galvą krepšiniui. Jis gali skaityti žaidimą ir gerai perdavinėja kamuolius. Visi žinome, kad Lietuvoje mes turime problemų su įžaidėjais. Jeigu labai jo neperlenksime ir gėlėmis neužklosime, tai jis turi neblogas perspektyvas. Norisi, kad pavardė jam netaptų papildoma našta. Duomenis jis tikrai turi ir yra gabus. Tikėkimės, kad jis nebus vienas iš tų, kurie ir lieka amžinai perspektyvūs.“

VIDEO kadras: Šarūnas Marčiulionis
VIDEO kadras: Šarūnas Marčiulionis

Gytis Masiulis (17)

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Gytis Masiulis
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Gytis Masiulis

Tėvas: Tomas Masiulis. Olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtojas, Eurolygos čempionas. 1995–2002 metais žaidė Kauno „Žalgiryje“. Šiuo metu treniruoja „Žalgirio“ dublerių komandą.

Žaidžia: NKL, „Žalgiris 2”, Lietuvos U-18 rinktinė​.

Statistika (2015-2016): 32 rungt., 15 min., 4,4 tšk., 2,7 atkv. kam, 4,7 naud. b.

Duomenys: 206 cm, 90 kg, puolėjas.

Rolandas Radvila:

„Sakyčiau, kad tai yra tikra tėvo kopija. Būdamas penkiolikos metų Tomas nelabai kuo išsiskyrė. Tada aš net klausiau jo trenerio, kodėl jūs jį imate, nes, liaudiškai kalbant, man jis atrodė tuštokas. Treneris man tada pasakė, kad jį ima, nes jis labai daug dirba ir daug stengiasi. Jo nuojauta sakė, kad jis gali iššauti.

Gytis, turėdamas tokius trenerius ir tokį pavyzdį, gali pasiekti daugiau už tėtį.

Manau, kad Gytis yra ne mažiau darbštus nei tėtis. Esu įsitikinęs, kad Gytis, turėdamas tokius trenerius ir tokį pavyzdį, gali pasiekti daugiau už tėtį. Tomas jam gana aukštai užkėlė kartelę. Tai gabus vaikas, dažniausiai žaidžiantis ketvirtoje pozicijoje.

Neseniai jis su Kauno „Žalgirio“ dubleriais dalyvavo Eurolygos jaunimo atrankos turnyre. Jis buvo vienas iš pastebimiausių komandoje. Jo juodas darbas gynyboje duoda vaisių. Matyti, kad per pastaruosius metus jis tikrai patobulėjo. Nebėra nereikalingų judesių, moka vertinti situacijas, nėra karštakošis. Jis gerai renka kamuolius ir stabiliau meta tritaškius. Tai labai pakelia akcijas tarp krepšininkų. Ypač tų, kurie yra daugiau kaip dviejų metrų ūgio. Turėdamas tokį pavyzdį kaip tėtis, turėtų tikrai daug pasiekti.“

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Tomas Masiulis
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Tomas Masiulis

Aidas Einikis (19)

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Aidas Einikis
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Aidas Einikis

Tėvas: Gintaras Einikis. Trijų olimpinių bronzų laimėtojas, Europos vicečempionas, ULEB taurės laimėtojas. Nuo 1987 iki 1995 metų žaidė Kauno „Žalgiryje“.

Žaidžia: NKL, Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“, žaidė Lietuvos U-16 rinktinėje.

Statistika (2015-2016): 26 rungt., 18 min., 5,5 tšk., 2,1 atkv. kam., 5,6 naud. b.

Duomenys: 195 cm, 82 kg, gynėjas.

Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ treneris Rytis Vaišvila:

„Kuo toliau, tuo geriau žaidžia Aidas. Jis vis dar to amžiaus, kai sparčiai stiprėja, gerina žaidimą ir protingiau žvelgia į veiksmą aikštėje. 

Jo gera metimo technika ir jis gerai supranta žaidimą. Tiesa, jo charakteris šiek tiek minkštas, bet tai dar gali pasikeisti. Su juo dirbu antrus metus ir manau, kad jo stiprybė yra geras metimas.

Kaip snaiperiui jam patogiausia žaisti atakuojančiu gynėju. Sunku jį lyginti su tėvu, nes Gintaras žaidė vidurio puolėju. Galbūt šiek tiek ir panašūs.“

„Scanpix“ nuotr./Gintaras Einikis
„Scanpix“ nuotr./Gintaras Einikis

Domantas Sabonis (19)

„Scanpix“ nuotr./Domantas Sabonis
„Scanpix“ nuotr./Domantas Sabonis

Tėvas: Arvydas Sabonis. Olimpinis čempionas, dviejų olimpinių bronzos medalių laimėtojas, pasaulio čempionas ir vicečempionas, Europos čempionas, vicečempionas ir dviejų bronzos medalių laimėtojas. Eurolygos čempionas. Nuo 1995 iki 2003 žaidė NBA. LKF prezidentas.

Žaidžia: NCAA, „Gonzaga Bulldogs“, Lietuvos vyrų rinktinė.

Statistika (2015–2016): 31 min., 17,2 tšk., 11,9 atkv. kam.

Duomenys: 208 cm, 105 kg, sunkusis krašto puolėjas.

Rolandas Radvila:

„Prieš kelerius metus jau sakiau, kad šitas vaikas į NBA turėtų kiaurai patekti. Arvydas Sabonis ne kartą yra sakęs, kad Domantas viską pats turi užsitarnauti. Tėtis niekada jo neprotegavo, tačiau Lietuvoje dar galima rasti piktų žmonių, kurie sako, kad jį visur stumia tėtis. Jeigu jam kas nors nepavyktų, tai jie sakytų, kad čia tėtis jam nepadėjo. Manau, kad jie tikrai klysta.

Arvydas mums taip ir yra sakęs: „Jeigu jis vertas, tai imk, jeigu nevertas – tai nėra jokių klausimų.“ Mūsų tikslas nėra jį patempti. Jeigu jis vertas atstovauti Lietuvai, tai gerai, jeigu nevertas – mes ieškosime to, kuris tikrai vertas.

Jis puikiai skaito žaidimą, turi gerą perdavimą ir labai gerą charakterį.

Domantui tikrai nereikia tėčio pagalbos. Jis yra talentingas. Nenustebčiau, jei jis patektų į olimpines žaidynes ir ten lygiai kovotų su pasaulinio lygio krepšininkais. Jis visko nusipelnė savo darbu. Jis puikiai skaito žaidimą, turi gerą perdavimą ir labai gerą charakterį. Jis net ir pralaimėdamas viską daro, kad tik komanda laimėtų. Jam pralaimėjimai nėra tas pats. Tuo jis man primena tėtį.

Trumpai tariant, Domantas yra perspektyviausias Lietuvos jaunosios kartos krepšininkas. Manau, jis tikrai žais NBA. Lietuvoje kol kas nematyti, kad jam kas nors prilygtų iš jaunimo.“

Alfredo Pliadžio nuotr./Arvydas Sabonis 1986 metų vasarį
Alfredo Pliadžio nuotr./Arvydas Sabonis 1986 metų vasarį

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Po viaduko griūties Italijos vyriausybė ieško kaltų, išgyvenusieji dėkoja Dievui

Interviu Sportas

„Žalgirio“ treneris pripažino: „pigūs“ įvarčiai krito dėl įtampos

Sportas

„Sevilla“ treneris – apie pasikeitusį vaizdą Vilniuje ir dirbtinės vejos pavojus

Aktualu

Pravieniškėse kalintis vyras – apie kratas: „Brangiu maistu artimus laisvėje maitinsime?“

TOP6: ką skaityti ir kuo svarbios paveikslėlių knygos vaikams – pasakoja ekspertai

Vardai

Maksimas Galkinas sausakimšoje Palangos salėje šaipėsi iš D.Grybauskaitės ir kaltinimų Rusijai

Sportas

Futbolo fiesta pagal ispanus: „Sevilla“ Vilniuje užgriuvo „Žalgirį“ penkiais įvarčiais

24sek

Į „Ryto“ areną sunkiai kelią radęs legionierius džiaugėsi vilniečių anglų kalba

Sportas

Vėl per žingsnį nuo svajonės atsidūręs V.Čeburinas: „Tai – ne atsitiktinumas, o stabilumas“

Aktualu

Per pusantros dienos lietuvis Danijoje sulaikytas tris kartus: pareigūnai nežino, ko imtis

Vardai

Johnny Deppas kaltina buvusią žmoną Amber Heard pasituštinus jų lovoje: „Tai buvo jos kerštas“

Aktualu

Pajūrio gelbėtojai: žmonės lenda į jūrą, nežiūrėdami vėliavos spalvos

Gazas

50 metų vienoje darbovietėje išdirbęs vairuotojas: „Aplink Žemę ne kartą apsukau“

Sportas

„Sūduva“ eliminavo Latvijos čempionus ir istoriją bandys rašyti prieš Glazgo „Celtic“

Vardai

Kodėl iš neblaivaus E.Dragūno nebuvo konfiskuotas „Lamborghini“: advokatės komentaras

Maistas

Vakarienė pas Jurgą ir Paulių: itališkai marinuota antis su serbentų džemu. Kaip antieną suminkštinti ir įkvėpinti

Vardai

Išsekinta vėžio mirė soulo legenda Aretha Franklin

Gyvenimas

7 dalykai, kurių vyrams tikrai reikia iš moterų

Mokslas.IT

Mokslininkai sukūrė unikalią ir egzotiškomis savybėmis pasižyminčią medžiagą hemateną

Mokslas.IT

8 itin protingų žmonių bruožai – gal nė nežinote, kad turite labai aukštą intelektą?

Naujienos

Aktualu

Po viaduko griūties Italijos vyriausybė ieško kaltų, išgyvenusieji dėkoja Dievui

Interviu Sportas

„Žalgirio“ treneris pripažino: „pigūs“ įvarčiai krito dėl įtampos

Sportas

„Sevilla“ treneris – apie pasikeitusį vaizdą Vilniuje ir dirbtinės vejos pavojus

Aktualu

Pravieniškėse kalintis vyras – apie kratas: „Brangiu maistu artimus laisvėje maitinsime?“

TOP6: ką skaityti ir kuo svarbios paveikslėlių knygos vaikams – pasakoja ekspertai

Vardai

Maksimas Galkinas sausakimšoje Palangos salėje šaipėsi iš D.Grybauskaitės ir kaltinimų Rusijai

Sportas

Futbolo fiesta pagal ispanus: „Sevilla“ Vilniuje užgriuvo „Žalgirį“ penkiais įvarčiais

24sek

Į „Ryto“ areną sunkiai kelią radęs legionierius džiaugėsi vilniečių anglų kalba

Sportas

Vėl per žingsnį nuo svajonės atsidūręs V.Čeburinas: „Tai – ne atsitiktinumas, o stabilumas“

Aktualu

Per pusantros dienos lietuvis Danijoje sulaikytas tris kartus: pareigūnai nežino, ko imtis

Vardai

Johnny Deppas kaltina buvusią žmoną Amber Heard pasituštinus jų lovoje: „Tai buvo jos kerštas“

Aktualu

Pajūrio gelbėtojai: žmonės lenda į jūrą, nežiūrėdami vėliavos spalvos

Gazas

50 metų vienoje darbovietėje išdirbęs vairuotojas: „Aplink Žemę ne kartą apsukau“

Sportas

„Sūduva“ eliminavo Latvijos čempionus ir istoriją bandys rašyti prieš Glazgo „Celtic“

Vardai

Kodėl iš neblaivaus E.Dragūno nebuvo konfiskuotas „Lamborghini“: advokatės komentaras

Maistas

Vakarienė pas Jurgą ir Paulių: itališkai marinuota antis su serbentų džemu. Kaip antieną suminkštinti ir įkvėpinti

Vardai

Išsekinta vėžio mirė soulo legenda Aretha Franklin

Gyvenimas

7 dalykai, kurių vyrams tikrai reikia iš moterų

Mokslas.IT

Mokslininkai sukūrė unikalią ir egzotiškomis savybėmis pasižyminčią medžiagą hemateną

Mokslas.IT

8 itin protingų žmonių bruožai – gal nė nežinote, kad turite labai aukštą intelektą?

Vardai

Atgal į mokyklą

Parašykite atsiliepimą apie 24sek