2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2021 11 28

Šarą juokina LKF rinkimų sistema: „Kas daugiau pageria su chebryte, tas laimi“

Šarūnas Jasikevičius jau antrąjį sezoną leidžia Barselonoje, įsikūrusioje beveik už 3 tūkstančių kilometrų nuo Lietuvos, bet įvykius gimtinėje seka įdėmiai, kasdien perversdamas tuos pačius tris krepšinio portalus. O įvykių Lietuvos krepšinyje šį rudenį netrūko – nauji generolai sėdi ne tik prie federacijos, bet ir rinktinių vairo. 15min portale – išskirtinis pokalbis su kaip visada tiesiu ir atviru Š.Jasikevičiumi.
Lietuvos krepšinio situacija – Šarūno Jasikevičiaus akimis Tik prenumeratoriams Tik 15min
Lietuvos krepšinio situacija – Šarūno Jasikevičiaus akimis / 15min, Scanpix ir Euroleague nuotr.

Šarūnas Jasikevičius – ne tik Lietuvos, visos Europos krepšinio Mobis Dikas, kurį „sumedžioti“ trokšta kiekvienas žurnalistas, o eilės link „Barcelona“ boso driekiasi per įvairias Senojo žemyno valstybes.

Tiesus ir atviras. Autoritetas, į kurio žodžius visada įsiklausoma. Tobulas pašnekovas.

Šaras savo statusą krepšinio visuomenės akyse įžiebė dar krepšininko karjeros metais, nusagstytais įspūdinga gausa individualių ir komandinių trofėjų, bet galutinai jį sutvirtino užsivilkęs trenerio kostiumą ir per penkerius metus Kauno „Žalgiryje“ pasiekęs Eurolygos elitą.

Link pokalbio su Š.Jasikevičiumi, lyg su kokia gondola, tradicine Venecijos irkline valtimi, yriausi penkerius metus, o finišo tiesiąją pasiekiau šią savaitę, kai užbombarduoti „Barcelona“ atstovai spaudai uždegė žalią šviesą.

Emocijos – dvejopos. Pirmoji galimybė pasikalbėti su Lietuvos krepšinio tūzu suteikia euforijos, bet ji buvo numatyta mačo tarp „Barcelona“ ir Kauno „Žalgirio“ išvakarėse, likus vos kelioms valandoms iki spaudos konferencijos, į kurią sugužės pilną apkabą klausimų apie šias dvi komandas užsitaisęs būrys lietuvių žurnalistų.

Klausimus apie „Žalgirį“ ir „Barceloną“ sviedžiau į šiukšlių dėžę, visai kaip Šaro sūnus Lukas Jasikevičius, kuris imituodamas savo dievuką Stepheną Curry kažkur Barselonoje svaido tritaškius į žemesnio aukščio krepšį.

Pakalbėkime apie šį rudenį naują gyvavimo lapą atvertusį Lietuvos krepšinį, turintį naujus generolus ne tik prie federacijos, bet ir rinktinių vairo.

Getty Images/Euroleague.net nuotr./Jasikevičius ruošiasi finalui
Getty Images/Euroleague.net nuotr./Jasikevičius ruošiasi finalui

Š.Jasikevičius jau antrąjį sezoną leidžia Barselonoje, įsikūrusioje beveik už 3 tūkstančių kilometrų nuo Lietuvos, bet įvykius gimtinėje seka įdėmiai, kasdien perversdamas tuos pačius tris krepšinio portalus.

Sulaukęs klausimo apie federaciją, jis išliko tiesus ir atviras.

„Lietuvos krepšinis dabar priklauso Mindaugui Balčiūnui. Mano patirtis su M.Balčiūnu buvo labai gera, jei kalbėtume apie superines sąlygas rinktinėje ir Europos čempionato rengimą Lietuvoje. Mūsų santykiai išliko geri, – 15min sakė Šarūnas Jasikevičius. – Su Vydu Gedvilu mes buvome pasimatę tik golfo lauke. Jei viską darys M.Balčiūnas, tuomet bus gerai. Tokia yra mano nuomonė. Bet jeigu prie to lįs kiti, tarp jų ir prezidentas... Galvoju, kad jis yra tiesiog išrinktas, o darbas bus atliktas M.Balčiūno.“

Aštriausias strėles 45-erių treneris paleido į Lietuvos krepšinio sistemą ir federacijos rinkimus, kuriuose rugsėjo pradžioje triumfavo Ramūną Butautą ir Robertą Javtoką įveikęs Vydas Gedvilas.

„Man atrodė, kad federacijoje reikia daugiau jaunimo, tad palaikiau Robertą Javtoką. Galvoju, kad jis būtų atėjęs su naujomis idėjomis ir nauju oro gūsiu. Bet išrinko V.Gedvilą su M.Balčiūnu. Nežinau, ką V.Gedvilas gali duoti Lietuvos krepšiniui, net neįsivaizduoju, bet M.Balčiūnas tikrai duos, – dėstė Šaras. – Vyriausiuoju rinktinės treneriu jie pasirinko Kazį Maksvytį. Viskas, trejiems ar ketveriems metams turi būti užkimštos burnos. Jei esi tikras Lietuvos krepšinio sirgalius ir patriotas, turi eiti ir žiūrėti, kaip jiems padėti, mažiau šnekėti ir daugiau palaikyti. Juk niekas neatėjo su šautuvu ir nepaskyrė. Žmonės išrinko.

Bet mūsų balsavimas yra juokingas. Ir Lietuvos krepšinio sistema yra žiauriai juokinga. Tai yra faktas. Važiuoja po kaimus, kas daugiau pageria su chebryte, tas ir išrinktas. Kas daugiau kaimiečiui pažada, tas laimi rinkimus. Tai visiškas absurdas. Galiausiai, tai yra rinkimai, taip ir valstybių prezidentus renka. Aišku, niekas netrukdė taip daryti Robertui ir Ramūnui, bet gal lygis jų kitoks.“

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Mindaugas Balčiūnas, Vydas Gedvilas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Mindaugas Balčiūnas, Vydas Gedvilas

Lietuvoje karšta tema buvo Kauno „Žalgirio“ vyr. trenerio postas, kai šį paliko pats Šaras, neva naujuoju šerifu galėjo būti paskirtas lietuvis treneris, o ne austras Martinas Schilleris ar slovėnas Jure Zdovcas.

Šaras šios idėjos nesureikšmino. Priešingai, „Barcelona“ strategas nesupranta perdėto patriotiškumo, net jei kalbama ne tik apie „Žalgirio“, bet ir apie Lietuvos rinktinės vairą.

„Man jokio skirtumo – lietuvis treneris ar užsienietis. Aš nesu tas išprotėjęs patriotas, nematyčiau problemų, jei rinktinėje būtų užsienietis treneris. Visi labai dideli patriotai, bet tie patriotai atėjus laikui į visas puses vieni ant kitų šika. Bet dedasi dideliais patriotais, aiškina, jog treneriu turi būti tik lietuvis. Įsivaizduokite, atvažiuotų geras treneris iš užsienio ir laimėtų kažką Lietuvai, juk visi lietuviai jį mylėtų, kaip nežinau ką, – rytinio „Barcelona“ žaidėjų prasimėtymo metu 15min sakė Š.Jasikevičius. – Lietuviui reikia, kad jam pasakytų du saldžius žodžius. Atėjo Joanas Plaza, pasakė du saldžius žodžius ir tapo labai mylimu. Lietuviui reikia saldžių žodžių. Nežinau, gal tai sindromas, kad esame maži? „Oi, kaip gražiai kalba apie Lietuvą“. Bet ar tu žinai, jog jis sako teisybę? Ar jis tai sako nuoširdžiai?“

15min portale – išskirtinis pokalbis su Šarūnu Jasikevičiumi apie situaciją Lietuvos krepšinyje, naujas LKF galvas, Arvydo Sabonio palikimą, prisvilusį Dariaus Maskoliūno blyną, tragišką FIBA langų sistemą, naują rinktinės generolą Kazį Maksvytį, Dainiaus Adomaičio stažuotę „Barcelona“ klube, užsieniečio trenerio rinktinėje klausimą, keistą didžiųjų talentų sprendimą studijuoti ir žaisti NCAA, Mato Buzelio perspektyvas ir sūnų Luką Jasikevičių, besilygiuojantį į NBA žvaigždę Stepheną Curry.

Getty Images/Euroleague.net nuotr./Šarūnas Jasikevičius
Getty Images/Euroleague.net nuotr./Šarūnas Jasikevičius

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aktorius Giedrius Savickas: džiaugiuosi įžiebęs Kalėdų eglę nematančių žmonių mintyse ir širdyse
Reklama
Kalėdas pasitinkantis Linas Adomaitis kviečia „išgirsti“ Kauno miesto Kalėdų eglutę
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Parašykite atsiliepimą apie 24sek