2021 01 07

Saulės mieste laimėjęs „Neptūnas“ žengė KMT finalo ketverto link

Startavo dar vienas Karaliaus Mindaugo taurės turnyro ketvirtfinalis, kuriame akis į akį stoja „Šiauliai“ ir Klaipėdos „Neptūnas“. Pirmajame mače Saulės mieste pergalę 91:76 (16:21, 27:22, 28:14, 20:19) šventė uostamiesčio komanda.
Evaldas Šaulys
Evaldas Šaulys / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

Pirmi du kėliniai vyko taškas į tašką, o komandos į rūbines po puikaus Ernesto Jankaus tritaškio išėjo švieslentėje degant lygiam rezultatui 46:46.

Į priekį „Neptūnas“ šovė trečiajame kėlinyje, o ketvirtojo pradžioje klaipėdiečių persvara siekė jau 21 tašką (78:57).

Trečiajame kėlinyje techninę pražangą užsidirbo šiauliečių gynėjas Eimantas Stankevičius, o ketvirtajame – treneris Antanas Sireika.

„Neptūno“ gretose su 17 taškų rezultatyviausias buvo Benas Griciūnas, o Matas Jogėla užfiksavo galingą dvigubą dublį: pelnė 12 taškų ir atkovojo net 13 kamuolių.

Elvaras Fridrikssonas „Šiaulių“ komandai pelnė 16 taškų, po 13 pridėjo Mindaugas Lukauskis, Andy Van Vleetas ir Kasparas Beržinis.

„Šiauliai“ metė net 31 tritaškį, o pataikė 11 – 35 proc. taiklumas, dvitaškius šiauliečiai realizavo 51 proc. tikslumu (15/29).

Klaipėdiečiai iš arti metė 59 proc. (28/47), iš toli – 29 proc. (7/24) taiklumu.

Kovą dėl atšokusių kamuolių „Neptūnas“ laimėjo kosminiu skirtumu – 48:24.

Atsakomosios rungtynės Klaipėdoje vyks sausio 17-ąją.

„Šiauliai“: E.Fridrikssonas 16 (6 rez. perd., 4 kl., 7 išpr. praž.), K.Berzinis (7 atk. kam.), M.Lukauskis ir A.Van Vlietas (5 bl.) po 13.

„Neptūnas“: B.Griciūnas 17, E.Šaulys 15, Ž.Janavičius 14 (9 rez. perd., 6 kl.), S.Galdikas (7 atk. kam.) ir M.Jogėla (13 atk. kam.) po 12, Dž.Slavinskas 11 (6 atk. kam.)