2022 05 28

Šiauliuose šeimininkų išgąsdintas „Žalgiris“ išplėšė pergalę po pratęsimo

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai artėja prie „Betsafe-LKL“ čempionato bronzos. Šeštadienį žalgiriečiai po pratęsimo 90:85 (26:17, 17:18, 17:27, 20:18, 10:5) palaužė „Šiaulių-7bet“ ekipą antrosiose rungtynėse dėl trečiosios vietos.

Mažojo finalo serijoje iki keturių pergalių rezultatas tapo 2:0 šeštadienį, kai „Žalgiris“ parodė susikaupimą lemtingu metu.

Edgaras Ulanovas pelnė 16 taškų, Artūras Milaknis, Mantas Kalnietis ir Tyleris Cavanaugh pridėjo po 12 taškų, o didžiąją rungtynių dalį pasyviai žaidęs Joffrey Lauvergne'as įdėjo į krepšį reikiamu metu per pratęsimą, po kurio Kazio Maksvyčio treniruojama komanda santūriai džiaugėsi pergale Šiauliuose.

Atrodė, kad šiose rungtynėse „Žalgiris“ neturės daug vargo.

Iki šiol šį sezoną Kauno krepšininkai buvo laimėję visas ketverias rungtynes prieš Šiaulių klubą vidutiniškai 17 taškų skirtumu.

Nedažnai, bet itin taikliai iš toli atakavę žalgiriečiai greitai atitrūko (34:19).

Be traumuotų Jonathano Elmore'o ir Pauliaus Danusevičiaus rungtyniavę „Šiauliai-7bet“ labai prastai metė tritaškius, bet sugebėjo kiek sušvelninti skirtumą prieš pertrauką.

O po jos aikštėje ėmė siautėti Giedrius Staniulis. Iki pertraukos nepelnęs nė taško, „Šiaulių“ vidurio puolėjas per trečią kėlinį pelnė 11 taškų, pasinaudojęs pasyvia J.Lauvergne'o ir J.Nebo gynyba.

Kol pagrindiniai „Žalgirio“ vidurio puolėjai žaidė poilsio ritmu, Marekas Blaževičius vienintelis buvo aktyvus puolime. Pirmą kartą LKL atkrintamosiose varžybose šį sezoną registruotas 20-metis vidurio puolėjas padėjo „Žalgiriui“ atsilaikyti trečiajame kėlinyje.

Nors Martynas Varnas dviem tritaškiais pakėlė ant kojų Šiaulių sirgalius, kai šeimininkai pirmavo 3 taškais ketvirtajame kėlinyje, Mantas Kalnietis ištempė „Žalgirį“ iš sudėtingos padėties.

„Žalgirio“ veteranas buvo aktyvus per paskutines tris atakas ketvirtojo kėlinio pabaigoje.

Prie lygaus rezultato (80:80) po M.Kalniečio perdavimo J.Lauvergne'as gavo bloką nuo D.Sabeckio, bet „Šiaulių-7bet“ greita ataka nebuvo išmintinga – M.Varnas įsirėžė į M.Kalnietį ir prarado kamuolį likus žaisti 7 sek.

Paskutinę ketvirtojo kėlinio sekundę M.Kalnietis paleido dvitaškį iš penkių metrų, bet nepataikė – komandoms teko žaisti pratęsimą.

Jo metu žalgiriečiai pelnė pirmuosius 6 taškus. Nors pagaliau taškais prabilęs Issufas Sanonas sumažino skirtumą iki taško, J.Lauvergne'as dėjimu pataisė netaiklų Luko Lekavičiaus metimą, vėl atkūręs 3 taškų pranašumą.

I.Sanonas prametė tritaškį, kuriuo Šiaulių klubas dar galėjo išlyginti rezultatą, o tada Danielius Baslykas be ceremonijų kirto per rankas Karoliui Lukošiūnui, buvo nubaustas nesportine pražanga, o pratęsimo baigtis buvo nulemta.

Trečiosios mažojo finalo rungtynės vyks pirmadienį Kaune.

Suprasti akimirksniu

• LKL finale kaunasi pirmąją vietą reguliariajame čempionate užėmęs Vilniaus „Rytas“ ir trečias finišavęs Panevėžio „Lietkabelis“. Panevėžiečiai laimėjo pirmą serijos iki keturių pergalių mačą Vilniuje 77:68. Antrosios finalo serijos iki keturių pergalių rungtynės vyks sekmadienį Panevėžyje.
  • Antras reguliarų čempionatą baigęs „Žalgiris“ pusfinalyje pralaimėjo seriją 1-3 „Lietkabeliui“ ir pirmą kartą per klubo istoriją žaidžia dėl trečios vietos. Iki šiol Kauno klubas visada rungtyniaudavo LKL finale.
  • Šiaulių ekipa reguliariose pirmenybėse buvo penkta. Ketvirtfinalyje ji eliminavo Jonavos klubą, o pusfinalyje 1-3 nusileido „Rytui“.

„Šiauliai-7bet“: Martynas Varnas ir Nemanja Bezbradica po 16, Donatas Sabeckis 12 (8 rez. perd.), Giedrius Staniulis (9 atk. kam.) ir Arminas Urbutis po 11, Eimantas Stankevičius 7, Isaiah Armwoodas 3, Danielius Baslykas 2;

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas 16, Mantas Kalnietis (5 rez. perd.), Artūras Milaknis (4/4 trit.) ir Tyleris Cavanaugh po 12, Paulius Jankūnas 8, Marekas Blaževičius 7, Joffrey Lauvergne'as ir Nielsas Giffey po 6, Janis Strelniekas 5, Joshas Nebo, Karolis Lukošiūnas ir Lukas Lekavičius po 2.

Rungtynių eiga:

Pratęsimas

Likus 15 sek. D.Baslykas prasižengė labai šiurkščiai prieš K.Lukošiūną ir buvo nubaustas nesportine pražanga. Baudų metimais Kauno komanda įtvirtino pergalę 90:85 ir serijos rezultatą 2-0.

Likus 22 sek. I.Sanonas prametė tritaškį, kuriuo galėjo išlyginti rezultatą.

Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Issufas Sanonas

Likus 40 sek. J.Lauvergne'as dėjimu pataisė netaiklų L.Lekavičiaus metimą ir padidino svečių persvarą – 88:85.

44 min. I.Sanonas per keturis kėlinius buvo nematomas, bet per pratęsimą jis ėmėsi iniciatyvos, kai Šiaulių ekipa buvo atsilikusi 80:86. Po I.Sanono taškų, skirtumas liko 1 taškas – 85:86.

42 min. E.Ulanovas ėmėsi lyderystės. Jau 16 taškų pelnęs puolėjas padėjo Kauno komandai geriau startuoti per pratęsimą – 84:80.

Ketvirtasis kėlinys

Likus 1 sek. M.Kalnietis po driblingo paleido tolimą dvitaškį, kamuolys pašokinėjo ant lanko, bet neįkrito – pratęsimas!

Likus 7 sek. Į greitą ataką nuskriejęs M.Varnas prarado kamuolį, susidūręs su M.Kalniečiu.

Likus 13 sek. sek. J.Lauvergne'as gavo bloką nuo D.Sabeckio!

Likus 35 sek. D.Sabeckis išrovokavo pražangą, bet pataikė tik vieną baudą, kuria išlygino rezultatą – 80:80.

40 min. J.Strelniekas prametė tolimą dvitaškį.

39 min. D.Sabeckis pataikė tik antrą tritaškį iš 9, bet šiuo tolimu metimu šeimininkai prisiartino vėl prie žalgiriečių 79:80.

37 min. Kauno klubas nenusiteikęs juokauti. Su T.Cavanaugh vidurio puolėjo pozicijoje svečiai trūktelėjo ir po M.Kalniečio tritaškio pirmauja 76:70.

34 min. M.Varnas siaučia! Šiaulių komandos gynėjas pataikė du tritaškius, pelnė jau 16 taškų, o jo komanda pirmauja 68:65.

33 min. Gynyba pastebimai kietesnė ketvirtajame kėlinyje. 65:65.

Trečiasis kėlinys

30 min. Šiaulių priekinės linijos žaidėjai – G.Staniulis, N.Bezbradica ir A.Urbutis jau pelnė drauge 34 taškus. Iš Kauno komandos vidurio puolėjų rezultatyvus tik M.Blaževičius (9 taškai). J.Lauvergne'o ir J.Nebo sąskaitose vos po 2 taškus. Po trijų kėlinių „Šiauliais-7bet“ priekyje 62:60.

27 min. Po A.Urbučio tritaškio A.Sireikos vyrai jau priekyje 52:48.

26 min. Ar čia tas pats G.Staniulis? Iki pertraukos jo taškų sąskaitoje degė 0. Per šešias trečiojo kėlinio minutes vidurio puolėjas pelnė jau 11 taškų, Šiaulių komanda spurtavo 14:5, kol įsiveržė į priekį 49:48!

25 min. Šeimininkai kur kas kovingesni po pertraukos. G.Staniulis per trečią kėlinį jau pelnė 7 taškus, dabar nusiėmė kamuolį nuo J.Lauvergne'o galvos, o Šiaulių komanda priartėjo 45:48.

22 min. Šiaulių krepšininkai laimi kovą po krepšiais (19:18). Bet žalgiriečiai atakuoja taikliau, tad išlaiko persvarą 48:39.

Antrasis kėlinys

20 min. Per pirmąją rungtynių dalį „Žalgiris“ rūpestingai atakavo iš toli, pataikęs 5 tritaškius iš 7 ir laimėjęs du kėlinius 43:35.

„Žalgiriui“ daugiausiai taškų pelnė E.Ulanovas (7), T.Cavanaugh, A.Milaknis ir P.Jankūnas (po 6).

Šiaulių komandoje rezultatyviausi: N.Bezbradica (8), M.Varnas, E.Stankevičius ir A.Urbutis (po 7).

18 min. Uch, koks galingas J.Nebo dėjimas! Sulaukęs idealaus perdavimo iš E.Ulanovo, amerikietis įgrūdo kamuolį dviem rankomis tarsi nepastebėjęs prieš jį šokusio varžovo. „Žalgiris“ priekyje 43:31.

16 min. Šiaulių gretose aktyviausias atakose N.Bezbradica. Serbijos legionierius pastaruoju metu gydėsi traumą, bet šįvakar jau pelnė 8 taškus. Tačiau Šiaulių krepšininkai pataikė tik 2 tritaškius iš 11, „Žalgiris“ išlaiko dviženklę persvarą (36:26).

13 min. Žalgiriečiai jau pataikė 4 tritaškius iš 6. Skirtumas pašoko iki 15 taškų (34:19).

Pirmasis kėlinys

10 min. P.Jankūnas pridėjo tris baudas ir tritaškį. Jo ir dar aštuonių žalgiriečių žaidėjų taškai padėjo svečiams tvirtai laimėti pirmą kėlinį – 26:17.

8 min. Šiaulių komanda pataikė pirmą tritaškį, kai pasižymėjo A.Urbutis – bet šeimininkai atsilieka 14:18.

7 min. M.Blaževičius pasirodė aikštėje pirmą kartą LKL atkrintamosiose varžybose. 20-metis vidurio puolėjas treneriui per rungtynes aikštėje nebuvo reikalingas daugiau nei mėnesį. Šįkart Marekas pakeitė Joffrey Lauvergne'ą, kuris mačą pradėjo nerūpestinga gynyba prieš N.Bezbradicą.

5 min. Kokios M.Varno emocijos! Šiaulių komandos gynėjas taip trenkė į krepšio stovą, kad galėjo susilaužyti ranką, kai liko nusivylęs, jog nepabaigė atakos taikliu metimu, nepaisant varžovo pražangos.

5 min. Žalgiriečiai trūktelėjo 12:5, kai po derinių tritaškius dvejose atakose iš eilės pataikė Janis Strelniekas ir Edgaras Ulanovas.

1 min. Šiaulių klubas rungtynėse vėl negalės remtis dviem traumuotais žaidėjais: atakų lyderiu Jonathanu Elmore'u ir Pauliumi Danusevičiumi. Tačiau aikštėje gali pasirodyti pastaruoju metu nežaidęs Nemanja Bezbradica.

„Žalgirio“ gretose pagaliau registruotas Marekas Bleževičius. Žaidėjų dvyliktuke šiose rungtynėse jis užėmė Regimanto Minioto vietą.