Dabar populiaru
Publikuota: 2017 vasario 9d. 21:08

Šimtais tūkstančių eurų savo vertę pakėlusių žaidėjų topas

Artūras Gudaitis, Drew Gordonas ir Brockas Motumas
15min montažas / Artūras Gudaitis, Drew Gordonas ir Brockas Motumas

Krepšinio sezonas jau persirito į antrą pusę ir daugelis žaidėjų turėjo progą pademonstruoti, ką sugeba. Lietuvos klubai, ko gero, niekada neturės galimybės švaistytis dešimtimis milijonų eurų perkant geriausius krepšininkus, todėl kiekvienais metais yra priversti tam tikra prasme rizikuoti ir, už gerokai mažesnes sumas įsigiję krepšininkus, tikėtis, kad šių statistiniai rodikliai bus gerokai vertingesni nei skaičiai ant algalapio. 24sek pristato žaidėjų šešetą, kurie įspūdingiausiai pakėlė savo kainą rinkoje. O tai reiškia ir labai sėkmingą klubų investiciją.

24sek apklausė krepšinio specialistus, kurie beveik vienbalsiai atskleidė žaidėjus, kurie sėkmingu žaidimu šį sezoną jau dabar labai pakėlė savo kainą.

Nuspėti juos ne taip ir sudėtinga, sunkiau įvardyti dabartinio jų žaidimo vertę. Čia specialistų nuomonė taip pat labai nesiskyrė. Labiausiai savo kainą pakėlę žaidėjai atstovauja „Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“ komandoms.

5 vieta: Lukas Lekavičius. 90 tūkst. eurų. Dabar gautų 170 tūkst. eurų.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Lukas Lekavičius
Luko Balandžio / 15min nuotr./Lukas Lekavičius

Sėkmingas žaidimas visada duoda dividendų, o jaunasis „Žalgirio“ įžaidėjas savo šansais šį sezoną naudojasi tiesiog puikiai. Nors krepšininkui klube tenka atlaikyti didelę konkurenciją, L.Lekavičius Eurolygoje vidutiniškai pelno po 7,9 taško, atlieka po 3,3 rezultatyvius perdavimus bei renka po 8,7 naudingumo balo.

Eurolygoje yra įžaidėjų, kurių statistika prastesnė ir asmeniškai, ir komandos pergalių atžvilgiu, tačiau jie uždirba daugiau nei 600 tūkst. eurų per sezoną. Todėl Lukas neabejotinai yra puikus „Žalgirio“ vadybos darbo rezultatas ir pasirinkimas.

Šį sezoną Kauno „Žalgirio“ komandoje krepšininkas uždirba apie 90 tūkst. eurų, bet jeigu sezonas pasibaigtų dabar ir jis turėtų laisvas rankas pasirašyti naują sutartį, drąsiai galėtų tikėtis mažiausiai 170 tūkst. vertės sandorio. Taigi, per pusę sezono 22-ejų metų L.Lekavičius savo vertę pakėlė beveik dvigubai. Ir tai dar gali būti ne pabaiga.

5 vieta: Davidas Loganas. 300 tūkst. eurų. Dabar gautų 400 tūkst. eurų.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Davidas Loganas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Davidas Loganas

Tarp labiausiai savo vertę šį sezoną pakėlusių krepšininkų penktą vietą pasidalijo du žaidėjai. Kartu su L.Lekavičiumi toje pačioje pozicijoje atsidūrė Davidas Loganas. Amerikietis yra labai geidžiamas Avelino „Sidigas“ komandoje, kuri pasirengusi už žaidėją sumokėti iki 150 tūkstančių eurų išpirką.

D.Loganas su „Lietuvos rytu“ prieš sezoną pasirašė labai solidžią 300 tūkst. eurų sutartį. 34-erių metų veteranas buvo labai reikalingas treneriui Tomui Pačėsui, todėl klubas sutiko mokėti didelius pinigus. Ir ši investicija pasiteisino su kaupu.

D.Loganas pagal vidurkį užima ketvirtą vietą tarp naudingiausių Europos taurės krepšininkų ir daugelio specialistų teigimu yra vertas Eurolygos lygio klubo. Tačiau kad ir koks nesenstantis Davidas būtų, amžius jam neleidžia pasirašyti dar įspūdingesnės vertės sutarties. Dabar kalbama, kad žaidėjas vertas iki 400 tūkst. eurų per sezoną.

Jis jau dabar yra vienas rimčiausių pretendentų tapti geriausiu Lietuvoje šį sezoną žaidžiančiu krepšininku.

4 vieta: Edgaras Ulanovas. 170 tūkstančių eurų. Dabar gautų 300 tūkst.

Teodoro Biliūno / 15min nuotr./Edgaras Ulanovas
Teodoro Biliūno / 15min nuotr./Edgaras Ulanovas

Kauno „Žalgirio“ vadovai turėjo gerą uoslę dėl Edgaro Ulanovo ir su šiuo žaidėju norėjo pasirašyti sutartį dar nesibaigus praėjusiam sezonui. Ulei tai taip pat buvo pats tinkamiausias variantas tęsti karjerą, nes jis dar nebuvo toks tvirtas krepšininkas, kad galėtų tikėtis solidaus žaidimo laiko solidžiame užsienio klube. E.Ulanovo kaina jau buvo išaugusi iki 170 tūkst. eurų. „Žalgiris“ nusprendė, kad krepšininkas tokios sumos yra vertas.

E.Ulanovas 11 rungtynių Eurolygoje pradėjo starto penkete. 25-erių metų krepšininkas vidutiniškai renka po 7,6 taško, 3,2 atkovoto kamuolio ir 9,2 naudingumo balo. Statistika normali. Pagal naudingumą jis dabar ketvirtas „Žalgirio“ komandoje.

E.Ulanovo vienas svarbiausių ir labiausiai vertinamų žaidimo bruožų yra patikimumas. Jis gerai žaidžia nugara į krepšį, ginasi, gali dengti ir patį pavojingiausią varžovų krepšininką, nepadarys nepamatuoto perdavimo, varžovus gali bausti pataikydamas tritaškį ir drąsiai veržiasi po krepšiu. Stabilumas – stipriausia Edgaro pusė ir jis nuolat vis gerina savo žaidimą.

Ar E.Ulanovas su dabar demonstruojamu žaidimu ir statistiniais rodikliais galėtų gauti 300 tūkst. eurų vertės sutartį? Visi 24sek kalbinti krepšinio rinkos žinovai atsakė vienbalsiai – taip. Krepšininkas su „Žalgiriu“ sutartį turi dar ir kitam sezonui. Puikus klubo vadovų įsigijimas, kuris iškart davė sėkmingų bendradarbiavimo rezultatų.

3 vieta. Brockas Motumas. 240 tūkst. eurų. Dabar gautų 400 tūkst.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Brockas Motumas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Brockas Motumas

Išsaugoti Brocką Motumą ir kitą sezoną Kauno „Žalgiryje“ klubo vadovams bus labai sunkiai įmanomas dalykas. Tačiau taip yra tik dėl jų pačių puikaus atradimo. Australijos rinktinės puolėjas sunkiai pritapo pirmą sezoną Europoje ir daugelio buvo vadinamas pervertintu žaidėju.

Tačiau šiemet Brockas tapo solidžia jėga ir savo žaidimu labai prisidėjo prie gero „Žalgirio“ sezono ir Lietuvoje, ir Europoje.

Brockas yra antras pagal naudingumą Kauno „Žalgirio“ žaidėjas Eurolygoje. Galima spėti, kad jo statistiniai duomenys būtų dar geresni, tačiau jis sunkaus puolėjo poziciją priverstas dalintis su neabejotinu „Žalgirio“ lyderiu Pauliumi Jankūnu. Todėl tokia australo renkama statistika tokioje konkurencijoje atrodo dar įspūdingiau.

Pulti mėgstantis krepšininkas su geru metimu. Specialistai sako, kad B.Motumas „Žalgiryje“ savo vertę laisvai užsiaugino iki 400 tūkst. eurų, o gal ir daugiau.

2 vieta. Artūras Gudaitis. 250 tūkst. eurų. Dabar gautų 500 tūkst.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Artūras Gudaitis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Artūras Gudaitis

Artūras Gudaitis „Lietuvos ryto“ komandoje šį sezoną uždirba apie 250 tūkst. eurų, tačiau dabar pat jį už 400 tūkst. eurų pasiimtų net keli klubai. Prie viso to jie dar sutiktų sumokėti ir solidžią išpirką.

Ir jeigu praėjusiame sezone buvo galima abejoti, ar pasiteisino šio krepšininko nepopuliarus sprendimas pereiti iš Kauno „Žalgirio“ į „Lietuvos rytą“, tai dabar jau sunku būtų pasakyti, ar likęs „Žalgiryje“ ir iki tol dažnai pažadais maitintas krepšininkas būtų pakėlęs savo vertę tiek, kiek dabar sostinės klube.

Europos taurėje Gudas patenka tarp penkių naudingiausių žaidėjų. Yra pirmas pagal blokuotus metimus, išprovokuotas pražangas ir puolime atkovotus kamuolius. A.Gudaitis su esamais statistiniais rodikliais galėtų tikėtis pasirašyti sutartį, kuri siektų nuo 450 000 iki 550 000 eurų per sezoną. Prie žaidėjo kainos prisideda amžius ir kad jis buvo draftuotas (pasirinktas NBA naujokų biržoje). 23-ejų metų krepšininko žaidimo kreivė kyla, o kartu ir atlygis.

„Lietuvos rytas“ A.Gudaičiui per du sezonus sumokės tiek, kiek krepšininkas dabar laisvai uždirbtų per vieną sezoną. „Lietuvos rytas“ turi dar metus galiojančią sutartį su Gudu ir už tai, jeigu tik panorėtų, galėtų gauti apie 200–300 tūkst. eurų išpirką. Neabejotinai tai vienas geriausių sostinės klubo pirkinių per pastaruosius kelerius metus.

1 vieta. Drew Gordonas. 160 tūkst. eurų. Dabar 350400 tūkst. eurų.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Drew Gordonas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Drew Gordonas

D.Gordonas labai dažnai po emocingų Tomo Pačėso komentarų kraipo galvą ir stebisi tokiu trenerio elgesiu, tačiau kentėti jam galbūt nesuprantamą stratego elgesį tikrai verta ir toliau. Nes Drew yra vienas iš labiausiai savo kainą pakėlusių krepšininkų visoje LKL lygoje.

26-erių metų amerikietis šį sezoną „Lietuvos ryte“ per mėnesį uždirba apie 16-a tūkstančių eurų. Geru žaidimu sostinės klube žaidėjas savo vertę jau pakėlė daugiau nei dvigubai – iki 35 tūkst. eurų per mėnesį (350 000 eurų per sezoną). Po šio sezono jis drąsiai galėtų tikėtis ir didesnio atlygio, nes Europos taurėje D.Gordonas yra 8-as pagal naudingumą krepšininkas. Vidurkis 17,29 balo per rungtynes.

„Lietuvos rytas“ su žaidėju pasirašė metų sutartį su galimybe ją pratęsti dar sezonui.

D.Gordonas į Lietuvą atvyko iš Prancūzijos, kur demonstravo puikius rezultatus. Šalono-Reimso „Champagne Basket“ jis vidutiniškai pelnė po 14 taškų, atkovodavo po 9,6 kamuolio ir rinkdavo po 19,5 naudingumo balo. Tačiau žaidimas „Lietuvos ryte“ jo kainą pakėlė įspūdingai ir tai reiškia taip pat puikų komandos vadovų sprendimą pasikviesti jį į savas gretas.

D.Gordonas rimtas pretendentas į geriausio sezono pirkinio apdovanojimą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 24sek