2015 01 26

Šio sezono naudingumo rekordą pagerinęs Evaldas Žabas – LKL savaitės žaidėjas

Vienas geriausių sezono rungtynių sužaidęs Panevėžio „Lietkabelio“ gynėjas Evaldas Žabas sulaukė įvertinimo. Žaidėjas buvo pripažintas naudingiausiu praėjusios savaitės BEKO-LKL krepšininku.
Evaldas Žabas
Evaldas Žabas / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Nors E.Žabo atstovaujama ekipa pralaimėjo abejas žaistas čempionato rungtynes (66:70 prieš „Dzūkiją“ ir 95:101 prieš „Lietuvos rytą“), tačiau puikus gynėjo pasirodymas susitikime su Virginijaus Šeškaus vadovaujama ekipa nepraslydo pro akis.

Susitikime su sostinės komanda krepšininkas per 32 minutes pelnė 33 taškus (6/6 dvit., 6/8 trit., 3/3 baud.), atkovojo 3 atšokusius kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus. E.Žabas perėmė 3 kamuolius ir surinko 41 naudingumo balą. Tai šio sezono BEKO-LKL rekordas.

Į naudingiausio žaidėjo titulą taip pat pretendavo ir Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ legionieriai –Michealas Dixonas ir Benjaminas Brustas.

M.Dixonas rungtynėse su „Juventus“ ekipa per 28 minutes pelnė 25 taškus (9/12 dvit., 1/2 trit., 4/6 baud.), atkovojo 3 atšokusius kamuolius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus. Amerikietis surinko 31 naudingumo balą.

B.Brustas tose pačiose rungtynėse per 33 minutes pelnė 19 taškų (1/2 dvit., 4/5 trit., 5/5 baud.) ir atkovojo 11 atšokusių kamuolių. Legionieriaus sąskaitoje 30 naudingumo balų.

Į savaitės žaidėjo titulą taip pat pretendavo:

Michealas Dixonas („Pieno žvaigždės“) – 1 rungtynės, 25 tšk., 3 at. kam., 5 rez. perd., 31 naud. balas;

Benjaminas Brustas („Pieno žvaigždės“) – 1 rungtynės, 19 tšk., 11 at. kam., 30 naud. balų;

Martynas Gecevičius („Lietuvos rytas“) – 1 rungtynės, 24 tšk., 4 rez. perd., 27 naud. balai;

Artūras Milaknis („Žalgiris“) – 1 rungtynės, 17 tšk., 4 at. kam., 5 rez. perd., 23 naud. balai.

Savaitės žaidėjas renkamas atsižvelgiant į asmeninius krepšininko rodiklius ir jo komandos rezultatus.

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas