Dabar populiaru
Publikuota: 2017 gegužės 15d. 11:51

Šiuo metu nemėgstamiausias žmogus Vilniuje: kaip spręsti Lietuvos krepšinio „metų problemą“

Žygimantas Skučas
Karolis Kavolėlis, kklietkabelis.lt / Žygimantas Skučas

„Apie Skučą kalbėjom dvi valandas! Ką duoda tas susirinkimas?!“ – rungtynių metu persisvėręs per komentatorių stalą šaukdamas Algimanto Pavilonio klausė Rimas Kurtinaitis. LKL teisėjų direktorius kiek susinepatogino, o „Lietuvos ryto“ arena toliau negailestingai baubė ant Panevėžio „Lietkabelio“ žaidėjo.

Taip „Lietuvos ryto“ arenoje, ko gero, dar nešvilpė net ant „Žalgirio“ krepšininkų.

„Žygimantas dabar paskelbtas liaudies priešu numeris vienas“, – stebėjosi žaidėjo treneris Kazys Maksvytis.

Jūs būtumėte matę „Lietuvos ryto“ sirgalių reakciją, kai po rankų pynės su Artūru Jomantu teisėjai nusprendė penktąja asmenine pražanga puolime nubausti Ž.Skučą.

„Ačiū!“ – dar neišsipynęs iš Ž.Skučo alkūnių vienam iš arbitrų dėkojo Artūras Jomantas.

Ž.Skučas, aišku, gūžčiojo pečiais ir nesuprato, kas įvyko.

Puolėjas lyg tyčia stovėjo prie pat „Lietuvos ryto“ atsarginių suolo, tarp Rimo Kurtinaičio ir asistento Nikola Vasilevo.

Tai nėra vienos dienos problema. Tai yra metų problema. Ir šito žaidėjo problema.

Drew Gordonas pakilo iš savo vietos ir žiūrėdamas į Ž.Skučą ironiškai plojo varžovui.

Kol Ž.Skučas žingsniavo tą 20 metrų atkarpą savo kėdės link, 201 cm ūgio puolėją ten lydėjo kurtinantis vilniečių švilpimas. Kai kurie smerkdami atsistoję užbadė 24-erių krepšininką pirštais ir prakeikė baisiausiais žinomais keiksmažodžiais.

Ne tik „Lietuvos ryto“ legionierius Drew Gordoną bei Taylorą Browną, tačiau ir beveik 2 tūkstančius į LKL pusfinalio startą susirinkusių aistruolių Vilniuje Ž.Skučo elgesys aikštėje išvarė iš kantrybės.

Trečiojo kėlinio pradžioje Ž.Skučas kontakto metu taip stuktelėjo Drew Gordonui per lūpą, kad amerikietis susiėmęs už burnos nuo parketo pakilo tiesiai į rūbinę, kur jam prireikė gydytojų pagalbos.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Drew Gordonas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Drew Gordonas

Iš pradžių D.Gordonui šaldė lūpą, o vėliau į nosį kimšo vatą – per šią gavo po Simo Galdiko bandymo blokuoti perdavimą virš lanko.

„Lietuvos ryto“ legionierius ne sykį norėjo iškaršti Ž.Skučui kailį. Kaip ir T.Brownas, nubaustas technine pražanga už konflikto kurstymą, kai po eilinio rankų susipynimo supykęs jis išmušė lietuviui iš rankų kamuolį ir kažką agresyviai aiškino.

Toks atpildas po to, kai pats bandai apgauti teisėją nelegaliais veiksmais.

Bet netrukus techninę gavo pats Ž.Skučas, kai vėl supykdė D.Gordoną, kurį nuo lietuvio bandė atplėšti jau patys teisėjai.

Išklausęs riebių D.Gordono keiksmažodžių po dar vienų kietų grumtynių aikštėje, anot K.Maksvyčio versijos, Ž.Skučas ėmė priekaištauti komandos draugui Žygimantui Janavičiui, kodėl šis neatliko jam perdavimo.

Teisėjas esą blogai suprato Ž.Skučo žodžius. Kita versija – „Lietkabelio“ aukštaūgis ragino D.Gordoną mažiau verkšlenti ir mesti tas prakeiktas baudas.

Aišku, Ž.Skučas stebėjosi, kaip ir po daugelio arbitrų sprendimų. Bet tokia jau „nešvaraus“ žaidėjo statuso dalia.

Arba tiesiog karma, kai pats bandai apgauti teisėją nelegaliais veiksmais – paslapčia sumušdamas varžovui alkūne, tyčia prispausdamas priešininko ranką po pažastimi, ieškodamas to kontakto ir bandydamas išvesti priešininką iš pusiausvyros.

„Manau, dėl tos savo vaidybos Žygimantas yra per daug gaudomas. Bet teisėjų darbą tegul vertina specialistai. Ir mes paprašysime, kad įvertintų“, – savo krepšininką užstojo K.Maksvytis.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Žygimantas Skučas ir Taylor Darnell Brownas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Žygimantas Skučas ir Taylor Darnell Brownas

To paties, ko gero, prašys ir R.Kurtinaitis, dar rungtynių įkarštyje karštai to klausęs A.Pavilonio.

Jis apie Ž.Skučą turi kategorišką nuomonę.

Neseniai LKL buvo rengiamas trenerių ir teisėjų seminaras, kuriame buvo diskutuojama apie nešvarius žaidėjus.

„Vienas iš herojų buvo Skučas. Jei pastebėjote, jis turi konfliktų su visais: Jankūnu, Gordonu...

Aš ir paklausiau A.Pavilonio, kam mes tą vaizdo įrašą žiūrime, jei mes nieko negalime padaryti, pristabdyti.

<...> Tokius nešvarius žaidimus reikėtų sustabdyti. Negalima jam neleisti žaisti, bet ar perspėti, ar panašiai. Tai nėra vienos dienos problema. Tai yra metų problema. Ir šito žaidėjo problema.“

Luko Balandžio / 15min nuotr./Rimas Kurtinaitis
Luko Balandžio / 15min nuotr./Rimas Kurtinaitis

Iš tiesų, tai yra visų problema.

Ž.Skučą užstodamas ir teisėjus kaltindamas K.Maksvytis savotiškai pateisina nešvarų žaidimą.

Idealiame pasaulyje, treniruotėje jis turėtų prieiti prie Žygimanto Skučo ir pasakyti: „Žygi, nežaisk negarbingai, galima laimėti ir švariais metodais.“

Tačiau kaip ir kare, taip ir krepšinyje, kartais bandoma pateisinti visas priemones laimėti.

Bet teisėjai ir žaidėjai patys lipa ant grėblio. Žaidėjai – bandydami pergudrauti arbitrus nešvariais žaidimėliais, o treneriai – nestabdydami tokių metodų, visi jie vėliau reikalauja nepriekaištingo teisėjavimo.

Ir nešvarus žaidimas nėra vieno Žygimanto Skučo problema. Bent po vieną tokį krepšininką turi beveik kiekviena komanda.

Tačiau tokie veiksmai tik apsunkina teisėjų darbą, o tai natūraliai padidina jų klaidos tikimybę.

Užburtas ratas, kuris nenaudingas visiems.

Pavyzdžiui, NBA gaudė vaidinančius žaidėjus tūkstantinėmis baudomis. Ir štai, vaidyba dingo iš NBA aikščių. Pirmąjį sezoną baudomis už vaidybą lyga baudė dešimtis žaidėjų, bet pastaraisiais metais tokių aktorėlių pasitaikė tik vienetai.

Gal ir LKL metas atkreipti dėmesį į nešvarius žaidėjus, baudomis drąsiai nurėžiant dalį jų atlyginimo? Sykį gavęs per nagus, galbūt kitąkart žaidėjas pagalvos prieš trinktelėdamas priešininkui alkūne.

Kaip ir daugeliui problemų spręsti, reikia ne vieno žaidėjo, o visų pastangų.

Ir nešvarus žaidimas nėra vieno Žygimanto Skučo problema. Bent po vieną tokį krepšininką turi beveik kiekviena komanda, kuriems teisėjai skiria ypatingą dėmesį, bandydami susekti, kuris pirmas inicijavo kontaktą, kada buvo tas pats pirmas neleistino veiksmo elementas.

Alfredo Pliadžio nuotr./Kazys Maksvytis
Alfredo Pliadžio nuotr./Kazys Maksvytis

Kai baigėsi rungtynės ir žaidėjai išsirikiavo vieni kitiems padėkoti už rungtynes, akys natūraliai nukrypo į Ž.Skučą.

Jis pirmas ištiesė D.Gordonui ranką, kai šis tuo metu apie kažką nuotaikingai diskutavo su „Lietkabelio“ australu Benu Madgenu.

Amerikietis nesudvejojęs ranką paspaudė. Kaip ir T.Brownas, rungtynių metu norėjęs įkrėsti lietuviui ir spjaudęsis keiksmažodžiais tiesiai „Lietkabelio“ žaidėjui į veidą.

Visą savaitę „Lietkabelis“ su „Lietuvos rytu“ špagavosi dėl „tikros arenos“. Aistros persikėlė ir į aikštę. Tai bus karšta LKL pusfinalio serija, dėl ko visai nesidžiaugia teisėjai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 24sek