Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 5d. 22:05

Skambino keturiems, A.Saboniui siūlo vieną: „Geriausias variantas – Antanas Sireika“

Antanas Sireika
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Antanas Sireika

Lietuvos krepšinio trenerių asociacija trečiadienį išsiųs savo siūlomo trenerio pavardę Arvydui Saboniui, ieškančiam naujo stratego Lietuvos vyrų krepšinio rinktinei.

„Girdėjau, kad trenerių asociacija irgi kažką ruošia“, – tarė A.Sabonis antradienį, per lakonišką spaudos konferenciją Lietuvos sporto universitete.

Ten Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas daugiau pats klausinėjo nei atsakinėjo, kaip vyksta trenerio paieškos Lietuvos rinktinei, kuri neturi trenerio po to, kai pasaulio čempionate atsistatydino Dainius Adomaitis.

A.Sabonis siūlė palaukti lapkričio 12 dienos, kai turėtų susirinkti keturiolika federacijos Vykdomojo komiteto narių.

Bet Lietuvos krepšinio trenerius vienijanti asociacija jau turi savo pasiūlymą LKF prezidentui.

„Gaila, kad Dainius Adomaitis atsisakė. Jis iškovojo kelialapį į olimpines atrankos varžybas, o tai ir buvo jo tikslas. Pasitraukęs jis pastatė federaciją į nepatogią padėtį. Dabar labai sudėtinga rasti trenerį. Tačiau mūsų asociacijos valdyba pasitarė ir iškėlė keturias kandidatūras“, – pasakojo krepšinio trenerių asociacijai vadovaujantis Vydas Gedvilas.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Vydas Gedvilas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Vydas Gedvilas

Buvęs Lietuvos moterų krepšinio rinktinės treneris, paskui politikas, Seimo pirmininkas pasakojo, jog valdyba įvardijo Rimą Kurtinaitį, Kęstutį Kemzūrą, Kazį Maksvytį ir Antaną Sireiką.

„Septynių narių valdyba nutarė iškelti šias kandidatūras ir įpareigojo mane su visais pakalbėti“, – pasakojo V.Gedvilas.

Jis buvo kalbėjęs su K.Maksvyčiu, kuris buvo sutikęs treniruoti Lietuvos rinktinę, bet jam kelią pastojo dabartinis darbdavys Permės „Parma“ (Rusija) klubas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Kazys Maksvytis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Kazys Maksvytis

Tada V.Gedvilas paskambino R.Kurtinaičiui.

„Su juo kalbėjau gal prieš 2–3 dienas. Jis sakė, kad jam niekas nesiūlė tapti rinktinės treneriu. Bet tada pasiūliau aš, – pasakojo V.Gedvilas. – Krepšinio trenerių asociacija antrą kartą siūlo Rimą Kurtinaitį.

Tačiau Rimas Kurtinaitis griežtai atsisakė. Jis sakė: „Šioje situacijoje negaliu, turiu klubą („Chimki“), didelį užimtumą, galbūt ateityje.“ Bet šįkart griežtai atsisakė.“

„Scanpix“/ITAR-TASS nuotr./Rimas Kurtinaitis
„Scanpix“/ITAR-TASS nuotr./Rimas Kurtinaitis

Prieš porą dienų V.Gedvilas paskambino ir į Graikiją, „Olympiakos“ dirbančiam K.Kemzūrai: „Jis padėkojo už pasiūlymą, kokio nebuvo gavęs nė iš vieno. Bet irgi atsisakė, nes treniruoja stiprų klubą, yra neseniai paskirtas pagrindiniu treneriu. Sakė: „Ateityje galbūt sutiksiu.“

AFP/„Scanpix“ nuotr./Kęstutis Kemzūra
AFP/„Scanpix“ nuotr./Kęstutis Kemzūra

Tada V.Gedvilas paskambino į Šiaulius, dar vienam trenerių asociacijos valdybos įvardytam kandidatui.

„Antanas sutiko, – teigiamą atsakymą gavo V.Gedvilas. – Antanas Sireika sutiko, o mes priėmėme sprendimą, kad trečiadienį išsiųsime federacijai protokolą, kuriuo siūlome rinktinės vyr. trenerio kandidatūrai Antaną Sireiką.“

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Antanas Sireika
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Antanas Sireika

Trenerių asociacijos vadovas mano, kad 2002–2006 metais rinktinei jau vadovavęs ir Europos čempionato auksą laimėjęs treneris yra geriausias variantas.

„Jis turi istoriją. Treniravo stipriausią Lietuvos klubą Kauno „Žalgirį“, tapo Europos čempionu, o ir su „Šiauliais“ jam sekasi dirbti“, – sakė V.Gedvilas.

Trenerių asociacijos valdyba nesvarstė Šarūno Jasikevičiaus kandidatūros.

„Jis būtų puikiausias kandidatas, galbūt geriausias kandidatas, bet Šarūnas jau viešai atsisakė, tad jokios įtakos jam padaryti negalime – jo padėtis kaip Kurtinaičio ar Kemzūros“, – sakė V.Gedvilas.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Šarūnas Jasikevičius
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Šarūnas Jasikevičius

Jis paminėjo dar kelias pavardes, kurias, V.Gedvilo nuomone, kas nors galėtų pasiūlyti federacijos Vykdomojo komiteto posėdyje 2012 metais.

Vienas pretendentų galėtų būti Š.Jasikevičiaus asistentu dirbantis Darius Maskoliūnas. „Galbūt Darius Maskoliūnas būtų vienas iš turinčių daugiau patirties“, – sakė V.Gedvilas.

Donaldas Kairys, Ramūnas Šiškauskas, Benas Matkevičius jam atrodo per jauni, dar nesukaupę darbo trenerio pareigose patirties, o Gintaras Krapikas dirba Kinijoje – toliau nei A.Sireika, kuriam iš Lietuvos geriau matyti.

Galiausiai trenerių asociacijos valdyba, kuriai formaliai priklauso keli šimtai trenerių, mano, kad išsirinko teisingai.

„Šioje situacijoje geresnio kandidato kaip Antanas Sireika mes nematome, – pabrėžė V.Gedvilas. – Aišku, mūsų balsas tik patariamasis. Praėjusį kartą buvau įpareigotas balsuoti už Rimą Kurtinaitį, už jį ir balsavau. O visi kiti balsavo už Dainių Adomaitį. Šįkart trenerių asociacija siūlo Antaną Sireiką.“

Kas ta trenerių asociacija?

Kiek svarbus bus Lietuvos krepšinio trenerių asociacijos balsas sunku pasakyti, bet kartą jo pranašystė išsipildė.

2012 metais, ieškant kuo pakeisti K.Kemzūrą, trenerių asociacija savo nariams pateikė 19-os kandidatų sąrašą (jame buvo ne tik treneriai, bet ir Šarūnas Marčiulionis) ir pakvietė balsuoti.

Įtikinamai balsavimą laimėjęs Jonas Kazlauskas (pats nepriklausęs trenerių asociacijai) tada aplenkė R.Kurtinaitį ir K.Kemzūrą, o netrukus jis sulaukė A.Sabonio prašymo-kvietimo ir iš tiesų ėmėsi darbo Lietuvos rinktinėje.

1995 metais Kaune registruota trenerių organizacija ilgai buvo nepastebima, kol 2006 metais vadovaujama V.Gedvilo ir Mindaugo Balčiūno vertino kandidatus, pretendavusius pakeisti A.Sireiką.

Dabar trenerių asociacija vienija kone 400 trenerių, bet veikla nėra labai aktyvi – rengia du seminarus per metus.

Asociacijoje nėra kai kurių garsių vardų, kaip, pavyzdžiui, Š.Jasikevičiaus, bet į seminarus dalytis patirtimi buvo kviečiamas ir apsilankė J.Kazlauskas. „Elitiniai treneriai nelabai turėjo galimybių aktyviai dalyvauti veikloje, nes dirbo užsienyje, o Šarūnas dar neseniai dirba treneriu. Su mielu noru jį pakviesime skaityti paskaitų, bet elitiniai treneriai ne visi ir sutinka. Nes kartais neturi laiko, vasarą atostogauja. Su jais nėra taip paprasta", – pasakojo V.Gedvilas.

Dabar kandidatą treniruoti Lietuvos rinktinę siūlė septynių narių valdyba, kurioje yra ir Vladas Garastas, Henrikas Paulauskas (LSU), Rūtenis Paulauskas, taip pat asociacijos vadovai V.Gedvilas ir generalinis sekretorius Nerijus Masiulis.

„Tai žmonės – ne diletantai, – sakė V.Gedvilas. – Be to, mes pasikalbame tarpusavyje.“

A.Sireika vadovavo Lietuvos rinktinei 2002–2006 metais. Jei LKF federacija įsiklausytų į trenerių asociacijos pasiūlymą, tai būtų antrasis A.Sireikos etapas rinktinėje.

Tačiau Vykdomojo komiteto posėdyje lapkričio 12 dieną V.Gedvilas turės tik vieną iš keturiolikos balsų.

Vykdomasis komitetas:

Arvydas SABONIS – prezidentas Lietuvos krepšinio federacija

Mindaugas ŠPOKAS – generalinis sekretorius Lietuvos krepšinio federacija

Algimantas Stasys ANUŽIS – viceprezidentas Lietuvos krepšinio veteranų lyga

Mindaugas PLŪKAS – viceprezidentas

Remigijus MILAŠIUS Lietuvos krepšinio lyga

Remigijus ŠTARAS Nacionalinė krepšinio lyga

Vaidas JURGILAS Regionų krepšinio lyga

Giedrius GUSTAS Moterų krepšinio lyga

Rolandas SKAISGIRYS 3×3 krepšinio asociacija

Martynas RAČKAUSKAS Lietuvos moksleivių krepšinio lyga

Rimantas CIBAUSKAS Lietuvos studentų krepšinio lyga

Kęstutis PILIPAUSKAS Lietuvos krepšinio teisėjų asociacija

Vydas GEDVILAS Lietuvos krepšinio trenerių asociacija

Vladas GARASTAS – Garbės prezidentas LKF Garbės taryba

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 24sek