2022 06 01

Skandalas finale: N.Čanakas atakavo G.Žibėną ir susikirto su D.Gudeliu

Panevėžio „Lietkabelis“ liko be trenerio Nenado Čanako, kai šis prarado savitvardą ir ėmė pulti varžovus trečiosiose LKL finalo rungtynėse su Vilniaus „Rytu“. Štai, kas įvyko aikštėje.

Vilniaus „Ryto“ persvara siekė 26 taškus likus žaisti vieną minutę iki antrojo kėlinio pabaigos, kai „Jeep“ arenoje kilo vienas ryškiausių incidentų per LKL finalų istoriją.

Po „Ryto“ krepšiu Arnas Butkevičius netyčia prakirto smakrą „Lietkabelio“ gynėjui Dovydui Giedraičiui.

Teisėjai to nepastebėjo, o netrukus Gytis Radzevičius nurūko į greitą ataką ir po dėjimo į krepšį pradėjo džiaugsmo šokius su komandos draugais.

Tuo metu 26:51 atsilikusio „Lietkabelio“ trenerio Nenado Čanako nervai neišlaikė.

Sugniaužęs kumščius serbas puolė prie teisėjo Sauliaus Račio aiškintis, bet už emocijas sulaukė techninių pražangų ir ilgai nelaukęs patraukė iš aikštės.

Eidamas pro „Ryto“ trenerių štabą serbas tyčia pečiu trenkėsi į „Ryto“ strategą Giedrių Žibėną. Šis krito ant Vilniaus komandos asistentų ir žaidėjų rankų.

Lukas Balandis / BNS nuotr./Vilniaus „Rytas“ – Panevėžio „Lietkabelis“

Nuskynęs iš kelio varžovų trenerį, serbas traukė toliau ironiškai šypsodamasis ir rodydamas nykštį staugiantiems žiūrovams.

Bet prieš pat įėjimą į rūbinę N.Čanakas sulaukė pakeliui tribūnoje buvusio „Ryto“ direktoriaus Dariaus Gudelio karštų priekaištų.

Juos skyrė laiptų turėklai, kurie, o taip pat „Ryto“ sporto direktorius Donatas Zavackas, sustabdė nuo muštynių.

Į konflikto sūkurį atskubėjo ir „Lietkabelio“ krepšininkai su Džordže Gagičiumi priešakyje, bet žaidėjų pasistumdymas nebuvo toks karštas kaip trenerių.

Galiausiai subintuotas D.Giedraitis paspaudė ranką A.Butkevičiui ir rungtynės buvo tęsiamos.

„Per 18 metų krepšininko karjerą nesu matęs tokių dalykų, kad treneris trenktų treneriui“, – per pertrauką sakė rungtynes arenoje stebėjęs ir jas komentavęs buvęs „Ryto“ žaidėjas Martynas Gecevičius.

Į persirengimo kambarį nuėjus N.Čanakui, Panevėžio komandai liko vadovauti serbo asistentas Laimonas Eglinskas.

Nuo emocijų įkaitę Vilniaus sirgaliai triukšmingai ūžė pro šalį einantiems Panevėžio komandos atstovams, o po pertraukos skandavimu „Giedrius Žibėnas“ sutiko grįžtantį „Ryto“ trenerį.

LKL finalo serijoje iki keturių pergalių rezultatas tapo 2-1, o ketvirtosios finalo rungtynės vyks šeštadienį Panevėžyje.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius