2017 10 23

Skandalas Utenoje: rungtynių metu „Juventus“ treneris iškeikė teisėjus ir paliko areną

Utenos „Juventus“ tragiška sezono pradžia tęsiasi. LKL rungtynėse namuose „Juventus“ nusileido 75:81 (12:25, 19:14, 21:17, 23:25) Pasvalio „Pieno žvaigždėms“ ir patyrė jau aštuntą pralaimėjimą iš eilės. Tačiau po šio mačo klubas greičiausiai sulauks dar ir baudos už neetišką Žydrūno Urbono elgesį rungtynių pabaigoje.
Žydrūnas Urbonas
Žydrūnas Urbonas / sustabdytas kadras

Po septinto pralaimėjimo LKL šeštadienį Utenos klubą paliko treneris Gediminas Petrauskas. „Juventus“ nusprendė laikinai komandą patikėti į komandos prezidento Žygimanto Urbono rankas.

Iki šiol trenerio asistentu klube dirbusio Ž.Urbono debiutas vyriausiojo trenerio pareigose prisvilo.

Baigiantis rungtynėms buvo sugrįžusi intriga (75:77), tačiau teisėjai paskyrė pražangą „Juventus“ žaidėjui S.Buterlevičiui ir pasiuntė prie baudų metimo linijos A.Ausėją.

Tai įsiutino Ž.Urboną. Komandos vadovas nusivilko švarką, metė jį ant grindų, iškeikė necenzūriniais žodžiais teisėjų brigadą, gavo dvi technines pražangas ir paliko areną.

„Suka bl**“, – ir panašūs keiksmai liejosi laisvai geriausiu Lietuvos teisėju pripažintam Tomui Jasevičiui ir jam talkinusiems Gyčiui Viliui ir Juozui Barkauskui.

Teisėjams beliko paskirti treneriui dvi technines pražangas iš eilės. Artūras Ausėjas sumetė tris papildomus baudos metimus ir Pasvalio klubas išsivežė pergalę.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Tomas Jasevičius

Pirmajame kėlinyje sužaidus vos šešias minutes uteniškiai atsiliko 2:19. Kėlinys baigėsi kiek padoresniu rezultatu 12:25.

Visgi Utenos klubo žaidėjai savo gerbėjų akivaizdoje nepasidavė ir laimėjo antrąjį kėlinį 19:14. Po Anthony Irelando tritaškio kėlinio pabaigoje po pirmosios rungtynių pusės „Juventus“ atsiliko 31:39.

Prieš lemiamą kėlinį Utenos klubas atsiliko 52:56. Tačiau Pasvalio klubas mobilizavosi ir susigrąžino dviženklę persvarą. „Juventus“ ir vėl atsitiesė ir paskutinėmis sekundėmis sumažino skirtumą 74:77. Bet tuomet neišlaikė Ž.Urbono nervai.

Utenos klube rezultatyviausias buvo 25 taškus surinkęs A.Irelandas. Laronas Dendy pridėjo 18 taškų.

Pasvalio klube 17 taškų pelnė A.Ausėjas, 16 taškų surinko Tomas Lekūnas. Steponas Babrauskas pelnė 14 taškų.

Utenos klubas šį sezoną pergalės džiaugsmo nepatyrė ne tik LKL, bet ir FIBA Čempionų lygoje, kur jau pralaimėjo dvejas rungtynes.

LKL turnyrinėje lentelėje uteniškiai rikiuojasi devintoje vietoje ir lenkia tik Prienų-Birštono „Vytautą“.

Ketvirtą pergalę iškovojęs Pasvalio klubas užima penktąją vietą.

„Juventus“: A.Irelandas 25, L.Dendy 18, D.Bičkauskis 11.

„Pieno žvaigždės“: A.Ausėjas 17, T.Lekūnas 16, S.Babrauskas 14, N.Balašovas 11, V.Bobrovas 10.

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas