2023 10 24

Sporto ir pop žvaigždžių apsuptyje „Wolves“ sukūrė stebuklą – laimėjo istorinį mačą

Daug sukviestų žmonių, o tarp jų ir sporto garsenybių, suplūdo į debiutines „Wolves“ namų rungtynes Europos taurės turnyre. Šeimininkai stengėsi prieš 8 tūkst. žmonių publiką ir padovanojo jai stebuklingą spurtą mačo pabaigoje. Galiausiai „Avia Solutions Group“ šeimininkai 90:88 (22:18, 22:19, 23:28, 23:23) įveikė Stambulo „Bešiktaš“ ir iškovojo pirmą pergalę A grupėje.

Nuo Džordanos Butkutės ir Oksanos Pikul iki Jono Kazlausko, Lino Kleizos ar Edgaro Jankausko.

Daug žinomų žmonių įsitaisė pirmoje eilėje „Avia Solutions Group“ arenoje, kur prieš metus įkurtas „Wolves“ žaidė pirmąsias Europos taurės rungtynes namuose.

Tačiau ryškiausia žvaigžde tapo TreShawnas Thurmanas, ne tik pelnęs 31 tašką, bet ir prikėlęs komandą iš beviltiškos padėties, kai dalis žiūrovų jau sliūkino namo.

Pirmuosius du mačus Paryžiuje ir Badalonoje pralaimėję Kęstučio Kemzūros auklėtiniai didžiąją mačo dalį dominavo prieš „Bešiktaš“, bet pabaigoje atrodė, kad šansai išgaravo, kai šeimininkai atsiliko 8 taškais likus žaisti pora minučių.

Likus 45 sek. svečiai pirmavo 7 taškais ir laikė tokią persvarą, kol liko žaisti 20 sekundžių.

Tada Eigirdas Žukauskas pataikė tritaškį, o likus žaisti 10 sek. T.Thurmanas ne tik įskraidino tritaškį su pražanga, bet ir įraitė dvitaškį likus žaisti 7 sek., kai „Wolves“ perėmė kamuolį, turkams bandant jį išsimesti iš užribio.

Visas „Wolves“ klubas įdėjo daug pastangų, kad vakaras būtų įsimintinas.

15min žiniomis, buvo išdalinta labai daug kvietimų ir per įvairias bendroves sukviesta žmonių, kurie sudarė dideles eiles prie arenos antradienio vakarą.

Apie 8 tūkst. žiūrovų galiausiai sugužėjo į 10 tūkst. vietų salę, kurioje pirmoje eilėje akys raibo nuo žinomų asmenybių.

Retai „Wolves“ rungtynes dėl darbų Dubajuje stebintis klubo savininkas Gediminas Žiemelis sau į kompaniją pakvietė įvairaus spektro žvaigždžių.

Futbolui atstovavo Lietuvos futbolo rinktinės treneris Edgaras Jankauskas, o taip pat jo buvę bendražygiai rinktinėje Deividas Šemberas bei Deividas Česnauskis; krepšiniui – buvęs Lietuvos rinktinės puolėjas Linas Kleiza bei tradiciniai „Wolves“ ambasadoriai broliai Lavrinovičiai; pop pasauliui – Džordana Butkutė ir Oksana Pikul.

Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./EuroCup: Vilniaus ''Wolves'' – Stambulo ''Bešiktaš''

Pasižiūrėti rungtynių atvyko ir žinomi treneriai – Jonas Kazlauskas, Giedrius Žibėnas, Tomas Pačėsas, taip pat Lietuvos krepšinio federacijos ir lygos vadovai su antrosiomis pusėmis.

Arenoje tvyrojo kiek tyli atmosfera – didelių krepšinio palaikymo tradicijų neturinti publika gana ramiai sekė rungtynes, kuriose „Wolves“ greitai įgijo 9 taškų persvarą, o antrajame kėlinyje pirmavo ir 11 taškų.

Tre'Shawnas Thurmanas, iš Belgijos „Oostende“ klubo vasarą į „Wolves“ persikėlęs amerikietis puolėjas, vien per pirmąją mačo dalį pelnė 17 taškų ir padėjo šeimininkams žengti priekyje labai ilgai.

Per pirmąją mačo dalį nė vieno tritaškio nepataikę „Bešiktaš“ atkuto trečiajame kėlinyje, per kurį pirmą kartą išsiveržė į priekį.

Bet po Tre'Shawno Thurmano šou „Wolves“ pasiekė pirmąją pergalę turnyre.

„Wolves“: TreShawnas Thurmanas 31 (8/9 dvitaškių, 4/6 tritaškių, 3/6 baudų), Kristupas Žemaitis 17, Rasheedas Sulaimonas 13, Eigirdas Žukauskas 7, Vaidas Kariniauskas 6, Christianas Mekowulu ir Adas Juškevičius po 5, Regimantas Miniotas 4, Egidijus Mockevičius 2 (Arnas Beručka).

„Bešiktaš“: Mathew Mitchellas 21, Jonah Mathewsas 20, Angelis Delgado 18, Derekas Needhamas 10.

„Wolves“ vėl žaidė be traumuotų Jeffery Tayloro, Džoržde Gagičiaus bei Artūro Žagaro.

Kitas rungtynes „vilkai“ žais po savaitės Slovėnijoje su Liublianos „Cedevita Olimpija“.

Suprasti akimirksniu

• „Avia Solutions Group“ arena nemažą praėjusių metų dalį buvo užvėrusi duris atsinaujinimo darbams. Beveik 11 mln. eurų kainavusio projekto metu buvo atnaujinta daugybė arenos sričių.
  • Nors žiūrovų vietų skaičius beveik nepasikeitė (liko apie 10 tūkst.), didelis dėmesys skirtas akustikos ir apšvietimo salėje tobulinimui.
  • Taip pat daug pastangų įdėta kuriant atrakcijas sirgaliams arenos koridoriuose – nuo įvairių žaidimų ir prekybos klubo atributika iki pokalbių prieš rungtynes su „Wolves“ atstovais.

Rungtynių eiga

Ketvirtasis kėlinys

0,6 sek. E.Žukauskas pataikė vieną baudą iš dviejų, o turkų paskutinis metimas iš toli skriejo pro šalį. Pergalė!

Likus 7,7 sek. „Wolves“ perėmė kamuolį! T.Thurmanas gavo jį po krepšiu ir persvėrė rezultatą – 89:88!

Likus 10,4 sek. Oho, koks triukšmas! Tai T.Thurmanas smeigė tritaškį su varžovo pražanga ir sumažino skirtumą iki 87:88.

Likus 20 sek. E.Žukausko tritaškis sumažino skirtumą iki keturių taškų – 83:87.

39 min. Šansai pasiekti pirmą pergalę blėsta – 76:84.

37 min. E.Mockevičius pradžiugino dėjimu, bet V.Kariniauskas prasižengė puolime kitoje atakoje. 76:81.

36 min. „Wolves“ trūksta jėgos po krepšiu. Ch.Mekowulu jau sėdi dėl penkių pražangų, o R.Miniotui sunku grumtis su A.Delgado. 74:79.

34 min. Stambulo komandai Matthew Mitchellas pelnė 18 taškų, Jonah Matthewsas – 17, o kai raumenis pradėjo demonstruoti ir dvitaškį įraitęs Angelis Delgado, šeimininkai vėl pasijuto atsilikę – 72:74.

31 min. Per pertrauką tarp kėlinių žiūrovai kiek išsijudino, kai mažas berniukas pataikė į krepšį surengto žaidimo metu. „Wolves“ taip pat nepakenktų garsesnis palaikymas – 69:67.

Trečiasis kėlinys

30 min. „Wolves“ baigė kėlinį, susigrąžinę trapų pranašumą: 67:65.

28 min. Nors K.Žemaitis įsibėgėjo taškais, jau ir „Bešiktaš“ per atkarpą pataikė porą tritaškių ir galiausiai pirmą kartą išsiveržė į priekį. „Wolves“ atsilieka 62:63.

24 min. „Bešiktaš“ spurtuoja. Per pirmąsias keturias kėlinio minutes Turkijos klubas pelnė 13 taškų ir išlygino rezultatą – 50:50.

Antrasis kėlinys

20 min. „Wolves“ laimi pirmą mačo dalį 44:37, įspūdingai žaidžiant Tre'Shawnui Thurmanui, kuris jau pelnė 18 taškų. Rasheedas Sulaimonas pridėjo 8, Kristupas Žemaitis – 7 taškus.

„Bešiktaš“ komanda dar nepataikė nė vieno tritaškio (prametė visus tris).

17 min. T.Thurmanas jau pelnė 17 taškų, o „Wolves“ pasiekė dviženklę persvarą – 39:28. „Bešiktaš“ dar nepataikė nė vieno tritaškio (0/2) ir atkovojo tik 6 kamuolius („Wolves“ – 15).

13 min. K.Žemaitis ir R.Sulaimonas pradėjo medžioti taškus – gynėjų tandemas padėjo „Wolves“ surengti spurtą ir vėl atitrūkti – 31:22.

Pirmasis kėlinys

10 min. Per pirmąją pusę kėlinio „Wolves“ pelnė 17 taškų, per antrąją – 5. Gera pradžia, ypač T.Thurmano atakos (10 taškų) leido susikurti 9 taškų pranašumą, kuris kėlinio pabaigoje aptirpo iki 4 taškų – 22:18.

8 min. Po žaidėjų keitimų „Wolves“ atakų bangos nuslopo, bet šeimininkai pirmauja 19:14.

6 min. Pirmoje eilėje matosi ir kelios Lietuvos futbolo žvaigždės: Lietuvos futbolo rinktinės treneris Edgaras Jankauskas, taip pat buvę jo bendražygiai nacionalinėje komandoje Deividas Šemberas ir Deividas Česnauskis.

Iš krepšinio pasaulio žinomiausi veidai arenoje – Linas Kleiza, tradiciniai „Wolves“ ambasadoriai broliai Lavrinovičiai, rungtynes pirmoje eilėje stebi ir Lietuvos krepšinio federacijos ir lygos vadovai – Vydas Gedvilas ir Remigijus Milašius.

Tribūnose yra ir Vilniaus „Ryto“ treneris Giedrius Žibėnas bei buvęs Lietuvos rinktinės treneris Jonas Kazlauskas.

Yra ir pop verslo atstovių – Džordana Butkutė ir Oksana Pikul.

4 min. Jonas Valančiūnas pasirodė arenoje! Tiesa, NBA sezoną šią savaitę pradėsiantis krepšininkas pasirodė per didelį kubo ekraną – per minutės pertraukėlę jis palinkėjo sėkmės „Wolves“ krepšininkams ir pažadėjo sirgti už juos.

Prieš karjerą NBA J.Valančiūnas yra atstovavęs kitai Vilniaus komandai – „Rytui“, bet praėjusią vasarą „Wolves“ išplatino pareiškimą, kad Lietuvos krepšinio žvaigždė įsigijo „Wolves“ valdančios uždarosios akcinės bendrovės „Basketball Holding Company“ akcijų ir tapo vienu iš klubo investuotojų.

3 min. „Wolves“ puolimas labai agresyvus ir efektyvus. R.Minioto tritaškiu mačą pradėję „vilkai“ paskui rado T.Thurmaną, kuris jau pelnė 7 taškus, o šeimininkai išsiveržė į priekį 12:6.

„Wolves“ starto penketas: K.Žemaitis, R.Sulaimonas, T.Thurmanas, R.Miniotas, Ch.Mekowulu.

Mačo startas. Kol kas dar sunku pasakyti, kiek žiūrovų sukviesta į areną, nes žmonės dar renkasi. Prasidėjus mačui arena atrodo labiau puspilnė nei pustuštė. Pirmoje eilėje mačą stebi retai per rungtynes šiaip jau matomas klubo savininkas Gediminas Žiemelis.

Prieš rungtynes. Prie arenos nutįso ilgos žmonių eilės. Klubas pirmą kartą laukia didelės sirgalių minios, kuriai suburti buvo išdalinta daug pakvietimų.

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas