2019 08 09

Talentinga Lietuvos krepšinio karta Europos čempionatą pradėjo 38 taškų pergale

Lietuvos jaunimo (iki 16) metų krepšinio rinktinė penktadienį skambia pergale pradėjo Europos pirmenybes Italijoje. Pirmajame mače lietuviai 94:56 sutriuškino Estiją.
Lietuvos jaunimo (iki 16) metų rinktinė pradeda Europos pirmenybes.
Lietuvos jaunimo (iki 16) metų rinktinė pradeda Europos pirmenybes. / FIBA nuotr.

Šią vasarą vyresnėms Lietuvos nacionalinėms jaunimo rinktinėms nepavyko laimėti medalių, tačiau dabar šansą turi Rolando Rakučio treniruojama šešiolikmečių komanda.

Nors vaikinų vardai dar gerai nežinomi sirgaliams, krepšinio specialistai šią rinktine vadina labai talentinga. Rinktinės branduolį sudaro Kauno krepšinio mokyklos „Žalgiris“ jaunuoliai, kurių rinktinėje yra penki.

Savo galią Lietuvos krepšininkai parodė pirmosiose rungtynėse, kai C grupėje žaidė su Estija. Nuo pat mačo pradžios estus pradėję spausti po visą aikštę lietuviai iškart atsiplėšė (12:4) ir jau pirmą kėlinį laimėjo 30:16. Iš viso buvusio Estijos rinktinės ilgamečio žaidėjo Rauno Pehkos treniruojama komanda suklydo net 29 kartus.

Lietuviai laimėjo kovą dėl kamuolių prieš žemesnius varžovus 51:26.

Daugiausiai taškų Lietuvai penktadienį pelnė vidurio puolėjas Olegas Kojenetsas (15) ir lengvasis puolėjas Emilis Butkus (14). Titas Sargiūnas ir Rokas Jocius pridėjo po 13 taškų.

Šeštadienį lietuviai žais antrąsias grupės rungtynes su Turkija, kuri penktadienį 74:52 įveikė Slovėniją.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius