2016 10 05 /20:37

Stepono Babrausko žaidimas užkūrė „Žalgiriui“ karštą pirtį Pasvalyje

LKL čempionas Kauno „Žalgiris“ (4/1) trečiadienį Pasvalyje iškovojo ketvirtąją sezono pergalę, įveikęs vietos „Pieno žvaigždes“ (2/3). Kauniečiai sutiko labai atkaklų pasipriešinimą, bet nugalėjo 86:82 (27:29, 22:16, 15:19, 22:18).

Sausakimšoje Pasvalio arenoje kauniečiai pirmieji pelnė taškus, tačiau „Pieno žvaigždės“ pirmajame kėlinyje tituluotiems varžovams nenusileido. Pora aukštaūgių tritaškių ir kiek strigęs kauniečių puolimas ketvirčio viduryje lėmė lygiąsias – 13:13. Dukart iš toli pataikė Steponas Babrauskas, o šeimininkai iš viso įmetė šešis iš devynių tritaškių ir buvo priekyje 29:27.

Antrasis ketvirtis buvo kur kas mažiau rezultatyvus, abi komandos sunkiai rinko taškus. „Žalgiris“ rėmėsi žaidimu baudos aikštelėje, o „Pieno žvaigždžių“ tritaškiai nebekrito. Dar prieš baigiantis ketvirčiui vienas šeimininkų lyderių baigė pasirodymą mače, kai po pražangos puolime gavo ir techninę pražangą. „Žalgiris“ po 20-ies minučių pirmavo 49:45.

Trečiasis ketvirtis prasidėjo dar nerezultatyviau – keturių minučių atkarpą „Žalgiris“ laimėjo 7:2 (56:47). Po minutės pertraukėlės Justas Tamulis pataikė du iš eilės tritaškius ir pasvaliečiai vėl priartėjo – 55:58. Įniršęs Šarūnas Jasikevičius prašė pertraukėlės, tačiau ji nepadėjo – pasvaliečiai toliau kvėpavo į nugarą. Sužaidus tris ketvirčius švieslentė rodė lygybę – 64:64.

Kauniečiai lemiamą ketvirtį pradėjo dvi su puse minutės neleisdami pasvaliečiams pelnyti taškų. Tačiau ir patys įmetė tik penkis, o šeimininkai netrukus išlygino rezultatą – 69:69. Sulig ketvirčio viduriu 19-ąjį tašką pelnęs S.Babrauskas dar kartą išlygino rezultatą – 75:75. Prasidėjus priešpaskutinei minutei Kevino Pangoso tritaškis išvedė svečius į priekį (80:77), o Derricko Low tolimas metimas likus 30 sek. iššoko iš lanko.

Likus 14 sek. „Žalgiris“ pirmavo 81:77, o baudas mesti stojęs Egidijus Dimša prametė abukart. Likus 2,3 sek. neįtikėtiną tritaškį pataikė J.Tamulis, tačiau Leo Westermanas sumetė baudas.

„Žalgiris“: P.Jankūnas (6 atk. kam.) 17, B.Motumas (5/7 dvit., 1/1 trit.) 14, K.Pangosas (2/8 trit., 4 rez. perd.) ir L.Westermanas (4 rez. perd.) po 12, L.Lekavičius (5 rez. perd.) ir A.Kavaliauskas (4/4 dvit.) po 8.

„Pieno žvaigždės“: S.Babrauskas (3/4 dvit., 2/7 trit., 9/9 baud., 8 atk. kam.) 19, J.Tamulis (4/9 trit.) 16, A.Agafonovas (6 atk. kam.) 12, E.Dimša (8 atk. kam.) 10, D.Low (9 rez. perd.) 8.