2017 08 21

Studentai prarado Martyną Sajų ir patyrė nesėkmę Universiadoje

Lietuvos studentų krepšinio rinktinei nepavyko iškovoti antrosios pergalės vasaros Universiadoje. Tomo Masiulio auklėtiniai 82:84 turėjo pripažinti Australijos rinktinės pranašumą bei dėl traumos prarado į Kauno „Žalgirį“ sugrįžusį Martyną Sajų.
Lietuvos studentai pralaimėjo Australijai
Lietuvos studentai pralaimėjo Australijai / Aido Jarušaičio nuotr.

Pirmasis kėlinys prasidėjo nervingai, abi komandos pirmas dvi minutes nepelnė nė taško. Vėliau krepšys atsirišo abiems komandoms ir kėlinys baigėsi minimalia australų persvara 23:22.

Iki kėlinio pabaigos likus žaisti 20 sek. čiurnos traumą patyrė Martynas Sajus. Jis rungtynėse į aikštę daugiau negrįžo.

Antrąjį kėlinį komandos pradėjo intensyvesne gynybą. Australai dažnai naudojo zoninį spaudimą per visą aikštelę. Lietuviai susidūrė su sunkumais po krepšiu abiejose aikštelės pusėse leido ir australams pabėgti 44:37.

Trečiąjį kėlinį australai pradėjo pataikydami tritaškį ir įgaudami 10 taškų persvarą. Vėliau pridėjo du taškus su pražanga bei dar vieną tritaškį ir rezultatui tapus 37:53 treneris T.Masiulis prašė minutės pertraukėlės. Po jos lietuviai smeigė tritaškį ir surengė greitą ataką. Kėlinio pabaigoje australai surengė šou, pataikydami penkis tritaškius iš eilės – 72:56.

Ketvirtajame kėlinyje australai toliau mėtė tritaškius, bet jie nekrito, o lietuvių spurtas leido priartėti iki 2 taškų (72:74).

Likus žaisti 13 sek. australai suklysta išsimesdami kamuolį ir rezultatui esant 82:84 lietuviai gauna progą paskutinei atakai. Ignas Vaitkus prametė iš po krepšio, kamuolį atkovojo Regimantas Miniotas, tačiau ir jis nepataikė.

Lietuva: Evaldas Šaulys 17 (4/6 trit.), Regimantas Miniotas 14 (13 atk. kam.), Donatas Tarolis 14, Tomas Dimša 13, Martinas Gebenas 12 (9 atk. kam.).

Australija: Dejanas Vasiljevičius 26 (6/10 trit.), Xavieras Cooksas 20.