-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2020 08 31

Su LaMelo Ballu lyginamas Kauno „Žalgirio“ talentas pluša Prienuose

Tomas Digbeu vėl apsivilko Prienų „Cbet“ komandos aprangą, o per savaitę turėtų paaiškėti, ar Kauno „Žalgiriui“ priklausantis Prancūzijos krepšinio talentas liks klube, su kuriuo praėjusį sezoną taip keistai išsiskyrė.
Tomas Digbeu
Tomas Digbeu potancialu primena LaMelo Ballą. / bcprienai ir E.Ovčarenko nuotr.

Suprasti akimirksniu

  • T.Digbeu trejus metus atstovavo „Barcelona“ jaunimo komandai, rungtyniavo Ispanijos antrojoje lygoje, o per Eurolygos jaunimo atrankos varžybas pelnė po 14,7 taško Katalonijos komandai.
  • Pernai jis sudarė sutartį su Kauno „Žalgiriu“, bet dėl traumos, santykių aiškinimosi ir pandemijos visą sezoną nežaidė.

Prienų klubas tikisi, kad Tomas Digbeu grįžo kitoks, nei išvyko praėjusią žiemą.

Buvusios Prancūzijos rinktinės žvaigždės Alaino Digbeu, rungtyniavusio Madrido „Real“ ir „Barcelona“ klubuose, 18-metis 196 cm sūnus priklauso Kauno „Žalgiriui“, bet dabar treniruojasi Prienuose.

„Pasiėmėme jį savaitei, o tada priimsime sprendimą visi kartu“, – pirmadienį 15min sakė Prienų klubo direktorius Adomas Kubilius.

Jo teigimu, ši savaitė yra tarsi peržiūra, po kurios vieną sprendimą bus lengviau rasti trims pusėms: Prienų klubui, T.Digbeu ir Kauno „Žalgiriui“.

bcprienai nuotr./Tomas Digbeu
bcprienai nuotr./Tomas Digbeu

A.Kubilius tikisi, kad antrasis jaunojo Prancūzijos krepšininko etapas Prienuose bus sėkmingesnis nei pirmasis, prasidėjęs lygiai prieš metus.

Tada iš „Barcelona“ jaunimo komandos atvykusį lengvąjį puolėją Kauno „Žalgiris“ po kelių savaičių pratybų paskolino Prienų klubui. Ten jis debiutavo pelnęs 11 taškų kontrolinėse rungtynėse, bet nespėjo sužaisti nė vieno oficialaus mačo, nes per treniruotę patyrė kelio traumą.

T.Digbeu dar užsukdavo pasižiūrėti rungtynių, buvo svarstoma galimybė sugrąžinti į Prienų komandą, bet „CBet“ jau turėjo tris iš „Žalgirio“ pasiskolintus žaidėjus, o LKL taisyklės neleido registruoti daugiau.

Galiausiai pats T.Digbeu paliko Lietuvą, nieko pernelyg nepaaiškinęs.

„Žalgirio“ sporto direktorius Robertas Javtokas po sezono sakė, kad sutartis su T.Digbeu buvo įšaldyta, tai patvirtino ir krepšininko agentas.

Atrodė menka galimybė, kad prancūzas sugrįš, juo labiau kad ir darbo etika nebuvo pavyzdinė, – tuo prieš metus įsitikino Prienų komandos treneris Mantas Šernius. „Labai talentingas vaikis, bet ir padykęs, – apie T.Digbeu sakė M.Šernius. – Nebuvo pratęs prie mūsų žaidėjams įprastos disciplinos, atvykęs iš kitokios aplinkos.“

bcprienai.lt nuotr./Tomas Digbeu
bcprienai.lt nuotr./Tomas Digbeu

Vis dėlto santykiai atšilo, T.Digbeu prisidėjo prie pasikeitusio Kauno „Žalgirio“, o šis vėl pasuko jaunąjį žaidėją link Prienų.

„Tikiuosi, kad jo požiūris pasikeitė, nes jis ir taip prarado metus dėl blaškymosi, – sakė Prienų komandos vadovas A.Kubilius. – Norisi tikėti, jog padarė išvadas.“

„CBet“ ir „Žalgirio“ bendradarbiavimas nebebus toks tamprus kaip praėjusį sezoną, bet šiuo atveju T.Digbeu talentas yra toks, kad Prienų klubas nori pabandyti antrą kartą.

„Jo potencialas panašus kaip ir jaunojo Ballo, – Prienuose 2018 metais žaidusį LaMelo Ballą, kuris laikomas šių metų NBA naujokų biržos pirmojo ketverto žaidėju, prisiminė A.Kubilius. – Tomas Digbeu tikrai talentingas, bet reikia išsireikalauti iš jo daugiau pastangų arba jis pats turi įdėti daugiau, kad taptų tikrai geru žaidėju.“

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./LaMelo Ballas rungtyniavo Prienuose 2018 metų pradžioje.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./LaMelo Ballas rungtyniavo Prienuose 2018 metų pradžioje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius