2017 05 28 /19:43

Su nerimu LKL finale startavęs Šaras turėjo pastabų ir žaidėjams, ir sirgaliams

Po aštunto netaiklaus metimo trečiajame kėlinyje Šaras pasitempė kelnes. Netrukus jis apšaukė Edgarą Ulanovą, po kurio klaidos gynyboje Kšištofas Lavrinovičius įraitė tritaškį. Ten, už „Lietkabelio“ atsarginių suolo, patenkintas brolių Lavrinovičių tėvas atsistojęs visiems dalijo „penkis“. Jo sūnus 29-ąją minutę išvedė panevėžiečius į priekį 50:48. „Žalgiriui“ teko pasitempti, kad pergalingai pradėtų LKL superfinalo seriją.
Aistros dėl pražangos
Aistros dėl pražangos / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Keturių minučių spurtu 9:0 pradėtas ketvirtasis kėlinys pritildė Šaro riksmus prie šoninės linijos, kuriuos netrukus keitė trenerio plojimai.

Buvo ir juoko, kai teisėjai švilpė Pauliui Jankūnui, trenerio manymu, abejotiną ketvirtąją pražangą.

Prie atsarginių suolo vėl turėjo darbuotis Darius Maskoliūnas, kad „Žalgirio“ vyr. trenerio teisėjai už emocijas nenubaustų technine pražanga.

Nurimęs Š.Jasikevičius netrukus pergalingai ištiesė kumštį, kai Augusto Lima ramiu dėjimu išsiuntė „Lietkabelį“ į minutės pertraukėlę ir pirmą kartą „Žalgiriui“ sukrovė dviženklį pranašumą 64:53.

Prieš savaitę pirmąjį vaikelį Mursijoje sūpavusiam brazilui tai buvo rezultatyviausios rungtynės „Žalgiryje“ (20 tšk.).

Jiems LKL nėra svarbus. O mums svarbus. Jeigu jie galvoja, kad jie šitaip padeda žaidėjams, tai jie klysta.

„Auksas šiemet vėl bus mūsų! Hey! Hey!“ – skandavo „Žalgirio“ sirgaliai.

Pirmasis žingsnis žengtas – serijoje iki 4 pergalių rezultatas 1-0. Tačiau prieš antrąjį mūšį trečiadienį Panevėžyje Š.Jasikevičius turės apmąstymų. Mat treneris purtė galvą, kai „Lietkabelis“ likus rungtyniauti pusantros minutės priartėjo 66:71.

„Jie savęs neaploš. Mes galime save aplošti. Ir vos neaplošėme.

Jie žaidžia tuo pačiu ritmu, idėjomis. Juos dengti labai sunku dėl skirtingų aukštaūgių ir jų galimybės išplėsti aikštę, todėl sunku dengtis. Mes žaidėme prastai. Žaidėme nekreipdami dėmesio į detales. O kai būdavo gerai, mes nenubausdavome.

Jie žaidžia gerai visus metus. O kad jie išsigąs finalo ar „Žalgirio“, tai taip nebus. Jie kovotojų komanda.

Smagu pradėti pergale. Žinojome, kad nebus lengva, tad svarbiausia buvo pasiekti pergalę. Bet reikia daryti išvadas ir jų susikaupė nemažai, nes klaidų buvo daug.

Finalas tik prasideda. Lieka 6 rungtynės. Bandysime gerinti žaidimą.“

LKL superfinale pirmą kartą „Žalgirio“ arenoje buvo uždengtas balkonas – sirgaliai susirinko tik pirmajame aukšte, iš viso – tik 5549. Palyginimui, į karščiausias sezono rungtynes Eurolygoje rinkosi beveik trigubai daugiau.

Paklaustas, ar superfinalo serijoje dar tikisi išvysti tribūnas su atidarytu balkonu, Šaras tik šyptelėjo: „Jeigu sąžiningai, net nežinau, ką pasakyti.

Tikėjomės, kad nebus žiūrovų. Jiems LKL finalas nėra svarbus. O mums svarbus. Jeigu jie galvoja, kad jie šitaip padeda žaidėjams, tai jie klysta.“

– Augusto Lima sužaidė rezultatyviausias rungtynes „Žalgiryje“ (20 tšk.). Kas lėmė tokį jo pasirodymą?

– Jis turėjo tikrai gerą energiją. Ir tikrai, užbaigė daug momentų, ką mūsų įžaidėjai jam sukūrė.

Bet tai tik vienerios rungtynės. Reikia, kad tai tęstųsi ilgiau.

– Mindaugas Lukauskis pirmajame kėlinyje pelnė 13 taškų. Ar tai buvo problema ir kaip ją pavyko išspręsti vėliau (baigė mačą su 15 taškų)?

– Man atrodo, mes paprasčiausiai jį paleidome. Buvo tokių situacijų, kai jis galbūt pataikė sunkų metimą, bet yra patyręs žaidėjas. Kaip ir visa komanda.

Jie žino, ką daro. Juos išmušti iš ritmo labai sunku. Manęs niekas nestebina. Žinau, kur turime gerinti žaidimą.

– Puolime atkovojote 14 kamuolių. Tai lyg ir rodo, kad noro žaidėjams netrūko?

– Su noru ir agresija daugiau mažiau viskas normaliai. Bet pritrūko šalto proto.

Įžaidėjai galėjo sužaisti geriau. Galbūt paskutinėje stadijoje užstrigome: ar tai metimai, ar paprasčiausiai momentais neturėjo kantrybės. Kartais atrodo, kad gal dėl to, jog buvo laisva savaitė. Gal visi norėjo pradėti finalus. Neturėjome kantrybės. Vienas gauna, meta, kitas irgi.

Agresija buvo gera. Tikrai, atrodo, susikūrėme daug ką, bet reikia nubausti varžovus. To nepadarėme dėl įvairių priežasčių.

Svarbiausia išlošti pirmąsias rungtynes, o paskui reikia įdėti darbo, daryti korekcijas.

– Paulius Jankūnas pelnė tik 1 tašką. Ką jam padarė „Lietkabelio“ gynyba?

– Nemanau, kad jie kažką padarė. Visiems pasitaiko blogų rungtynių.

– Žygimantas Skučas rungtynių pradžioje įsivėlė į konfliktėlį su Pauliumi Jankūnu, už kurį kapitonas buvo nubaustas nesportine pražanga. Ž.Skučas pusfinalyje išvedė iš kantrybės „Lietuvos ryto“ legionierius. Ar prieš finalą akcentavote, kaip išlikti abejingiems tokioms provokacijoms ir kad jų gali pasitaikyti?

– Mes čia tam, kad žaistume krepšinį ir laimėtume žiedą.