2021 07 04

Su Senegalu vos neprisižaidusi 19-mečių rinktinė iškovojo pirmą pergalę

Lietuvos U-19 krepšinio rinktinė iškovojo pirmą pergalę Latvijoje vykstančiame jaunių pasaulio čempionate. Antrajame A grupės mače lietuviai tik po atkaklios kovos 78:73 (21:15, 23:17, 17:22, 17:19) palaužė bendraamžius iš Senegalo.
Dominykas Stenionis
Dominykas Stenionis / FIBA nuotr.

Lietuviams prieš susitikimą buvo užklijuota ryškaus favorito etiketė ir ją mūsų krepšininkai pirmoje dvikovos dalyje pateisino su kaupu. Po dviejų kėlinių rinktines skyrė 12 taškų (44:32), tačiau trečiojo kėlinio pabaigoje varžovai Gedimino Petrausko kariaunai pradėjo siųsti neramius signalus.

Žengiant į lemiamą ketvirtį Senegalas deficitą sumažino iki septynių, o antroje kėlinio dalyje spurtavęs 8:0 po ilgos pertraukos išsiveržė į priekį (69:68).

Paskutinėmis minutėmis vykusį nervų karą galiausiai laimėjo lietuviai. Likus 25 sek. puolime kamuolį sugriebęs Motiejus Krivas pelnė du taškus (72:71), tuomet mūsų jauniams pavyko apsiginti, o pražangų taktikos ėmęsi senegaliečiai užsidirbo nesportinę nuobaudą.

Dominykas Stenionis, o netrukus ir Mantas Rubštavičius šaltakraujiškai realizavo baudų metimus ir įtvirtino Lietuvos rinktinės pergalę.

Paminėtieji krepšininkai ir buvo rezultatyviausi Lietuvos rinktinės gretose – pelnė po 14 taškų.

Ąžuolas Tubelis, vakar surinkęs net 42 naudingumo balus, strigo fiziškų senegaliečių gynyboje ir pelnė 8 taškus bei nesurinko nė vieno naudingumo balo.

Lietuvos U-19 rinktinė: Mantas Rubštavičius (5 atk. kam.) ir Dominykas Stenionis (4/8 trit., 6 rez. perd.) po 14, Motiejus Krivas 10 (6 atk. kam.).

Senegalo U-19 rinktinė: Ibou Dianko Badji 23 (14 atk. kam., 4 blk., 34 naud. bal.), Babacaras Sane 10 (5 atk. kam.).

A grupėje lietuviai pakilo į antrą poziciją.