TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Su sirgaliais susitikęs A.Guoga pažadėjo: „Iki liepos 1-osios viešai pateiksime visus skaičius“

Antanas Guoga
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Antanas Guoga
Šaltinis: 15min
6
A A

Naujasis Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipos savininkas Antanas Guoga ketvirtadienio vakarą viename sostinės barų bendravo su klubo sirgaliais apie galimą komandos ateitį. Po Gedvydo Vainausko rasizmo skandalo klubą perėmęs A.Guoga užtikrino, kad „Lietuvos rytas“ negrįš prie istorinio „Statybos“ pavadinimo, ir pažadėjo iki liepos pirmosios viešai pateikti visus skaičius apie komandos finansinę padėtį.

Klubo pavadinimas

A.Guoga sakė, kad kitą sezoną komandos pavadinimas greičiausiai liks „Lietuvos rytas“, o po vienerių metų pereinamojo laikotarpio pavadinimas bus keičiamas.

„Tikrai nebus pavadinimas komandos „Statyba“ – galiu garantuoti. Labai natūralu turėti vienerių metų pereinamąjį laikotarpį. Liks šiais metais „Lietuvos rytas“, nekeisime. Bet 100 procentų keisime pavadinimą kitą sezoną – po ateinančio. Šiai dienai pirmauja pavadinimas „Rytas“. Jeigu ateis kažkas ir sugalvos patį geriausią pavadinimą arba ateis įmonė, kuri investuos 5 mln. eurų į pavadinimą, jis gali būti kitoks“, – kalbėjo A.Guoga.

„Lietuvos ryto“ sirgaliai į susitikimą su naujuoju komandos savininku atsinešė plakatą „Lietuvos rytas nėra Statyba“. Tai buvo reakcija į viešojoje erdvėje pasirodžiusius gandus apie galimą istorinio pavadinimo sugrąžinimą komandai.

Visi turi suprasti, kad „Žalgirį“ pavysime tik turėdami panašų biudžetą. Mums reikia turėti ambiciją, kokią turėjo Visvaldas, kad klubas galėtų konkuruoti Europoje.

Naujasis klubo savininkas teigė, kad nenorėtų kažkokios verslo kompanijos pavadinimo, tačiau gavus gerą pasiūlymą – jis būtų svarstomas. Galėtų pavadinime likti žodis „Rytas“ ir prie jo jungiamas pavadinimas ar pan.

Vilniaus meras Remigijus Šimašius teigė, kad dalininkų susirinkime buvo vieningai atmestas „Statybos“ pavadinimas, o pasiūlymų buvo įvairių – „Vilkas“, „Vilkai“, „Vilnius“ ir pan. Vis dėlto pirmauja „Rytas“.

Su Vladimiro Romanovo atėjimu į Kauno „Žalgirį“ palygintas A.Guoga užtikrino, kad į krepšinio reikalus jis nesikiš.

„Aš tikrai nežaisiu komandoje, nesikišiu į jos formavimą. Tai darys profesionalai. Dabar treneriui Kurtinaičiui yra suteikta laisvė formuoti komandą. Mes ieškome sporto direktoriaus, kuris galėtų dirbti su komandos formavimu. Tačiau šiai dienai R.Kurtinaitis tikrai lieka treneriu ir neš mums pergales“, – teigė A.Guoga.

Informacija apie skolas – kitą savaitę

„Yra bendras tikslas dirbti, daryti viską skaidriai ir atvirai. Tvarkysimės gerai, turime skelbti biudžetą, ataskaitas, planus. Visi turi suprasti, kad „Žalgirį“ pavysime tik turėdami panašų biudžetą. Mums reikia turėti ambiciją, kokią turėjo Visvaldas, kad klubas galėtų konkuruoti Europoje. Tam reikia užsitikrinti paramą. Jeigu yra skaidrumas, visi mato, kur pinigai išleidžiami.

Jeigu ateis kažkas ir sugalvos patį geriausią pavadinimą arba ateis įmonė, kuri investuos 5 mln. eurų į pavadinimą, jis gali būti kitoks.

Visų pirma reikia žiūrėti į struktūrą, joje dirbančius žmones. Gali sumesti 20 mln., prisipirkti krepšininkų ir nieko nelaimėti. Reikia sukurti ilgalaikę ir tvarią sistemą, investuoti pinigus ir į žmones, kurie norės dirbti su komanda. Konkurencijai su „Žalgiriu“ biudžetas turi siekti 10 mln. eurų. Šiandien mažai rėmėjų iš privataus verslo, iš bilietų“, – apie komandos situaciją kalbėjo A.Guoga.

Į pasitarimą su savininku susirinkusių sirgalių apie klubo skolas paklaustas A.Guoga pažadėjo, kad iki liepos pirmosios dienos klubas viešai paskelbs apie savo finansinę situaciją, turimas skolas ir pan. Tai padaryti bus įpareigotas vienas dalininkų, klubo direktorius Darius Gudelis.

Nuskambėjo ir daugiau A.Guogos pažadų – į komandos valdybą priimti vieną žmogų iš fanų grupuotės „B Tribūna“, o bendru visų vilniečių tikslu jis įvardijo nugalėti Kauną.

„Mes užtikrinsime tvarų finansavimą, skaidrų ir profesionalų valdymą, atvirumą. Komandoje nėra marketingo departamento, neturime tokio. Nėra vadybininkų, kurie parduoda krepšinį. Mes turime parduoti idėją, strategiją, tikslą. Tai viskas, ką mes galime padaryti. O pergalės ateis“, – kalbėjo A.Guoga.

Europarlamentarui teko pakomentuoti ir savo politinę veiklą bei priežastį, kodėl jis iš viso atėjo į „Lietuvos ryto“ komandą.

Apie darbą su Lietuvos rinktine, Prienų krepšinio komandą bei Lietuvos irklavimo federacijos rėmimą kalbėjęs A.Guoga nežadėjo Vilniaus ekipoje likti amžinai: „Mano pažadas yra sutvarkyti valdybą, o kaip bus toliau – pažiūrėsime. Jei man čia seksis, fanai mane palaikys, man bus įdomu, dirbsime. Galbūt mes čia bendrausime ir po 20 metų.“

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 24sek