Dabar populiaru
Publikuota: 2018 sausio 29d. 18:40

Sugrįžęs A.Guoga – apie skyrybas su „Lietuvos rytu“, paramą „Žalgiriui“ ir kvietimą Ballams

Antanas Guoga
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Antanas Guoga

Antanas Guoga perleido jam priklausiusias Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšinio klubo dalis, tačiau vis dar jaučia sostinės komandos pulsą. Verslininkas ir europarlamentaras šiomis dienomis lydėjo „Lietuvos ryto“ didžiausio rėmėjo „Nem.io Foundation“ prezidentą Loną Wongą, kuris atvyko kartu su europarlamentaru tiesiai iš Davoso į A. Guogos inicijuoto „Blockchain Centre Vilnius“ atidarymą. „Ši komanda man svarbi ir norisi, kad jai sektųsi“, – kalbėdamas su LKL.LT pabrėžė A. Guoga. Jis šiomis dienomis grįžo į Lietuvą pirmą kartą nuo 2017-ųjų rudens tiesiai iš Davoso Pasaulio Ekonomikos Forume vykusių renginių blockchaintema.

„Lietuvos ryto“ prezidentas vasarį iš arti stebės SIL–Karaliaus Mindaugo taurės turnyrą ir čia tikisi „Lietuvos ryto“ pergalės.

„Nugalėti „Žalgirį“ būtų sveika, – įsitikinęs A. Guoga, atskleidžiantis, kad finansinių rėmėjų paieška bei rėmimu per savo valdomas bendroves padeda ne tik pagrindiniam vilniečių varžovui „Žalgiriui“, bet ir Prienų–Birštono „Vytautui“. – Tikiuosi, kad finale bus „Lietuvos rytas“ ir „Žalgiris“. O „Lietuvos ryto“ pergalė būtų naudinga ilgalaikėje perspektyvoje.“

A. Guoga su Lietuvos žiniasklaida apie sportą bendravo pirmą kartą po spalio, kai perleido jam priklausiusias „Lietuvos ryto“ dalis.

– Antanai, ar išvykęs iš Lietuvos stebite Lietuvos krepšinio batalijas? – LKL.LT paklausė A. Guogos.

Būtų smagu, kad „Žalgiris“ laimėtų Eurolygą.

– Žiūru svarbiausias rungtynes, ypač „Lietuvos ryto“. Smagu stebėti jos žaidimą, džiaugiuosi, kad yra konkurencija, Vilniaus klubas atsigavęs. Gera vadyba, „Lietuvos ryto“ vaikinai ir merginos darbuojasi puikiai ir atsiradus galimybėms veikia greitai. Liūdna dėl Klaipėdos „Neptūno“, norisi turėti stiprią šią komandą ir kartu bendruomenę.

– Sezoną pradėjote būdamas vienas iš „Lietuvos ryto“ savininkų, bet savo dalis perdavėte. Ar šis klubas vis dar jums artimiausias?

– Mano tikslas nebuvo laikyti tas dalis. Ankstesni savininkai įsivėlė į niekam nereikalingą tarptautinį atgarsį sukėlusį skandalą. Tuomet dalis nupirkau. O pusę turėtų dalių vėliau atidaviau savivaldybei už papildomą paramą. Taip pat dvi dalis atidaviau Linui Kleizai, kad patyręs ir bendruomenės gerbiamas krepšininkas būtų šalia komandos. Visa tai padariau nemokamai.

Tai padarius vis labiau pradėjo skirtis mūsų požiūriai su klubo direktoriumi, nusprendžiau, kad geriausia būtų pasitraukti iš dalininkų ir leisti likusiems dalininkams valdyti klubą. Iki šiol esu klubo prezidentas, padedu, kiek galiu. Su klubo vadovybe bendradarbiaujame, kad rėmėjų finansavimas būtų sklandus ir vykdomi įsipareigojimai. Tikiuosi, kitą sezoną ateis naujas prezidentas, o kol esu aš – padedu kiek tik galiu.

– Dažnai lankotės „Lietuvos ryto“ rungtynėse?

– Pastarąjį kartą lankiausi būdamas Lietuvoje, o dabar jau kurį laiką buvau išvykęs. Nepavyko atvykti į paskutines „Lietuvos ryto“ rungtynes šeštadienį, nes kaip tik tuo metu priėmiau per šimtą tarptautinių svečių, kurie atvyko kartu atidaryti „Blockchain Centre Vilnius“, įskaitant ir didžiausią „Lietuvos ryto“ klubo rėmėją, blockchain technologijos kompaniją „Nem.io Foundation“.

Po atidarymo palydėjau šios kompanijos prezidentą Loną Wongą susitikti su klubo žaidėjais. Ši komanda man svarbi ir norisi, kad jai sektųsi.

– O kas jus sieja su Lietuvos krepšiniu?

– Nemažai. Kelis metus remiame „Žalgirį“. Man atrodo, tai vienintelė įmonė Lietuvoje, kuri koncentruojasi ties krepšiniu, sukūrusi nemažai darbo vietų ir pelninga organizacija. Džiaugiuosi, nes ji veikia tarptautiniu mastu.

Man patinka Prienų komanda, būdamas sporto ir laisvalaikio prekių e-parduotuvės SIL vienu iš akcininkų prisidedu prie šios komandos rėmimo. Be to, SIL remia ir Karaliaus Mindaugo taurę.

SIL komandos pastangomis krepšinio bateliai iš Kauno sandėlių keliauja į visą pasaulį. Įmonė per paskutinius penkerius metus sustiprėjo taip, kad gali remti pagrindinius klubus Lietuvoje ir dar Karaliaus Mindaugo taurę. Man smagu, kad ne tik aukojame, bet ir sukuriame vertę.

– Remti principinį „Lietuvos ryto“ varžovą „Žalgirį“ nematote bėdos?

– Tai ne vieno mano, o visos įmonės sprendimas. Vis dėlto nemanau, kad padėti krepšiniui yra problema – reikia pereiti per asmeniškumus ir ambicijas, kad myliu vieną klubą, o nemyliu kito. Tą bandau daryti visą gyvenimą. Konkurencinga klubų kova naudinga Lietuvai. Per tą laiką pasiekta nemažai sėkmės, verta pagalvoti vien apie Lietuvos rinktinę.

Alfredo Pliadžio nuotr./LaVaras Ballas
Alfredo Pliadžio nuotr./LaVaras Ballas

– Prisidedate ir prie Prienų–Birštono „Vytauto“, džiaugiatės Ballų atvykimu į Lietuvą?

– Kiek galėjome, tiek Virginijui Šeškui padėjome, padedame ir padėsime. Jis man – krepšinio siela. Man visuomet patinka nuvažiuoti į Prienus, suvalgyti lašinuką, nueiti į pirtį (šypsosi). Kartais ir kokiu žvėriuku pamaitina.

Mane į šį rajoną visuomet traukė, ir dabar laukiu, kad grįžęs galėčiau nuvažiuoti į Prienus. O Ballų šeimyna neseniai apsipirkinėjo Kaune SIL parduotuvėje. Kaip tik telefonu kalbėjau su tėvu, pakviečiau į „TonyResort“ atvykti, gal ir pokerį pažaisti. Sakė, kad nemoka, bet aš pasirengęs jį išmokinti.

– Atvyksite ir iš arti stebėsite SIL–Karaliaus Mindaugo taurės varžybas – kuo šis turnyras ypatingas jums?

– Kai LKL prezidentas svarstė apie turnyro pavadinimą, buvau vienas iš žmonių, pasiūliusių šį pavadinimą taurės turnyrui. Pamenu, kad pas Arvydą Sabonį kalbėjome apie pavadinimą ir buvo minčių pavadinti politiko vardu, aš sakiau, kad reikia žvelgti į ilgalaikę perspektyvą, todėl ir pasiūliau istorinį, Lietuvai ypatingai svarbų vardą. Man Karaliaus Mindaugo taurė turi didelę reikšmę.

Žinau, daug žmonių gali kritikuoti, bet reikia paklausti savęs: o kiek jūs atnešėt klubui ir krepšiniui? Savo darbą atlikau, o visi gali interpretuoti kaip nori.

– Palaikysite „Lietuvos rytą“?

– Lietuvai reikalinga konkurencinga klubų kova. Kai „Žalgiris“ žaidžia Eurolygoje, stebiu ir palaikau jį. Iki šiol bendrauju su Pauliumi Motiejūnu. „Žalgiris“ kiekvienam lietuviui visada bus svarbu. Neabejoju, kad „Žalgiriui“ reikia, kad „Lietuvos rytas“ būtų stiprus – visi tą turi suprasti. Ir jei „Lietuvos rytas“ nugalėtų „Žalgirį“ – tai būtų sveika.

Tikiuosi, kad finale žais „Lietuvos rytas“ ir „Žalgiris“. O „Lietuvos ryto“ pergalė būtų naudinga ilgalaikėje perspektyvoje.

– Šis turnyras – vienas pompastiškiausių Lietuvos sporto padangėje, ar tai – puošmena Lietuvai?

– Man šis turnyras – didelė šventė. Sirgaliai ir žiūrovai turi didelį užimtumą, susidomėjimą, aistrą, išsiliejimą, dingsta visos įtampos. Norisi fantastinio finalo, kad kova vyktų taškas į tašką, gal būtų ir pratęsimas – to ir linkiu.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kauno „Žalgiris“ KMT laimėtojai
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kauno „Žalgiris“ KMT laimėtojai

– Pastarasis jūsų artimas bendradarbiavimas su krepšiniu baigėsi skandalu – jaučiate kartėlį?

– Tęsiame darbus ir nejaučiu skaudulio. Su visais „Lietuvos ryto“ klubo vadovais konstruktyviai bendraujame. Kaip tik stengiuosi didinti paramą klubui. Iš mano pusės – geros žinios ir pagalba su kontaktų tinklu, kad gerai sektųsi. Manau, savo darbą atlikau gerai – klubas ištrauktas iš skolų liūno, o dabar laukia sunkus darbas ir jį reikia tęsti daug metų.

Kai atsiras naujas žmogus prezidento pareigoms – džiaugsiuosi. Niekada nežadėjau ateiti į klubą ir pasiimti jį, norėjau atiduoti klubą žmonėms ir tai pavyko padaryti.

– Bet jūs vis dar remiate klubą – suteikėte 324 tūkst. eurų paskolą, o pasitraukęs tuos pinigus palikote kaip paramą.

– Tai beveik 350 tūkst. eurų mano asmeninių lėšų, kurias įnešiau šį sezoną. Žinau, daug žmonių gali kritikuoti, bet reikia paklausti savęs: o kiek jūs atnešėt klubui ir krepšiniui? Savo darbą atlikau, o visi gali interpretuoti kaip nori. Taip pat pritraukiau rėmėjų, taigi viską sudėjus įnešiau daugiau nei milijoną eurų, be to, atiduodamas savo dalis savivaldybei, klubui pritraukiau pusę milijono eurų. Visa tai leido klubui atsigauti.

– Džiaugiatės tuo, kaip vyksta pasikeitimai „Lietuvos ryto“ klube?

– Taip, klubo vadovybė žiūri į ateitį ir priima sprendimus, kurie reikšmingi ateičiai. Tai ir sutartis su Egidijumi Mockevičiumi, ir su Martynu Echodu – jų kontraktai ilgalaikiai. Nepalaikau strategijos, kai nuperki dabar gebantį žaisti žaidėją ir po poros mėnesių atleidi. Ilgalaikės sutartys su lietuviais man atrodo patraukliausiai, kad gerai jaustųsi ir jie, ir šeima, kad žaidėjai tobulėtų. Tokia mano filosofija.

Negalime į žaidėjus žiūrėti kaip į trumpalaikius partnerius. Be to, klubas turi tęsti darbą su veteranais – pavyko suorganizuoti nemažai renginių. Daroma tai, kas priklauso klubui.

– Antanai, koks jūsų didžiausias artimiausias noras, susijęs su krepšiniu?

– Didžiausias noras – sėkmingas Karaliaus Mindaugo turnyras, suteiksiantis didelį džiaugsmą visos Lietuvos krepšinio bendruomenei. Taip pat noriu iš arti pamatyti „Lietuvos ryto“ rungtynes, nuvažiuoti į Prienus, pažiūrėti žaidžiančius Ballus, nuvykti į Kauną – krepšinis mano aistra buvo ir bus visą gyvenimą. Būtų smagu, kad „Žalgiris“ laimėtų Eurolygą. Krepšinis suvienija Lietuvą tarptautinėje arenoje. Linkiu mums visiems, kuo daugiau Lietuvos pergalių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Be leidimo dirbti su valstybės paslaptimis V.Fedotovas VAT nevadovaus

Aktualu

R.Dargis: valstybės ateitis priklauso nuo to, kokį pavyks suformuoti mokytoją

24sek

Purvais apipiltas A.Blanco atkirto „Rytui“: „Aš šokiruotas, bet nematau logikos“

Aktualu

Orai.lt: drėgmės – mažiau, šalčio – daugiau

N-18 Aktualu

40 metų nuo makabriškų Džonstauno žudynių: išgyvenusi moteris gyvenimą kūrė iš naujo

Aktualu

Mergaičių mokykla Palestinoje: šypsenas slepia tragedijos ir košmarai naktimis

Gyvenimas

40-metės nuotykiai internete: ieško meilės, bet jaučiasi klampojanti po gilią pelkę

Aktualu

Kovodamas su kainomis Saulius Skvernelis gali sudeginti savo populiarumą

24sek

LeBronas Jamesas įtempė raumenis – jo 51 taškas pakylėjo „Lakers“

Interviu Kultūra

T.H.Eriksenas apie žmonijos perkaitimą: „Mes neturime laiko informaciją paversti žiniomis, o žinias – išmintimi“

15min recenzija Kultūra

Knygos recenzija. Apie Rusijos tęsiamą sovietų dezinformaciją – vyriausiojo N.Ceausescu šnipo lūpomis

Sportas

Tautų lygoje – futbolo stebuklas: neįtikėtinai sugrįžusi Šveicarija triumfavo grupėje

Vardai

Po žinios apie „Naktinių personų“ iširimą Alanas Chošnau pristato naują singlą „Tu gali arba ne“

Aktualu

Gaisrai Kalifornijoje: kodėl tiek daug žmonių laikomi dingusiais be žinios?

Vardai

Monika Šalčiūtė bušido turnyruose dirba nuo 17 metų: „Aš čia – kaip „Victoria's Secret“ angelas“

Gazas

A.Juknevičius ir K.Povilaitis: kam vairuotojui reikalingas „šaltas dušas“

Vardai

„Orų mergaitei“ K.Liukaitytei – 30 metų: „Didžiausia dovana man – vyras ir dukrai sesuo į kompaniją“

Aktualu

Buvęs Meksikos narkotikų baronas H.Beltranas Leyva mirė kalėjime nuo širdies smūgio

Aktualu

Mokytojai tęsia streiką dėl etatinio apmokėjimo

Aktualu

Saulius Skvernelis Briuselyje susitiks su NATO vadovu

Naujienos

Aktualu

Be leidimo dirbti su valstybės paslaptimis V.Fedotovas VAT nevadovaus

Aktualu

R.Dargis: valstybės ateitis priklauso nuo to, kokį pavyks suformuoti mokytoją

24sek

Purvais apipiltas A.Blanco atkirto „Rytui“: „Aš šokiruotas, bet nematau logikos“

Aktualu

Orai.lt: drėgmės – mažiau, šalčio – daugiau

Aktualu

Buvę „Vilnius veža“ vadovai ir miesto valdžia turės atlyginti 0,5 mln. eurų žalos

Gazas

7 įdomūs faktai apie „Lexus“, kurių galbūt nežinojote

N-18 Aktualu

40 metų nuo makabriškų Džonstauno žudynių: išgyvenusi moteris gyvenimą kūrė iš naujo

Aktualu

Mergaičių mokykla Palestinoje: šypsenas slepia tragedijos ir košmarai naktimis

Gyvenimas

40-metės nuotykiai internete: ieško meilės, bet jaučiasi klampojanti po gilią pelkę

Sportas

Julija Jefimova ir Marija Šarapova pateko tarp seksualiausių Rusijos moterų

Aktualu

Kovodamas su kainomis Saulius Skvernelis gali sudeginti savo populiarumą

24sek

LeBronas Jamesas įtempė raumenis – jo 51 taškas pakylėjo „Lakers“

Gyvenimas

Kineziterapeutas: masažas – tinginių mankšta

15min recenzija Kultūra

Knygos recenzija. Apie Rusijos tęsiamą sovietų dezinformaciją – vyriausiojo N.Ceausescu šnipo lūpomis

Sportas

Tautų lygoje – futbolo stebuklas: neįtikėtinai sugrįžusi Šveicarija triumfavo grupėje

Vardai

Po žinios apie „Naktinių personų“ iširimą Alanas Chošnau pristato naują singlą „Tu gali arba ne“

Vardai

Monika Šalčiūtė bušido turnyruose dirba nuo 17 metų: „Aš čia – kaip „Victoria's Secret“ angelas“

Gazas

A.Juknevičius ir K.Povilaitis: kam vairuotojui reikalingas „šaltas dušas“

Interviu Kultūra

T.H.Eriksenas apie žmonijos perkaitimą: „Mes neturime laiko informaciją paversti žiniomis, o žinias – išmintimi“

Aktualu

Gaisrai Kalifornijoje: kodėl tiek daug žmonių laikomi dingusiais be žinios?

Vardai

Ypatingos

07:40
07:22

Gera keliauti kartu

Ko reikia šiuolaikiniam pirkėjui?

Sveikata

Būk nesustabdoma

Parašykite atsiliepimą apie 24sek