Dabar populiaru
Publikuota: 2018 sausio 6d. 11:08

Tiesos akimirka: kodėl Ballų burbulas Lietuvoje netrukus gali subliūkšti?

Spaudos konferencija
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Spaudos konferencija

Net Lady Gada dar nebuvo taip sutikta Lietuvoje. Šakočiai, linksmybių autobusas, kvietimai į pasimatymą, „Prienai got Balls“ iškabos vietos picerijoje, Virginijaus Šeškaus anglų kalba ir tai tik pradžia. Ballų cirko palapinė Lietuvoje atsidarė, tačiau net ir cirko sėkmė priklauso nuo jo atlikėjų įgūdžių. Greitai turėsime pirmąją progą pamatyti, ko iš tikrųjų verti jauniausieji krepšinio Kardashianų šeimos nariai.

„Aš labai laukiu, kol jie išbėgs į aikštę“, – su šypsena sakė vienas gerai žinomas treneris.

Laukti ilgai nereikės. „Vytauto“ siela ir veidas Virginijus Šeškus prasitarė, kad 19-metis LiAngelo Ballas jau šeštadienį turėjo pasirodyti Vilniuje rungtynėse su „Lietuvos rytu“.

Debiutas sostinėje neįvyko, bet jis neišvengiamas antradienį, kai Prienuose prasidės „Big Baller Brand Challenge Games“ rungtynių ciklas. Antradienį 20 val. 30 min. Ballų „Vytautas“ surems ginklus su Kauno „Žalgirio“ dubleriais.

Vos tik abu Ballai žengs į aikštę, tai bus tiesos akimirka.

Visas tas dėmesys tik dėl tėčio kalbų ir prekinio ženklo. Bet ar jie to nusipelnė? Galima ginčytis. Bet aš žvelgiu į žaidėjus ir galiu pasakyti, kad dar nieko nematome.

LaMelo Ballas vertinamas kaip vienas perspektyviausių savo amžiaus žaidėjų Amerikoje, tačiau jam dar tik šešiolika ir kiek būta tokių būsimų žvaigždučių.

Tuo tarpu 19-metis LiAngelo šiemet nebuvo net patekęs į NBA skautų užrašus ir yra mažiausiai perspektyvų turintis LaVaro Ballo reklamos produktas.

„Sports Illustrated“ rašo, kad, be savo vagystės Kinijoje, NBA žmonėms jis daugiau niekuo neįstrigo.

Perspektyvos perspektyvomis, tačiau šiems jaunuoliams jau netrukus reikės grumtis su vyrais profesionalais. Kad ir kaip kukliai Lietuvos krepšinio lyga atrodytų ESPN ir NBA prožektorių šviesoje, tai yra fiziška gero lygio krepšinio lyga, vertinama pirmajame geriausiųjų Europos dešimtuke.

Ballai su trenksmu atvyko į Lietuvą, bet jeigu mažiausiai po 8 eurus už bilietą Prienuose mokėsiantys žmonės savo akimis įsitikins, kad brokuotas jaunuolių krepšinis nevertas tiek lėšų ir laiko, krepšinio Kardashianų serialo reitingas šalyje gali greitai nusmukti.

Nuogąstaujame ne be reikalo. ESPN garsenybė Stephenas A. Smithas smarkiai suabejojo LiAngelo ir LaMelo galimybėmis profesionalų krepšinyje, ypač – dabar.

Ažiotažo prasmės paieškos

„Galite LaVaro mėgti ar nemėgti, tačiau jis pasiekė savo tikslą – visi kalba apie Ballus. Žmonės galėtų iš jo mokytis ir užsirašinėti. Čia jis labai sėkmingas. Bet reikia kalbėti apie tai, kad nė vienas iš jo sūnų dar nežaidė net pirmajame NCAA divizione. Jie nuvažiavo į Lietuvą tik todėl, kad atsirado kažkas, kas pasidavė šiai avantiūrai.

Kai regiu tai, noriu matyti žmones, kurie parodo, kad yra nusipelnę viso to dėmesio. Mes kalbame apie 500 JAV dolerių vertės batelius, bet tai yra broliai, kurie dar nieko neįrodė. Dar nieko apie juos nežinome, – skeptiškai Ballų galimybes vertina NBA apžvalgininkas Stephenas A.Smithas. – Visas tas dėmesys tik dėl tėčio kalbų ir prekinio ženklo. Bet ar jie to nusipelnė? Galima ginčytis. Bet aš žvelgiu į žaidėjus ir galiu pasakyti, kad dar nieko nematome.“

Aliaus Koroliovo / 15min nuotr./Spaudos konferencija
Aliaus Koroliovo / 15min nuotr./Spaudos konferencija

Kitas ESPN „First Take“ laidos apžvalgininkas Maxas Kellermanas mažiau nagrinėjo Ballų meistriškumą. Pasidavęs euforijai Prienuose jis įžvelgė kitą pusę.

„Lietuva yra Baltijos šalis. Ką tai reiškia? Tai, kad žiemą yra šalta, tamsu ir dienos yra trumpos. Ir kiek pasidomėjau, sausį Lietuvoje nenutiko nieko džiaugsmingo. Žmonės yra laimingi, kad kažkas vyksta! Stephenai A., nebūk skrudžas ir Grinčas, kuris iš Lietuvos atėmė sausį, kai pagaliau jis jiems teikia džiaugsmą, – linksmiau į Ballų istoriją pasižiūrėjo M.Kellermanas. – Net jei yra taip, jog šie Ballai taps neaišku kokiais žaidėjais... Net jei tai krepšinio Kardashianai... Tai vis tiek personažai.

Lietuviai bus laimingi, kai išsiaiškins, kad jie negali žaisti. Bet bent bus ką veikti! Žmonėms juk smagu!“

Stephenas A.Smithas tiesiog nesupranta, kodėl žmonės turėtų pasiduoti šiai euforijai. Žvelgdamas giliau į Ballų realybės šou, jis pasigenda prasmės.

„LiAngelo ir LaMelo yra produktai, kuriuos siūlydamas turi pagrįsti jų vertę. Ir aš nieko nežinau apie jų galimybes šiame lygyje. Žinau, kad jie buvo neblogi vidurinės mokyklos žaidėjai. Bet ką jie parduoda? Kodėl turėtume tai pirkti? Aš tą noriu pasakyti.

Tai ne apie Lietuvą ar Baltijos šalis, o apie tai, ką siūlai viso to pabaigoje“, – savo griežtą požiūrį argumentavo Stephenas A.Smithas.

Aliaus Koroliovo / 15min nuotr./Spaudos konferencija
Aliaus Koroliovo / 15min nuotr./Spaudos konferencija

Ballai papirko lietuvį

Nors ESPN specialistai skeptiškai vertina broliukų galimybes, yra ir kitoks požiūris.

„Wasatch Academy“ Amerikoje baigęs lietuvis Augustinas Navickas vos pats nepatikrino Ballų galimybių ant parketo. Vidurinę jis baigė 2015-aisiais, kai „Wasatch“ krepšinio komanda buvo vertinama 128 vietoje visoje Amerikoje. Į reitingą patenka beveik 50 tūkstančių mokyklų krepšinio programų.

Ar LaMelo jau galėtų žaisti LKL objektyviai vertinti negaliu, tačiau esu tikras, kad abu jaunieji krepšininkai su laiku ir įdėtu darbu galėtų sėkmingai integruotis ir ten rungtyniauti.

Jeigu dar būtų likęs „Wasatch“, 2017-ųjų sausio 28-ąją jis būtų pats sutikęs Ballus aikštėje dvikovoje su „Chino Hills“ vidurine. Tuo metu LiAngelo ir LaMelo Ballų ekipa buvo reitinguojama ketvirtoje vietoje visoje Amerikoje.

Tąkart brolių komanda šventė pergalę 106:80, o LaMelo surinko 33, LiAngelo – 32 taškus. Pasak A.Navicko, netalentingi žaidėjai nerungtyniauja geriausiai vertinamose vidurinių mokyklų komandose, juolab nerodo tokių rezultatų, kaip LaMelo ar LiAngelo, kurie per vieną mačą yra surinkę atitinkamai 92 ir 72 taškus.

„80 procentų žaidėjų, kurie atstovauja aukštai reitinguotoms JAV vidurinėms, yra bent jau Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) lygio krepšininkai. O anot mano bičiulių, kurie dabar atstovauja aukščiausiojo NCAA diviziono komandoms ir dauguma taps profesionaliais krepšininkais, broliai Ballai buvo tiesiog nuostabūs“, – 24sek pasakojo Augustinas Navickas, nepasukęs į krepšinį, o pasirinkęs viešųjų ryšių ir reklamos studijas JAV universitete Floridoje.

Nors pats pasirinko kitą kelią, aukščiausiame JAV vidurinių mokyklų lygyje Augustinui teko varžytis su tokiais dabar jau NBA žaidėjais kaip Benu Simmonsu, Kelly Oubre, Stanley Johnsonu, Dillonu Brooksu ar TJ Leafu.

Kalbėdamas apie Ballų pasirodymą prieš jo bičiulius, lietuvis pasakojo, jog „Wasatch“ komandą LiAngelo ir LaMelo baudė savo tritaškiais, nors pasižymi keista metimo technika. Didesnį įspūdį jam ir draugams paliko LaMelo.

„Ar LaMelo jau galėtų žaisti LKL objektyviai vertinti negaliu, tačiau esu tikras, kad abu jaunieji krepšininkai su laiku ir įdėtu darbu galėtų sėkmingai integruotis ir ten rungtyniauti. Nekalbu, kad šešiolikmetis LaMelo galėtų sėkmingai atstovauti „Žalgiriui“, tačiau ne vienas lietuvis yra įrodęs, kad dirbant su Dievo duotu talentu galima pasiekti gražių rezultatų. Pavyzdys – Lukas Lekavičius.

Talento LaMelo tikrai netrūksta. Ir LiAngelo nėra prastas krepšininkas, tad su laiku galėtų sėkmingai žaisti LKL.“

Prieš LaMelo Ballą žaidę A.Navicko bičiuliai pasakojo, kad jaunėlis ateityje galėtų praverti NBA duris, bet prie didžiulio talento jis turi pridėti ir didžiules pastangas.

„Ką jau ką, bet pelnyti taškus jie moka. Manau, LaMelo yra jaunoji puolimo mašina įžaidėjo pozicijoje, bet vyrų krepšinyje gali susidurti su problemomis gynyboje. Jau mokykloje jis garsėjo kaip prastai besiginantis žaidėjas ir turi išmokti gintis, kad galėtų būti naudingas komandai. Krepšinis susideda iš daugiau dalykų“, – pabrėžė A.Navickas.

Aliaus Koroliovo / 15min nuotr./LaMelo Ballas
Aliaus Koroliovo / 15min nuotr./LaMelo Ballas

A.Navicko teigimu, didžiausi iššūkiai, kurie laukia Ballų, tai mažesnė veiksmų laisvė, agresyvesnė ir kietesnė varžovų gynyba, komandinių veiksmų supratimas.

Anot Augustino, lengviau Prienuose turėtų pritapti LiAngelo, kadangi yra vyresnis ir labiau susiformavęs tiek fiziškai, tiek psichologiškai.

„Jaunieji Ballai tikrai talentingi ir gali žaisti, bet kaip jiems seksis tą daryti vyrų krepšinyje, parodys tik laikas“, – 24sek atsargiai brolių ateitį prognozavo A.Navickas.

Ką kalba NBA skautai?

NBA skautų užrašuose liko tik LaMelo Ballo pavardė. Nors LiAngelo šiuo metu yra labiau pasiruošęs profesionalų krepšiniui dėl savo neblogo metimo ir gero sudėjimo, kuris praverstų pasistumdyti po krepšiu, NBA specialistai netiki 198 cm ūgio gynėjo-puolėjo ateitimi stipriausioje krepšinio lygoje.

LiAngelo trūksta gynybos instinktų, vikrumo, patikimesnio metimo po driblingo, žaidimo greitajame puolime ar žaidimo pojūčio.

Pernelyg neišsiplečiant, LiAngelo trūksta didesnio meistriškumo, dėl kurio jis galėtų tikėtis reikšmingos karjeros profesionalų krepšinyje. Ir kalbame ne tik apie NBA lygį.

Daug labiau intriguoja jaunesniojo LaMelo potencialas.

NBA skautai labiausiai vertina 188 cm ūgio įžaidėjo galimybę pataikyti iš bet kokių padėčių, nors jaunuolis turi labai keistą metimo techniką, kai stumia kamuolį abiem rankomis.

Specialistai taip pat labai vertino LaMelo kūrybiškumą, driblingo sugebėjimus ir nuolatinį spaudimą varžovų gynybai.

Bet LaMelo koją turėtų kišti liaunas kūnas ir pastangų stoka gynyboje.

Savo gynybos spragas žaidėjai gali šiek tiek užkamšyti fizinėmis savybėmis, tačiau 16-metis neišsiskiria atletiškumu, yra lėtokas ir gali susidurti su rimtomis problemomis prieš tvirtesnius vikrius priešininkus.

Taip pat LaMelo žaidimo stilius gali visiškai išplaukti iš konteksto racionaliose krepšinio schemose. „Chino Hills“ vidurinėje jam buvo suteikiama visiška laisvė, kuri profesionalų aikštėse gali būti nelogiška ir nepateisinama.

2020-ųjų NBA naujokų biržoje LaMelo prognozuojamas šaukimas pirmojo naujokų biržos rato viduryje. Tiesa, užsienyje prieš NBA kojas yra apšilę dar net didesni ir labiau tam fiziškai pasiruošę talentai, bet jų kelionė nebuvo labai sėkminga. Tuo tarpu LaMelo dar tik vos 16-a. Tokiame amžiuje reikšmingą pasirodymą aukščiausiose lygose, ko gero, galėjo surengti tik Luka Dončičius. Ir LaMelo nėra slovėnų vunderkindas.

Pirmasis Ballų patikrinimas – jau antradienį 19 val. Pasiruoškite, kad Ballų žaidimas gali būti visai ne toks skambus, kaip jo tėvo pareiškimai.

Lietuvą apėmusi Ballų manija gali atslūgti atėjus tiesos akimirkai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Ypatingos

04:35
12:16

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

01:25
01:10:33
01:21

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 24sek